صفحه اصلی » سیاسی » آیا چین و روسیه قطعنامه شورای امنیت را وتو می کنند؟

آیا چین و روسیه قطعنامه شورای امنیت را وتو می کنند؟

شورای امنیت سازمان ملل متحد امروز سه‌شنبه دهم تیر جلسه‌ای با موضوع پایان یا تمدید تحریم تسلیحاتی ایران برگزار می‌کند.در این جلسه که به صورت مجازی برگزار می‌شود، رای نهمین گزارش دبیرکل سازمان ملل متحد در مورد وضعیت اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ بررسی می‌شود.

تاریخ انتشار: ۱۴:۴۰ - سه شنبه ۱۳۹۹/۰۴/۱۰

محمود معلمی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز در خصوص جلسه امروز شورای امنیت سازمان ملل اظهار کرد: تحریم تسهیلاتی نظامی مبحث امروز در شورای امنیت سازمان ملل است؛ شورای امنیت شامل 15 کشور است که 5 کشور آن چین، روسیه، امریکا، فرانسه و انگلیس حق وتو دارند.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: برای همه ثابت شده که امریکایی ها برداشت غلطی از قطنامه های شورای امنیت و همچنین برداشت غلطی از بخشی از برجام می کنند، می خواهند فشار دیگر بر ایران تحمیل کرده و تحریم ها را با اسناد غلط خود برگردانند.

وی افزود: پیش بینی ما این است با توجه  شرایط امروز و ارتباط های خوبی که بین ایران و روسیه و ایران و چین است، درخواست امریکا برای تمدید تحریم های تسهیلاتی وتو می شود.

معلمی با بیان اینکه چین و روسیه می دانند که برداشت امریکا از قطعنامه کاملا غلط و برداشت شخصی است، تصریح کرد: بنده معتقد هستم که روسیه و چین این قطعنامه را وتو می کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99