صفحه اصلی » اقتصادی » آیا مرغداری ها در فرایند تولید خود از تریاک استفاده می کنند؟

آیا مرغداری ها در فرایند تولید خود از تریاک استفاده می کنند؟

مدیر کل دامپزشکی استان اصفهان به خبر منتشرشده در فضای مجازی مبنی بر استفاده از شیره تریاک در مرغداری ها برای افزایش وزن مرغ ها در فرایند تولید واکنش نشان داد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۱ - سه شنبه ۱۳۹۹/۰۴/۱۰

شهرام موحدی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: به نظر می رسد، یک برنامه منسجم در فضای مجازی در حال شکل گیری و هدف آن تشویش اذهان مردم کشور است.

مدیر کل دامپزشک استان اصفهان تصریح کرد: در حال حاضر مردم با مشکلات اقتصادی رو به رو هستند و مشکلات اقتصادی و تحریم های ناجوانمردانه و جنگ اقتصادی را پیش رو داند.

وی افزود: یکی سری از افراد به صورت دانسته آرامش ذهنی مردم را در مورد مواد غذایی هدف قرار گرفته و قصد دارند مردم را از آنچه مصرف می کنند دچار تشویش کنند، که دستگاه های نظارتی باید با آن برخورد کنند.

موحدی در ادامه با بیان اینکه وظیفه اصحاب رسانه است که سواد رسانه ای را در جامعه بالاتر ببرند، عنوان کرد: باید در جامعه کار کنیم که سواد رسانه ای افزایش پیدا کند و تشخیص دهیم که آنچه که در فضای مجازی منتشر می شود آیا درست است؟

شهرام موحدی در ادامه با اشاره به مطالب متعدد بی پایه و غلط در فضای مجازی، بیان کرد: کدام معتاد را سراغ دارید که با مصرف تریاک چاق شود و معمولا اکثر معتادان لاغر می شوند.

مدیر کل دامپزشکی استان اصفهان تصریح کرد: بیش از شش سال که در این سمت فعالیت دارم خیلی تلاش کردم که بگوییم در ابتدا فعالیتم که در تولید مرغ هورمون استفاده نمی شود اما نمی دانستم روزی به بیان غلط مواردی چون مصرف تریاک و مواد مخدر رو به رو می شوم

موحدی در ادامه بیان کرد: این موضوع اصلاً در ایران  و اصفهان صحت نداشته و حتی در کشورهایی که مصرف مواد مخدر نیز آزاد است، این موضوع صحت ندارد.

وی با بیان اینکه مواد مخدر دستگاه گوارش را کند می کند و در این حالت رشد اتفاق نمی افتد و در این صورت مشکلات زیادی ایجاد می شود، ادامه داد:  باید به محصولاتمان اعتماد داشته باشیم؛ بسیاری از  محصولات و تولیداتمان را به سراسر دنیا صادر می کنیم و مرغ نیز در حال حاضر به خیلی از کشورها صادر می شود

شهرام موحدی بیان کرد: محصولات حوزه تولیدی اصفهان بسیار خوب و پاک است و به نظر من یک هدف وجود دارد که مردم را با نشر چنین مطالبی آزار دهد و مردم را به تولیدات کشور بد بین کند.

وی با اشاره به واردات محصولاتی چون مرغ برزیلی و پنیر دانمارکی و فرانسوی که در گذشته انجام می شده است،  گفت: امروز در این زمینه ها به یک خود کفایی رسیدیم و این فوق العاده است.

مدیر کل دامپزشکی استان اصفهان بیان کرد: مصرف تریاک در تولید مرغ گوشتی یک شوخی مضحک و بد است و چنین چیزی صحت ندارد.

موحدی خاطرنشان کرد: خط قرمز حوزه دامپزشکی سلامت مردم است و در این زمینه با هیچ کسی شوخی نداریم و در سال گذشته بیش از 200 پرونده قضایی تشکیل شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد