صفحه اصلی » اجتماعی » استاندار اصفهان: ارائه خدمات دولتی مشروط به زدن ماسک است

استاندار اصفهان: ارائه خدمات دولتی مشروط به زدن ماسک است

استاندار اصفهان گفت: ارائه خدمات دولتی مشروط به زدن ماسک است و لذا کلیه دستگاه‌ها با بهره گیری از ظرفیت‌های رسانه‌ای در این خصوص اطلاع رسانی کنند.

تاریخ انتشار: ۱۶:۰۲ - یکشنبه ۱۳۹۹/۰۴/۱۵

به گزارش صاحب نیوز؛  عباس رضایی شامگاه شنبه در جلسه ویدیو کنفرانسی با فرمانداران استان اصفهان، گفت: شرایط سخت کرونا اجازه برگزاری جلسات حضوری نمی‌دهد، هر چند دیدار حضوری نقش موثر بیشتری در حل مسائل وجود دارد.

وی ادامه داد: ابتلا به کرونا عیب نیست و حتی اعلام آن و حضور نیافتن در اجتماعات نشان از عزت نفس است و آنچه ناپسند است پنهان‌کاری از ابتلا به کرونا و حضور یافتن در اجتماعات است.

استاندار اصفهان تصریح کرد شرایط فعلی عادی نیست و نباید عادی تلقی شود ولی متاسفانه برخی از مردم و مسئولان به این مساله توجهی ندارند و لذا باید مردم حساسیت ویژه پیدا کنند.

وی با اشاره به افزایش کمی بیماران در استان اصفهان، گفت: ۶۰ درصد این ابتلائات در شهرستان اصفهان است و آنچه مسلم است بیماران بستری کنونی وخامت اوضاع بدتری دارند.

استاندار اصفهان افزود: از سوی دیگر سن ابتلای به بیماری در حال کاهش است و شاهد ابتلا به بیماری در جوانان و حتی سنین پایین‌تر هستیم.

وی ادامه داد: ویروس کرونا دارو و واکسن ندارد و تنها راه آن اقدامات پیشگیرانه مثل زدن ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و نظافت شخصی و رعایت مروتکل‌های بهداشتی است.

استاندار اصفهان گفت: بی‌تفاوتی مسوولان و مردم مثل دورهمی‌ها، حضور بدون ماسک در جامعه برای کادر درمان نگران کننده است و لذا باید زمینه حساس سازی مجدد را فراهم کنیم تا مردم وضعیت کنونی را بیشتر درک کنند زیرا امکان نظارت فراگیر نیست و باید مردم بر عملکرد خود و دیگران نظارت داشته باشند.‌

وی با تاکید بر الزام استفاده از ماسک در کلیه اماکن عمومی از ۱۵ تیرماه، اظهار کرد: لازمه خدمات دولتی استفاده از ماسک خواهد بود.

استاندار اصفهان از فرمانداران استان خواست با برگزاری جلسات با اصناف و گروه‌های مرجع، استفاده از شبکه‌های اجتماعی، کمک گرفتن از ظرفیت علما نسبت به حساسیت‌زایی در این خصوص اقدام‌لازم داشته باشند.

وی ادامه داد: فضاهای گردشگری و پارک‌ها می‌توانند در گسترش و شیوع بیماری موثر باشند و لذا فرمانداران با بهره‌گیری از ظرفیت‌های تبلیغی و حاکمیتی نسبت به مدیریت این فضاها تلاش کنند.

رضایی خواستار افزایش نظارت‌ها و برخورد قاطع با آن‌دسته از ادارات، سازمان‌ها، بانک‌ها، واحدهای صنفی و خدماتی شد که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد