صاحب نیوز

سفر سرکنسولگر روسیه به دانشگاه علوم پزشکی اصفهان (2)

اصفهان و سن پترزبورگ در آستانه انتقال تجربیات علوم پزشکی

مدیر روابط بین الملل دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: دیدار صبح امروز سرکنسولگر روسیه با مسئولان ارشد دانشگاه سرآغازی برای همکاری های دو طرف بود.

کدخبر: 1011039
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ @ ۱۲:۵۵


حمید میرمحمدصادقی در گفتگو با صاحب نیوز در حاشیه دیدار مقامات کنسولگری روسیه با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بیان کرد: امروز سرکنسولگر روسیه با حضور در دانشگاه، با رئیس و معاونان دیدار و گفتگو داشت.

مدیر روابط بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان اصفهان ادامه داد: شهر سن پترزبورگ با شهر اصفهان خواهرخوانده هستند و این دیدار و آغاز تعاملات علمی و دانشگاهی بر اساس همین خواهرخواندگی صورت گرفت.

وی افزود: مدتی پیش وبیناری برای موضوعات کرونا برگزار شد و روسیه علاقمند شد اقدامات اصفهان در این خصوص را از نزدیک ببیند و سرکنسولگر این کشور در صدر هیأتی برای بازدید از دانشگاه و آشنایی با روند مدیریت بیماری کرونا اقدام کرد.

میرمحمدصادقی خاطر نشان کرد: در این دیدار پتاسیل های دو طرف برای انتقال تجربیات و همکاری های علمی و دانشگاهی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مدیر روابط بین الملل دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تصریح کرد: ما موضوعاتی مانند تبادل استاد و دانشجو و همچنین انتقال تجربیات علمی و دانشگاهی را به مقامات روس اعلام کردیم.

وی گفت: قرار شد سرکنسولگر، شرح دیدار امروز و صحبت های انجام شده را به مقامات روس برساند و امیدواریم این دیدار مقدمه ای برای آغاز همکاری های خوب اصفهان و سن پترزبورگ در حوزه های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باشد.

انتهای پیام/