صفحه اصلی » اقتصادی » قیمت پیاز و سیب زمینی توجیه اقتصادی برای کشاورز ندارد

رئیس اتحادیه میوه و تره بار اصفهان:

قیمت پیاز و سیب زمینی توجیه اقتصادی برای کشاورز ندارد

رئیس اتحادیه میوه و تره بار اصفهان گفت: قیمت فروش پیاز در حالی که هزینه های تولید آن بسیار بالاست، کم است و برای کشاورز توجیه اقتصادی ندارد، سیب زمینی و برخی دیگر از اقلام نیز اینگونه است؛ این روند بستگی به وضعیت روز بازار دارد و مثلاً صادرات می تواند تاثیر گذار باشد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۲۰ - پنجشنبه ۱۳۹۹/۰۴/۱۹

ناصر اطرج در گفت و گو با خبرنگار  صاحب نیوز اظهار کرد: قیمت برخی اقلام از میوه های فصل با کاهش رو به رو بوده است، که البته این کاهش تا حدی ادامه پیدا می کند و وقتی که برای تولید کننده این قیمت فروش ضرر داشته باشد، منجر به عدم برداشت وی می شود؛ بنابرین با توجه به هزینه های بالا کاهش قیمت از حدی پایین تر نخواهد رفت.

رئیس اتحادیه میوه و تره بار اصفهان تصریح کرد: قیمت فروش پیاز در حالی که هزینه های تولید آن بسیار بالاست، کم است و برای کشاورز توجیه اقتصادی ندارد، سیب زمینی و برخی دیگر از اقلام نیز اینگونه است؛ این روند بستگی به وضعیت روز بازار دارد و مثلاً صادرات می تواند تاثیر گذار باشد.

وی افزود: در استان اصفهان تولیدات و بارهایی که وجود دارد به غیر از سیب درختی که در اواخر شهریور ذخیره سازی می شود و مقداری هم پیاز و سیب زمینی، امکان نگهداری طولانی دیگر محصولات تولید شده  وجود ندارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد