صفحه اصلی » سیاسی » استفاده از ماسک توسط مدیران این پیام را دارد که کرونا تمام نشده است

استاندار اصفهان:

استفاده از ماسک توسط مدیران این پیام را دارد که کرونا تمام نشده است

استاندار اصفهان گفت: استفاده از ماسک توسط مدیران در رسانه‌ها این پیام را دارد که بیماری کرونا هنوز تمام نشده است و باید نسبت به این امر اهتمام لازم را داشت.

تاریخ انتشار: ۱۶:۳۳ - چهارشنبه ۱۳۹۹/۰۴/۱۱

به گزارش صاحب نیوز؛ عباس رضایی در سی و هشتمین جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه برخورد با واحدهای متخلف در استان جدی خواهد بود و باید این واحدها با نصب پارچه نوشته معرفی شوند، تاکید کرد: البته لازم است واحدهایی مقید به این امور نیز  تشویق و به مردم معرفی شوند.

استاندار اصفهان با بیان اینکه مردم باید با ارائه کدهای بهداشتی واحدهای متخلف در این زمینه فعال باشند و سازمان‌ها نیز بر رعایت اصول بهداشتی در زیر مجموعه خود اهتمام بورزند، یادآور شد: نظارت مردمی نقش مهمی در جلوگیری از فعالیت واحدهای متخلف بهداشتی دارد لذا مردم، رعایت نکردن موازین بهداشتی را به شماره ۱۹۰ گزارش کنند.

وی با بیان اینکه هر سازمان با معرفی یک رابط بهداشتی و توجیه آن ها توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی اصفهان و کاشان، مباحث بهداشتی را دنبال کند، عنوان کرد: همانگونه که پیش از این از سوی مدیریت استان، اهتمام به نماز را یکی از مولفه‌های ارزشیابی مدیران دولتی عنوان شد، از امروز نیز رعایت موازین بهداشت بویژه در مدیریت بیماری کرونا از مولفه‌های ارزشیابی مدیران در جشنواره شهید رجایی قرار خواهد گرفت‌.

عادی شدن مواجهه با بیماری کرونا، خطری موثر در شیوع بیماری

رضایی عادی شدن مواجهه با بیماری کرونا را خطری موثر در شیوع بیماری کرونا عنوان کرد و افزود: گاهی مدیران دولتی نیز به این مساله توجهی ندارند و کرونا برای آنها امری عادی شده است لذا اگرچه باید چرخ اقتصاد بچرخد ولی باید تمهیدات زندگی با کرونا را بیاموزیم و به آن عمل کنیم.

استفاده از ماسک توسط مدیران در رسانه‌ها این پیام را دارد که بیماری کرونا هنوز تمام نشده است

استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: استفاده از ماسک توسط مدیران در رسانه‌ها این پیام را دارد که بیماری کرونا هنوز تمام نشده است و باید نسبت به این امر اهتمام لازم را داشت.

وی با بیان اینکه مساجد در حوزه پیشگیری از کرونا خوب عمل کرده‌اند، هشدار داد: گزارش‌ها از بازار و عرصه حمل و نقل عمومی نشان می‌دهد که احتمال انتقال ویروس کرونا در این مراکز وجود دارد.

رضایی با اشاره به محدودیت‌های نظارتی معاونت‌های بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی استان تاکید کرد: بطور قطع این امکان برای دانشگاه‌های علوم پزشکی اصفهان و کاشان نیست که برای هر مرکزی، ناظری تعیین کنند بلکه باید در حوزه فرهنگ‌سازی به گونه‌ای عمل شود که همه مردم در درجه اول عامل به دستورات بهداشتی باشند و در درجه بعد به عنوان ناظر، نقش ایفا کنند.

رضایی تاکید کرد: زدن ماسک اعم از ماسک‌های سه لایه یا پارچه‌ای به معنای احترام به دیگران است و به این معناست که حفظ جان مخاطب یا همراهان برای هر فردی مهم است لذا این مساله باید به صورت گسترده تبلیغ شود.

وی با بیان اینکه قطار شهری استان ظرفیت جابه‌جایی ۱۱۰ هزار مسافر را داراست، اظهار داشت: در زمان حاضر قریب ۳۶ هزار مسافر با این وسیله حمل و نقل عمومی تردد می‌کنند و مدیران آن اخیرا در مصاحبه‌ای بر ضرورت استفاده از  ماسک و ممانعت از افراد بدون ماسک تاکید کرده‌اند و در  ایستگاه‌ها نیز ماسک به قیمت مناسب به فروش می‌رسد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد