صفحه اصلی » استان » کیفیت آب شرب اصفهان تایید شد

کیفیت آب شرب اصفهان تایید شد

مدیر مرکز پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب استان اصفهان عنوان کرد: کیفیت آب شرب و بهداشت اصفهان کاملا مورد تایید مراکز بهداشتی است و انتقال ویروس کرونا از طریق سیستم آب و فاضلاب منتفی است.

تاریخ انتشار: ۱۶:۰۸ - شنبه ۱۳۹۹/۰۴/۱۴

به گزارش صاحب نیوز؛ فهیمه امیری اظهار کرد: کیفیت آب شرب شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان توسط ۲۱ باب آزمایشگاه میکروبی، ۴ باب آزمایشگاه شیمیایی و یک باب آزمایشگاه بیولوژیک و یک باب آزمایشگاه ریزآلاینده های معدنی به صورت شبانه روزی مورد پایش قرار می گیرد و این مرکز از لحاظ نیروی متخصص در کشور جز برترین ها است و ۶۰ نیروی متخصص در سطح استان در این بخش فعالیت دارند.

مدیر مرکز پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب استان اصفهان افزود: مطابق دستور العمل وزارت بهداشت در تمام استان میزان کلر ورودی به آب افزایش یافته است و میزان کلر ورودی به آب استان اصفهان 8/0 درصد تنظیم شده است، همچنین روزانه ۲ هزار کلرسنجی در سطح استان انجام می شود که رقم بسیار مطلوبی است.

امیری با بیان اینکه آب شرب دورترین نقاط استان اصفهان نیز مورد سنجش قرار می گیرد، تاکید کرد: یک آزمایشگاه سیار کنترل کیفیت آب این مناطق را بر عهده دارد. همچنین میزان فلزات معلق در آب شرب اصفهان به صورت روزانه مورد سنجش قرار می گیرد.

وی اذعان کرد: در بخش پالایش آب، وارد مباحث بیولوژیکی و دیگر مباحث تخصصی شده ایم و کیفیت تامین آب شرب در تمامی مراحل سنجیده و تحویل مشترکان می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد