صفحه اصلی » استان » توقیف 80 عدد ادوات غیرمجاز برداشت آب در امتداد زاینده رود

مدیر دفتر مهندسی رودخانه ها شرکت آب منطقه ای خبرداد؛

توقیف 80 عدد ادوات غیرمجاز برداشت آب در امتداد زاینده رود

مدیر دفتر مهندسی رودخانه ها و سواحل شرکت آب منطقه ای از شناسایی و توقیف 80 عدد ادوات تخلیه نخاله ، برداشت آب و پساب در امتداد مسیر زاینده رود در هشت ماهه اخیر خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۷:۱۰ - دوشنبه ۱۳۹۹/۰۴/۹

به گزارش صاحب نیوز؛ احمدرضا صادقی به اقدامات شاخص انجام شده در حفظ و حراست رودخانه زاینده رود پرداخت و گفت:  از آبان ماه گذشته تاکنون، در جهت حفظ و حراست از رودخانه زاینده رود، تاکنون بیش از 30 عدد ادوات تخلیه نخاله شناسایی و ضبط شده است.

وی با اشاره به اینکه گشت های حفاظت در امتداد رودخانه زاینده رود در سه شیفت کاری به شناسایی و توقیف ادوات تخلیه ،برداشت آب و پساب اقدام کردند، افزود:  ادوات تخلیه نخاله که در امتداد رودخانه زاینده رود از روستای چم طاق تا تالاب بین المللی گاوخونی اقدام می کردند، توسط یگان حفاظت رودخانه شناسایی و توقیف شد که این تخلفات نسبت به سنوات گذشته کاهش چشمگیری داشته است.

مدیر دفتر مهندسی رودخانه ها و سواحل شرکت آب منطقه ای با بیان اینکه متخلفانی که نسبت به پاکسازی محل از نخاله اقدام نکردند، به مراجع قضایی معرفی شدند، افزود: در هشت ماه گذشته بیش از 50 عدد ادوات برداشت آب و پساب از رودخانه زاینده رود شناسایی و توقیف شد و با صورتجلسه به حراست انبار سد رودشتین تحویل داده شد.

وی ضمن تشکر از همکاری انتظامی استان اصفهان در شناسایی و توقیف ادوات غیرمجاز در بستر رودخانه زاینده رود تصریح کرد: از آنجا که برداشت آب و پساب از رودخانه زاینده رود و تخلیه نخاله حکم قضایی دارد و همچنین تخلیه نخاله و پسماند با بهداشت و سلامت جامعه پیوند مستقیم دارد لازم است افراد از این اقدام جلوگیری کنند.

صادقی به آمار تفکیک شده تخلفات در تخلیه نخاله هم اشاره ای کرد و افزود: بیشترین موارد شناسایی شده در تخلیه نخاله به مناطق شرق استان اصفهان اختصاص دارد و پس از آن شهرستان فلاورجان و در مقیاس محدودتر در منطقه مبارکه و لنجان این تخلف انجام شده است.

وی بیشترین تخلف ادوات برداشت آب و پساب را هم مربوط به مناطق شرق استان اصفهان اعلام کرد و گفت: شهرستان های مبارکه و لنجان و فلاورجان در جایگاه های بعدی این تخلف قرار دارند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد