صفحه اصلی » اقتصادی » جمع آوری بيش از 5 ميليارد زكات در نایین

رئیس كمیته امداد نایین خبر داد:

جمع آوری بيش از 5 ميليارد زكات در نایین

رئیس كمیته امداد امام خمینی (ره) نایین گفت: بیش از پنج میلیارد و 930 میلیون ریال زكات در این شهرستان جمع آوری شد.

تاریخ انتشار: ۱۶:۴۵ - چهارشنبه ۱۳۹۹/۰۴/۱۸

به گزارش صاحب نیوز؛ امرالله قنبری در جلسه ستاد زكات نایین گفت: بیش از پنج میلیارد و 930 میلیون ریال زكات در نایین جمع آوری شده که این زكات جمع آوری شده برای احداث و تعمیر مسكن، تامین جهیزیه و درمان بیماران نیازمند و تهیه اقلام معیشتی محرومین هزینه شده است.

رئیس كمیته امداد امام خمینی (ره) نایین اظهار کرد: كمیته امداد امسال 25 مورد خدمات احداث و تعمیرات مسكن و جهیزیه و هدیه ازدواج به نیازمندان و ایتام از درامد زکات ارائه كرده است.

وی افزود: فرهنگ سازی و بهره گیری از تجربیات سالهای گذشته برای تشویق مردم به پرداخت زكات واجب باید در دستور كار قرار گیرد.

قنبری بیان کرد: بخش عمده ای از نیاز های اجتماعی، فرهنگی و خدمات بهداشتی كشور به خصوص در روستاها با پرداخت خمس و زكات و رعایت احكام الهی قابل حل شدن است و در حال حاضر تعداد 80 یتیم تحت پوشش كمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان نایین قرار دارند و توسط خیران و حامیان حمایت می شوند.

وی با بیان اینکه  150 فقره وام اشتغالزایی به مبلغ پنج میلیارد تومان در سال گذشته به نیازمندان تحت پوشش كمیته امداد پرداخت شده است، تصریح کرد: كمیته امداد نایین در حال حاضر یك هزار و 450 خانوار مددجوی تحت پوشش دارد؛ این تسهیلات ها با سود چهار درصد به متقاضیان پرداخت شده و با پرداخت این وام ها زمینه اشتغال بیش از 150 نفر فراهم شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد