صفحه اصلی » اجتماعی » چگونه از جیب بری و سرقت محتویات کیف جلوگیری کنیم؟

یادداشت مهمان؛

چگونه از جیب بری و سرقت محتویات کیف جلوگیری کنیم؟

شهروندان به خصوص خانم ها بایستی در مکان های شلوغ، مانند اتوبوس، مترو، مراکز خرید، زیارتگاه ها و پارک ها، مراقب وجود نقد، گوشی تلفن همراه و سایر اموال با ارزش داخل جیب یا کیف خود باشند و از نشان دادن موجودی داخل کیف یا جیب خود خصوصاً پول نقد در انظار عمومی خودداری کنند.

تاریخ انتشار: ۱۶:۴۵ - دوشنبه ۱۳۹۹/۰۴/۱۶

به گزارش صاحب نیوز؛ چندی پیش کارآگاهان پلیس آگاهی استان اصفهان با شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر سرقت محتویات داخل کیف آنها شامل گوشی تلفن همراه و وجوه نقد مواجه شدند. کارآگاهان بلافاصله وارد عمل شده و با استفاده از تجهیزات هوشمند و اقدامات علمی و تخصصی خود زنی که اقدام به سرقت از کیف بانوان می کرد را شناسایی و دستگیر کردند.

هر چند با سرعت عمل ماموران پلیس، فرد سارق دستگیر و به دست قانون سپرده شد اما شهروندان با هوشیاری و مراقبت بیشتر از اموال خود می توانند فرصت ارتکاب جرم را از مجرمان بگیرند.

قطعاً مردم عزیز با افزایش هوشیاری خود و مراقبت بهتر و بیشتر از اموال و دارائی های خود می توانند جلوی بسیاری از جرایم را بگیرند و اصلاً مجرمی نتواند جرمی انجام دهد که پلیس بخواهد با آن مجرم برخورد کند. بی شک همکاری و مشارکت مردم و پلیس جامعه ای امن و آرام را برای ما به ارمغان خواهد آورد. در ادامه برخی از توصیه های پلیسی که می تواند برای پیشگیری از جیب بری و سرقت محتویات داخل کیف موثر باشد به شرح زیر ارائه می شود:

شهروندان به خصوص خانم ها بایستی در مکان های شلوغ، مانند اتوبوس، مترو، مراکز خرید، زیارتگاه ها و پارک ها، مراقب وجود نقد، گوشی تلفن همراه و سایر اموال با ارزش داخل جیب یا کیف خود باشند و از نشان دادن موجودی داخل کیف یا جیب خود خصوصاً پول نقد در انظار عمومی خودداری کنند.

پول، اسناد و اموال با ارزش خود را در جیب های مخفی لباس و جیب های زیپ دار قرار دهید و از قرار دادن آن ها در جیب های بیرونی لباس خودداری کنید.

وجوه نقد خود را در قسمت های پنهان کیفتان قرار دهید. از کیف های کمری یا کیف های زیپ دار برای حمل پول استفاده کنید و تمام پول خود را در یک جیب یا یک قسمت از کیف دستی قرار ندهید. در صورت به همراه داشتن کارت عابر بانک از نوشتن رمز در کنار آن خودداری کنید.

هنگام سوار شدن در اتوبوس و مینی بوس، بلیت کارت یا پول خود را از قبل آماده کنید تا مجبور به خارج کردن محتویات جیب یا کیف خود در میان از جمعیت نشوید.

در معابر و وسایط نقلیه عمومی، کیفتان را طوری در کنار خود نگه دارید که کاملاً در معرض دیدتان قرار داشته باشد. چنانچه احساس می کنید افرادی به صورت غیر عادی نزدیک به شما نشسته یا ایستاده اند، یا شما را هل می دهند یا تنه می زنند، هوشیارتر باشید و بیشتر مراقب کیف و محتویات جیبتان باشید.

در محل های شلوغ، به جای گرفتن بند کیف، آن را طوری در دست بگیرید که کسی نتواند بدون اینکه متوجه شوید، از درون آن چیزی بردارد.

در اماکن مذهبی بهتر است خانم ها کیف خود را زیر چادر نگه دارند. در هنگام سفر، اگر کیف محتوی پول یا مدارک خود را به گردنتان آویخته اید، مراقب آن باشید، زیرا ممکن است سارقان آن را از گردنتان بربایند.

برای خرید، سعی کنید از حمل پول نقد خودداری کنید و حتی الامکان از کارت های عابر بانک استفاده کنید.

در خودروهای مسافربر مراقب جیب و کیف خود باشید، ممکن است سارقان با پیش کشیدن یک بحث یا به بهانه بستن دری که خوب بسته نمی شود، حواس شما را پرت کنند و جیبتان را بزنند.

زمانی که از بانک یا سایر مراکز مالی، پول زیادی دریافت می کنید، موارد ایمنی را رعایت کنید. حتی الامکان سعی کنید از وسائط نقلیه شلوغ، مانند اتوبوس استفاده نکنید. پول خود را در انظار عمومی نشمارید.

تا حد امکان پول خود را در قسمتی از کیف یا درون جیبی قرار دهید که سارقان نتوانند به راحتی به آن دسترسی پیدا کنند. در دعواها و درگیری ها، مواظب کیف و جیب های خود باشید.

مراقب افراد ناشناسی که به بهانه پرسیدن آدرس یا هر سوال دیگری، یا هشدار درباره کثیف شدن لباستان به شما نزدیک می شوند، باشید. ممکن است این افراد قصد سرگرم کردن شما را داشته باشند تا محتویات کیف یا جیب شما را به سرقت ببرند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد