صفحه اصلی » سیاسی » گوشه ای از چهره واقعی آمریکا در یمن و فلسطین آشکار است

گوشه ای از چهره واقعی آمریکا در یمن و فلسطین آشکار است

کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه معنی حقوق بشر آمریکایی آن چه که امروز در داخل این کشور در حال اتفاق است را مشخص می کند، گفت: امریکایی در داخل کشورشان حقوق اولیه شهروندان و خصوصاً سیاهان را رعایت نمی کنند؛ در بیرون هم آنچه در یمن و در فلسطین اتفاق می افتد، گوشه ای از چهره واقعی آمریکاست.

تاریخ انتشار: ۱۶:۱۱ - پنجشنبه ۱۳۹۹/۰۴/۱۲

مرتضی مومنیان در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: هر فردی در هر نقطه و محلی باید از حقوقی برخوردار باشد و این حقوق محترم شمرده شود.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: آمریکایی ها این واژه را در دست گرفتند و هر چه که بخواهند و آن طور که منافعشان حکم می کند این واژه را تفسیر می کننند و نسبت به کشورهای دیگر معنی این کلمه تغییر می کند.

وی افزود: در کشور خودشان نژاد پرستی موج می زند و پول و قدرت باعث برتری برخی شده و فقر و بی کاری آمار بالایی دارد و آن ها تفکر سرمایه داریشان را دنبال می کنند و خبری از حقوق بشر و رفتارهای انسان دوستانه نیست، اما در خارج هر کجا که بخواهند تحت حقوق بشر در رفتارهای کشورهای دیگر سعی در دخالت دارند.

مومنیان ادامه داد: اگر قاتل و یا جنایتکاری در یک کشور مجازات شود که این فرد و یا وابستگی گروهی برای آمریکا منافع دارد، تحت حقوق بشر و با اهرم هایی که در دست دارند، سعی در دخالت دارند.

وی با بیان اینکه معنی حقوق بشر آمریکایی آن چه که امروز در داخل این کشور در حال اتفاق است را مشخص می کند، گفت: امریکایی در داخل کشورشان حقوق اولیه شهروندان و خصوصاً سیاهان را رعایت نمی کنند؛ در بیرون هم آنچه در یمن و در فلسطین اتفاق می افتد نشان از چهره واقعی آمریکاست.

مومنیان ادامه داد: در یمن زنان و فرزندان بی گناه کشته می شوند و افراد بی گناه و غیر نظامی در خودخواهی آمریکا و پیروانش از بین می روند و فلسطین که سال هاست، نقض های آشکار حقوق بشری از سوی رژیم کودک کش در حال انجام است.

مرتضی مومنیان گفت: خوشبختانه چهره واقعی آمریکا مشخص شده است و کسانی که آزاد فکر می کنند و دنبال منافع نیستند به این اذعان دارند و ظلم پایدار نبوده و افول آمریکا در حال اتفاق است.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

1 × پنج =