صفحه اصلی » اقتصادی » بهره برداری از لندفیل مهندسی شرق اصفهان مدیریت شیرابه

معاون فنی و پردازش سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان خبر داد:

بهره برداری از لندفیل مهندسی شرق اصفهان مدیریت شیرابه

معاون فنی و پردازش سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از بهره برداری از پروژه لندفیل مهندسی ویژه دفن ریجکت خطوط پردازش کارخانه، در سایت شرق اصفهان (سجزی) خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۵:۴۴ - دوشنبه ۱۳۹۹/۰۴/۱۶

به گزارش صاحب نیوز؛ مجید قاسمی اظهار کرد: لندفیل در سال 98 و بر مبنای طراحی های مهندسی صورت گرفته، احداث شده است تا بتواند با مدیریت صحیح شیرابه ناشی از پسماندها مانع از ورود این مایع خطرناک و آلوده به داخل زمین شود.

معاون فنی و پردازش سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان ادامه داد: در این پروژه مراحل مختلف فرآیند به گونه ای رعایت شده است که از نظر لوله گذاری و شیب بندی دارای تناسب باشد و شیرابه تولید شده به سمت کف شور تعبیه شده در مرکز سایت هدایت شود و از طریق کانال های تعبیه شده به سمت لاگون جمع آوری شیرابه هدایت می شود که این لاگون توسط پوشش ژئوتکستایل و ژئوممبران عایق بندی شده و هیچگونه نفوذ شیرابه ای به داخل زمین ندارد.

قاسمی با اشاره به تخلیه شیرابه از طریق کانال ها به لاگون های تعبیه شده، توضیح داد: این شیرابه پس از جمع آوری در لاگون ها از طریق سیستم پمپاژ، در فرآیند بازچرخانی قرار می گیرد و حجم زیادی از آن تبخیر می شود که این رخداد مانع از نفوذ مقادیر زیادی از این مایع خطرناک به لایه های زمین و درون خاک می شود.

وی در مورد هزینه تکمیل این پروژه نیز بیان کرد: فاز اول پروژه پروژه حاضر حدود 2میلیارد ریال هزینه به همراه داشته و یکی از مهم ترین پروژه های زیست محیطی در حوزه مدیریت پسماند است.

وی در خصوص اهمیت این پروژه در راستای جلوگیری از آسیب های زیست محیطی بیان کرد: با توجه به این که شیرابه مایعی بسیار خطرناک و دارای غلظت بالایی از انواع مواد سمی و خطرناک است و ورود آن به منابع آبی و خاکی می تواند عواقب جبران ناپذیری به همراه داشته باشد، این پروژه از نظر اجرایی دارای ضرورت بوده و با همین رویکرد نیز به بهره برداری رسیده است.

انتهای پیام/

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد