صفحه اصلی » اجتماعی » جولان اراذل در پارک‌های شهرضا

مروری بر یک معضل اجتماعی؛

جولان اراذل در پارک‌های شهرضا

موج اول انتشار ویروس کوید 19، شرایط آرام و خلوتی را برای پارک ها رقم زد که باعث رشد تیم های اوباش و مواد فروش شد. این گزارش نگاه کلی به این معضل اجتماعی است که همت بسیاری از ادارات را می طلبد.

تاریخ انتشار: ۱۷:۴۳ - جمعه ۱۳۹۹/۰۴/۲۰

به گزارش صاحب نیوز؛ کرونا فقط یک ویروس انسانی نیست بلکه یک ویروس اجتماعی است که مجموعه ها و وسایل و حتی خیلی از قوانین را هم دچار خود کرده است. چندی پیش یعنی در زمان گسترش موج اول ویروس کوید 19، قوانینی مبنی بر منع آمد و رفت های شهروندان به مراکز تفریحی و پارک ها به اجرا درآمد که خود عاملی تأثیر گزار بر روند کاهش این ویروس در سطح جامعه بود. اما بعد از به کنترل در آمدن این ویروس در شهر، رفت و آمد ها دوباره از سر گرفته شد و اولین هدف حضور مردم برای گذران اوقاف فراغت خود پارک ها و مراکز تفریحی بود.

چندی پیش گزارش هایی از تیم های اوباش توسط مردم در سطح جامعه انتشار پیدا کرد که، آرامش بسیاری از خانواده ها را مورد هجمه قرار داده بود و حتی بسیاری از خانواده ها با قمه و سلاح های سرد تهدید شده بودند. بر اساس یافته های صورت گرفته از مردم، این تیم های اوباش با توجیه های غیرمنطقی، از کارهای شنیع و غیر قانونی خود، دفاع می کردند. این دست حوادث به مرور کم شد تا شاید شهروندان بتوانند با آرامش خاطر به مراکز تفریحی و پارک ها رجوع کنند.

اما سوالی که در اینجا مطرح است، این است که آیا مشکلات پارک ها فقط زیبایی و حرس و … می باشد یا تأمین امنیت این پارک ها هم یک وظیفه است که اداره و ارگان متولی این مسئله باید پیگیری کند؟

با مراجعه شبانه به پارک ها متوجه اختلالات روشنایی شدیم، و این اختلالات به خاطر شکسته شدن لامپ های قسمت های خاص از سطح پارک ها بودند که متأسفانه توسط افرادی با اهداف خاص این خسارات وارد شده بود.

اما این همه مشکلات نبود. اوج مشکلات زمانی رخ داد که در ساعات پایانی شب ، افرادی پیدا می شوند که خانواده های کوچک و  دختران را مورد اذیت قرار می دهند و با الفاظ رکیک آرامش روحی و روانی این دست از شهروندان را بهم می ریزند.

با این شرایط اولین راه حلی که به ذهن هر فردی می رسد وجود نیروهای انتظامی است که در سطح پارک ها با هوشیاری به مراقبت و گشت بپردازند و از رفتارهای ناشایست تیم های اوباش جلوگیری به عمل آورند.

اما حضور این دست از نیروهای انتظامی بسیار کم رنگ است یا اگر هم باشند، مثل انسان های خسته و بی دغدغه در جایی از مراکز پارک ها مستقر می شوند تا مشکلات خودشان تقدیم آنها شوند. متأسفانه تیم های اوباش هر چه آزادی بیشتری پیدا کنند، یقینا سازماندهی تر می شوند و خطاها و مشکلات بیشتری را به وجود می آورند.

اما این همه قضیه نیست. متأسفانه پارک ها به یک بحران بزرگ تبدیل شده اند که توزیع و استعمال مواد مخدر را تسهیل کرده است. به طور مثال، اکثر خانواده ها در پارک ملت حضور پیدا نمی کنند و دلیل آن را هم خرید و فروش علنی مواد مخدر توسط افرادی شاخص می دانند. این پارک ها به دلیل وضعیت جغرافیایی خاصی که دارد، مکان مناسبی برای فعالیت های فروشندگان مواد مخدر شده است و حتی از حواشی شهر برای انتقال مواد مخدر به نقاط دیگر شهرستان به پارک ملت مراجعه می شود.

در پایان جا دارد از تمامی مسئولین و نیروهای خدوم انتظامی و نظامی تشکر کرد و از ایشان برای حل معضل حراست و تامین آرامش پارک ها برای خانواده ها یاری طلبید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد