صفحه اصلی » سیاسی » استفاده از ماسک امروز مصداق تقوای الهی است

 امام جمعه موقت شهرضا:

استفاده از ماسک امروز مصداق تقوای الهی است

 امام جمعه موقت شهرضا گفت: رعایت اصول بهداشتی برای مقابله با ویروس منحوس یکی از مصادیق تقوا است، حرکت های جهادی مردم و بسیجیان برای مقابله با این ویروس باید دوباره زنده شود.

تاریخ انتشار: ۱۷:۱۲ - جمعه ۱۳۹۹/۰۴/۲۰

به گزارش صاحب نیوز؛ سید احمد موسوی ظهر امروز در خطبه های نمازجمعه شهرضا با اشاره به آیه های پایانی سوره آل عمران و صبر آحاد مردم جامعه از انجام طاعات الهی و محکم بودن رابطه خودشان با رهبر جامعه، اظهارکرد: رمز حرکت صعودی یک جامعه به سمت تقوا در این روزها و شرایط بد اقتصادی تحکیم رابطه با امام و رهبر جامعه است. مادامی که ما این رابطه را در دوره غیبت تحکیم کنیم از بلایا و خطرات آخرالزمان در امان می مانیم.

امام جمعه موقت شهرضا با اشاره به شرایط ویژه ای که با انتشار موج دوم کرونا به وجود آمده، زدن ماست رعایت اصول بهداشتی برای مبارزه با این ویروس منحوس را تقوای الهی خواند و گفت: رعایت مسائل و نکات بهداشتی از مصادیق تقوا پیشه کردن است. باید افسوس خورد، ما به سطحی از کنترل و مهار این ویروس منحوس رسیده بودیم که تمام کشورهای غربی انگشت به دهان شده بودند اما متاسفانه با عدم رعایت نکات بهداشتی باز به روزهای اول گستردگی ویروس برگشتیم؛ هر شش دقیقه یک ایرانی است این باعث تأسف است.

وی ویروس کووید۱۹ را یک جنگ بیولوژیکی دانست و برای مبارزه با این ویروس، خاطرنشان کرد: این هم جنگ است، جنگ چهره های مختلفی دارد راه مبارزه با این ویروس منحوس، رعایت اصول بهداشتی است که ساده‌ترین آنها زدن ‌ماسک است. البته ما در شروع، همه جهان را با حرکت‌های جهادی همچون رزمایش کمک مومنانه متحیر کردیم. مردم به میدان آمدند و نیروهای بسیج برای ضدعفونی و ساخت ماسک جهادی عمل کردند و  توانستیم کرونا را کنترل کنیم؛ جامعه باز هم به این رزمایش‌ها نیاز دارد بنابراین این دست از کارها تعطیل شود.

موسوی ادامه داد: البته جامعه مومنین ما اهل رعایت هستند، حقیقتاً مردم حرف گوش می‌دهند و ضوابط بهداشتی را رعایت می‌کنند اینها مصادیق تقوا است.

امام جمعه موقت شهرضا در پایان با اشاره به طرح استعماری دشمن برای گسترش بی عفتی در جامعه توسط رضاخان گفت: واقعه گوهرشاد که منجر به شهادت یک هزار و 700 نفر شد یک حادثه از پیش برنامه‌ریزی شده بود، طرح بی عفتی و گسترش بی حجابی در ایران ابتدا در سال ۱۳۰۶ در حرم حضرت معصومه توسط زنان و دختران رضا شاه کلید خورد و آنها به بهانه اینکه با چادر سفید می‌خواهند نماز بخوانند و چادر مشکی خود را در می آورند و چندین ساعت بی‌حجاب در بین عموم زائرین خودشان را بی حجاب به نمایش می‌گذارند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد