صفحه اصلی » اجتماعی » اجرای طرح اجباری استفاده از ماسک در صورت حرکت مناطق سفید به سمت وضعیت زرد و نارنجی/برنامه ستاد کرونا برای برخورد با شب نشینی در پارک ها

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا خبرداد؛

اجرای طرح اجباری استفاده از ماسک در صورت حرکت مناطق سفید به سمت وضعیت زرد و نارنجی/برنامه ستاد کرونا برای برخورد با شب نشینی در پارک ها

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا گفت: در صورتی که 90 شهر سفید استان به سمت نارنجی و زرد حرکت کرد، طرح استفاده اجباری از ماسک را که به ستاد ملی پیشنهاد داده ایم، عملیاتی می شود.

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۵ - چهارشنبه ۱۳۹۹/۰۴/۱۱

حجت الله غلامی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز؛ در رابطه با اعمال محدودیت‌های جدید کرونا شامل تعطیلی موارد گروه ۳و۴ در ۱۳استان و چرایی نبود نام اصفهان در این لیست، اظهار کرد: روز گذشته سی و هشتمین  جلسه استانی مقابله با کرونا برگزار و کلیه مباحثی که در ستاد ملی مطرح شده بود، در این جلسه استانی مطرح شد.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونای اصفهان با اشاره به گزارش های دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و کاشان در رابطه وضعیت ابتلا در استان در این جلسه، عنوان کرد: براساس این گزارش می توان استناد کرد که افزایش بیماران سرپایی در استان را داشته ایم و در زمینه بستری بیماران هم با افزایش مواجه بوده ایم.

وی با بیان اینکه در زمینه آمار فوت ناشی از کرونا با کاهش مواجه بوده ایم، خاطرنشان کرد: از 108 شهر استان، 9 شهر وضعیت زرد، نارنجی و قرمز و 99 شهر وضعیت سفید دارند.

غلامی با بیان اینکه بر رعایت تمهیدات بهداشت فردی و جمعی در این جلسه تاکید شد، گفت: تیم های بازرسی و نظارت فعالیت خود را از امروز بار دیگر شروع می کنند و تا 15 تیرماه، توصیه های لازم به استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی در مکان هایی که ضرورت دارد از جمله حمل و نقل عمومی و ادارات دولتی به شهروندان تذکر دهند.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونای اصفهان ادامه داد: در صورتی که بقیه شهرهای ما به سمت نارنجی و زرد حرکت کرد، طرح استفاده اجباری از ماسک را که به ستاد ملی پیشنهاد داده ایم، عملیاتی می شود.

وی با اشاره به شروع مجدد تذکرات در صنوف، واحدهای تولیدی و خدمات، عنوان کرد: تاکنون بیش از یک هزار و 600 پلمپب داشته ایم و 16 هزار واحد تاکنون  اخطار کتبی گرفته اند تا به حالت قبل برگردیم.

غلامی در پاسخ به خبرنگار ما در رابطه با وضعیت نگران کننده حاشیه زاینده رود و منطقه صفه، گفت: وضعیت این مناطق تا 15 تیرماه بار دیگر بررسی می شوند و به طور قطع مراکزی که کم تر جنبه اقتصادی داشته و بیشتر جنبه تفریحی دارند، در اولویت محدودیت در صورت افزایش روند مبتلا خواهد بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد