صفحه اصلی » اجتماعی » پیش بینی بارش های دیرهنگام پاییزی در اصفهان/ خطر تشدید خشکسالی بیخ گوش استان

معاون اداره کل هواشناسی استان اصفهان خبرداد؛

پیش بینی بارش های دیرهنگام پاییزی در اصفهان/ خطر تشدید خشکسالی بیخ گوش استان

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان گفت: الگوها نشان می دهد، بارش های دیر هنگام را در پاییز داریم و میزان این بارش ها نیز کمتر از نرمال است.

تاریخ انتشار: ۱۴:۵۳ - سه شنبه ۱۳۹۹/۰۴/۱۷

نوید حاج بابایی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: در تابستان با توجه به اینکه فصل بارشی نیست، پیش بینی ها حکایت از شرایط نرمال را دارد و عدد نرمال برای این فصل عدد قابل توجهی نیست؛ برای غرب استان شرایط بارش مهیا بوده اما این بارش تاثیری بر ذخایر آبی ندارد.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان تصریح کرد: همچنین الگوها نشان می دهد، بارش های دیر هنگام را در پاییز داریم و میزان این بارش ها نیز کمتر از نرمال است.

وی افزود: در ماه خرداد که پشت سرگذاشتیم افزایش دما قابل توجهی را در استان و بویژه در مناطق غربی تجربه کردیم و سه تا چهار درجه دما افزایش داشت.

حاج بابایی بیان کرد: در تیرماه این وضعیت کمتر شده و انتظار داریم در ماه های تیر و مرداد یک تا دو درجه نسبت به نرمال، دما بالاتر باشد.

نوید حاج بابایی بیان کرد: وضعیت بارش در سرچشمه های آبی استان نسبت به سال گذشته و حتی نسبت به بلند مدت هم کمتر است و میزان تبخیر هم بیشتر شده که نشان می دهد در ماه های آینده با تشدید خشکسالی از نوع آب شناسی رو به رو هستیم.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان گفت: توصیه می کنیم که کلیه برنامه ها با رویکرد خشکسالی باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد