صفحه اصلی » سیاسی » خاطرات پیشگام انقلاب از حضور آمریکایی ها در اصفهان و شاهین شهر

خاطرات پیشگام انقلاب از حضور آمریکایی ها در اصفهان و شاهین شهر

آراسته، پیشگام انقلاب با توضیح اینکه کسی حق نداشت به جنایت های که سربازان امریکایی در اصفهان می کردند، اعتراض کند، گفت: سربازان امریکایی سعی می کردند با انجام فساد، آن را در اصفهان ترویج دهند، اما جوانان اصفهانی بر خلاف نقشه های آن ها عمل کردند.

تاریخ انتشار: ۱۵:۱۹ - چهارشنبه ۱۳۹۹/۰۴/۱۱

مرتضی آراسته در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز با بیان اینکه امریکایی ها در زمان رژیم پهلوی و به خصوص در زمان پادشاهی محمدرضا جنایت های متعددی را در حق مردم ایران انجام دادند، اظهار کرد: رژیم پهلوی با اجرای قانون کاپیتولاسیون میخواست کل ایران را به امریکایی ها بفرشد که امام خمینی (ره) جلوی آن را گرفت.

عضو پیشگامان انقلاب اسلامی در اصفهان گفت: امریکایی ها به شدت در نحو حکومت داری محمدرضا دخالت می کردند و جدایی بحرین که اکنون علیه ایران شده، یکی از این دخالت های مشهود بود.

وی افزود: هر روز در این کشور قوانینی را تصویب کردند که ایران را به یغما ببرند.

آراسته با توضیح اینکه نسل جدید باید بدانند که دوستی و دشمنی با امریکا، فرقی به حال آن ها ندارد، بیان کرد‌: امریکایی ها فقط به دنبال تاراج و غارت کشورها هستند، اگر تاریخ را نگاه کنیم متوجه می شویم که در ۶۰ سال گذشته قبل از انقلاب، شاه های مختلف این کشور را  به تاراج بردند.

وی اضافه کرد‌: انقلاب اسلامی ایران یک سالگی خود را جشن نگرفته بود که صدام با حمایت امریکایی ها ۱۵ هزار کیلومتر از خاک ایران را اشغال و در طول هشت سال دفاع مقدس ۲۰۰ هزار مردم را شهید کرد.

غارتگری رژیم پهلوی در سایه حمایت آمریکا

این پیشگام انقلاب اسلامی با توضی اینکه خانواده پهلوی با حمایت امریکایی ها ثروت این ملت مستضعف را نابود و به تاراج بردند، تصریح کرد‌: گران ترین و بزرگترین زمین در لس انجلس برای محمدرضا شاه است که هفته اخیر آن را به قیمت یک میلیارد دلار فروختند، نمی توانیم نامی جز فسادگر بر رژیم پهلوی بگوییم.

وی خاطر نشان کرد: دشمنی امریکایی ها قبل از انقلاب، حین انقلاب، جنگ تحمیلی و پس از آن نه تنها کم نشده بلکه روز به روز گسترده و متعدد شده است، صدها شبکه تلویزیونی و هزاران شبکه اجتماعی علیه جمهوری اسلامی فعالیت می کنند.

آراسته افزود: انقلاب اسلامی جز نادرترین اتقلاب های پاکی بود که تشکیل شد و حتی کم داریم رهبری که ثروتش قبل و بعد از رهبری، یکسان باشد.

قبل از انقلاب گاو شیرده آمریکایی ها شده بودیم

وی با بیان اینکه ترامپ در خصوص تعامل و باج‌گیری از عربستان می گوید که عربستان گاو شیرده است، اظهار کرد: ایران هم در زمان پهلوی و به خصوص محمدرضا شاه، دقیقا گاو شیرده امریکایی ها بود.

آراسته با اشاره به حضور امریکایی ها در اصفهان، گفت: امریکایی ها در منطقه شاهین شهر اصفهان حضور داشتند و در اصفهان فساد زیادی کردند، زمانی امریکا میخواست کودتای ۲۸ مرداد را ایجاد کند اصفهان یکی از مراکز حضور مستشاران امریکایی بود.

وی با توضیح اینکه کسی حق نداشت به جنایت های که سربازان امریکایی در اصفهان می کردند، اعتراض کند، بیان کرد: سربازان امریکایی سعی می کردند با انجام فساد، آن را در اصفهان ترویج دهند، اما جوانان اصفهانی بر خلاف نقشه های شوم امریکایی ها عمل کردند.

این پیشگام انقلاب اسلامی ادامه داد: نه تنها جوانان این استان به فساد کشید نشدند بلکه در پیروزی انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و حتی جنگ های فرهنگی و اقتصادی گل کاشتند.

وی خاطر نشان کرد‌: امروز دیگر کسی نیست که از تحریم های امریکا و استکبار جهانی در امان باشد، روزی شرکت های بزرگ و کارخانجات عظیم ایرانی را تحریم می کردند اما امروز نفر به نفر تحریم می کنند.
خود غربی ها اذعام دارند که تحریم ایران را ساخت.

آراسته تأکید کرد: ایران علی رغم همه تحریم ها و فشارهای امریکا پس از انقلاب اسلامی در تعداد متعددی از علوم و فناری ها به خصوص در حوزه نظامی، و پزشکی جز چند کشور برتر جهان است.

وی اضافه کرد‌: ایران علی رغم تحریم های ظالمانه، بزرگترین کشور در کشف و مبارزه با مواد مخدر است که حدود ۸۰ و ۹۰ درصد مواد مخدر کشف شده به سمت اروپا می رود.

آراسته با بیان اینکه رئیس جمهور امریکا پس از کشتن یک سیاه پوست توسط پلیس و اعتراض مردم به آن، معترضان را به شدیدترین شکنجه ها و کشتن تهدید می کند، گفت: حقوق بشر در این روزهای امریکا کجا است، حقوق بشر در حدود دو سال اعتراض مردم فرانسه کجا قرار دارد؟

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

یک × یک =

پیشنهاد سردبیر