صفحه اصلی » اجتماعی » سخت گیری ها نسبت به ایمنی ساختمان ها به اصفهان رسید/ سخنگوی سازمان آتش نشانی: نمی توان اسامی ساختمان های غیرایمن را اعلام کرد

سخت گیری ها نسبت به ایمنی ساختمان ها به اصفهان رسید/ سخنگوی سازمان آتش نشانی: نمی توان اسامی ساختمان های غیرایمن را اعلام کرد

سخنگوی سازمان آتش نشانی با اشاره به ساختمان های ناایمن اصفهان، گفت: اعلام کردن آمار صحیح نیست؛ در ابتدا ساختمانی را بازدید کردیم اما شاید پس از بازدید تجهیزات خراب شود این تجهیزات نیازمند نگهداری است و یا اینکه ساختمان را تغییر کاربری می دهند و این ها مواردی است که ساختمان را ناامین می کند.

تاریخ انتشار: ۱۶:۴۰ - چهارشنبه ۱۳۹۹/۰۴/۱۸

فرهاد کاوه آهنگران در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز در خصوص اظهار کرد:  25 ایستگاه آتش نشانی در کلانشهر اصفهان وجود دارد که هر ایستگاه وظیفه دارد مناطق عملیاتی خود را بازدید کند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: ما ضابط قضایی نیستیم که ساختمان های ناایمن را پلمپ کنیم اما به این ساختمان ها  تذکر و هشدار می دهیم.

وی افزود: به طور مرتب و روزانه در چندین سال گذشته بازدید ها و هشدار ها انجام شده است؛ اصفهان یکی از شهرهایی است که مردم از ما به خاطر سختگیری در ساختمان ها دلخور هستند و این برای ما افتخار است.

کاوه آهنگران با توضیح اینکه ما مردم را اذیت نمی کنیم اما باید تمام موارد ایمنی رعایت شود، بیان کرد: بازدیدهای آتشنشانی قبل، حین و پس از ساخت است؛ بازدیدها به صورت دوره ای به عنوان مثال شش ماه و یا دو سال بعد از ساخت انجام می شود.

وی اضافه کرد: ما موظف به بازدید دوره ای نیستیم اما به دلیل جان همشهریان عزیز بازدیدها به صورت دوره ای بررسی می شود؛ متاسفانه قانون محکمی در این زمینه نیست که چه کسی از که شهرداری، آتشنشانی و دادگستری، مسئول این مورد است.

سخنگوی آتش نشانی شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: اگر قانون مشخصی در این زمینه وجود داشت دست ما بازتر می شد.

وی با اشاره به ساختمان های ناایمن اصفهان، گفت: اعلام کردن آمار صحیح نیست؛ در ابتدا ساختمانی را بازدید کردیم اما شاید پس از بازدید تجهیزات خراب شود این تجهیزات نیازمند نگهداری است و یا اینکه ساختمان را تغییر کاربری می دهند و این ها مواردی است که ساختمان را ناامین می کند.

کاوه آهنگران با توضیح اینکه کار ما فرهنگ سازی و اعلام قوانین موجود در این زمینه است، خاطر نشان کرد: بالای 80 درصد از آتش سوزی های مسکونی به دلیل اتصالات برقی است، باید و الزاما تمام مکان هایی که انشعاب برق وجود دارد کلید محافظ جان که به عنوان RCCB معرف است، نصب شود.

وی ادامه داد: با نصب یک کلید ساده در خانه، کارگاه و … به راحتی می توان از تعداد متعددی از آتش سوزی های جلوگیری کرد.

سخنگوی آتش نشانی شهرداری اصفهان بیان کرد: یک سری از شرکت های ایمنی از ما مجوز کار دارند و اگر ببینیم سیستم های ضدحریق به مالک تحویل داده نشده است، از لیست خود خارج می کنیم.

وی اضافه کرد: تبصره جدید دادیم که هنوز به تایید نهایی نرسیده است مراکز بهداشتی، درمانی و آموزش و پرورش که این مراکز هم برای ساخت و ساز از آتشنشانی استعلام بگیرند.

کاوه آهنگران با بیان اینکه بازدید از واحدهایی ساخته شده در گذشته انجام می شود، تأکید کرد: قبل از حادثه کلینیک سینا بازدید ها انجام می شد اما پس از این حادثه بازدیدها با جدیت بیشتری دنبال می شود.

وی با اشاره به حریق چند شب قبل یک داروخانه در اصفهان گفت: قبل از این آتش سوزی اصول انباری داری را برای همه تأکید کرده بودیم؛ ما فرهنگ سازی می کنیم و اما باید مردم و ساختمان های پزشکی رعایت کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد