صفحه اصلی » ورزشی » چهره متفاوت از ذوب آهن در بوشهر رونمایی شد!

چهره متفاوت از ذوب آهن در بوشهر رونمایی شد!

بازی ذوب آهن در مقابل شاهین بوشهر در حالی که عملکرد خط دفاعی شاهین چنگی به دل نمی زد با جشنواره گل ذوب آهن رو به رو بود سبزپوشان توانستند در بوشهر میزبان خود را با جشنواره گل غافل گیر کنند و در نهایت بازی را با پنج گل و تنها یک گلی که دریافت کردند، با سه امتیاز به پایان ببرند.

تاریخ انتشار: ۱۰:۰۴ - شنبه ۱۳۹۹/۰۴/۲۱

به گزارش صاحب نیوز؛ در ادامه بازی های لیگ برتر و در هفته بیست و چهارم ذوب آهن اصفهان در دومین حضور لوکا بوناچیچ و بعد از باخت سنگین مقابل پیکان به مصاف شاهین بوشهر رفت؛ سبزپوشان در این بازی برای فرار از انتهای جدول سه امتیاز لازم بودند و شاهین بوشهر آخرین امیدهای خود برای ماندن در لیگ را در پیروزی در این دیدار جست و جو می کردند.

این بازی در حالی که عملکرد خط دفاعی شاهین چنگی به دل نمی زد با جشنواره گل ذوب آهن رو به رو بود  سبزپوشان توانستند در بوشهر میزبان خود را با جشنواره گل غافل گیر کنند و در نهایت بازی را با 5 گل و تنها یک گلی که دریافت کردند، با سه امتیاز به پایان ببرند.

سبزپوشان با این برد، 25 امتیازی شدند و شرایط آن ها در جدول بهتر شد و همچنین این برد برای دیگر تیم های انتهای جدول نیز با توقف شاهین بوشهر نتیجه به خوبی حساب می آید؛ از طرفی بعد از چهار هفته ناکامی سبزپوشان بالاخره نفس راحتی کشیدند و از آنجایی که بازی های نسبتاً راحت تری هم نسبت به هفته های گذشته در پیش دارند، اردوی سبزپوشان آماده شرایط متفاوت خواهد بود.

یکی از نکات  قابل توجه در این دیدار حضور معراج اسماعیلی به جای مهدی خلیل درون دروازه ذوب‌آهن بود، به نظر می رسد کلید پیروزی سبزپوشان این تغییر لوکا بود چرا که مهر پنالتی این دروازه بان جریان بازی را به سود سبزپوشان تغییر داد و در ادامه هم این دروازه بان جوان عملکرد خوبی داشت.

اتفاقات مهم بازی:

دقیقه 3: توپ ارسالی از جناح راست را اسماعیل شریفات در موقعیت آفساید تبدیل به گل کرد که کمک اول خورشیدی آن را آفساید اعلام کرد.

دقیقه 26(گل اول ذوب آهن): احسان پهلوان از سردرگمی خط دفاعی شاهین استفاده کرد و از زاویه ای بسته دروازه میزبان را باز کرد تا مدافعان شاهین فقط نظاره گر کار این مهاجم باشند.

دقیقه 28: ضربه محکم امیر حسین موسی زاده هافبک شاهین پس از دفع سنگربان ذوبی ها به رزاق پور رسید که خطای فرشاد محمدی مهر روی این بازیکن داور نقطه پنالتی را نشان داد.

دقیقه 30:اسماعیل شریفات پشت ضربه قرار گرفت و به بدترین شکل ممکن توپ را به دستان معراج اسماعیلی نژاد کوبید.

دقیقه 37: شوت محکم حسن نجفی را باز این معراج اسماعیلی بود که برگشت داد تا این موقعیت نیز برای شاهین به هدر برود.

دقیقه 41(گل دوم ذوب آهن): ایوان مارکوویچ توپ ارسالی از جناح چپ را بدون هیچ مزاحمتی با ضربه سر تبدیل به گل دوم کرد.

دقیقه 43: پاس ارسالی برای مصطفی احمدی با ضربه این بازیکن به شکلی خطرناک به بیرون رفت.

دقیقه 46: بهمن سالاری در محوطه شش قدم توپ ارسالی را نتوانست وارد دروازه خالی ذوب آهن کند تا فرصتی طلایی برای شاهین به هدر برود.

دقیقه 50(گل سوم ذوب آهن) :ضربه کاشته حدادی فر پس از ضربه سر مهاجم ذوبی ها توسط سنگربان شاهین برگشت داده شد که توپ برگشی توسط دانیال اسماعیلی فر به گل سوم تبدیل شد.
دقیقه 58(گل چهارم) :ایوان مارکوویچ از غفلت خط دفاعی شاهین استفاده کرد و در موقعیتی تک به تک گل چهارم را به ثمر رساند.
دقیقه 59(گل پنجم) : فرار دانیال اسماعیلی فر از چپ با ضربه ای دقیق گل پنجم ذوب آهن را به ثمر رساند.

دقیقه 66: ارسال سلمان بحرانی با ضربه سر مصطفی احمدی در آستانه ورود به دروازه با برخورد به مدافع ذوب آهن به هدر رفت.
دقیقه 68:خطای مسلم مدافع ذوب آهن روی مصطفی احمدی را داور اعلام پنالتی کرد.
دقیقه 69(گل اول شاهین): ضربه پنالتی را حسن نجفی زمینی و به دور از دستان اسماعیلی تبدیل به گل اول شاهین شد.

دقیقه93: شوت خطرناک حسن نجفی با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.

*ذوب آهن تیم شاهین بوشهر را غافل‌گیر کرد

لوکا بوناچیچ پس از پیروزی پر گل تیم ذوب‌آهن اصفهان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ذوب‌آهن اصفهان فوتبال زیبایی به نمایش گذاشت و به اهدافمان دست یافتیم.

وی با اشاره به اینکه درصدد غافگیر کردن تیم حریف بودیم گفت: درصدد غافلگیر کردن تیم شاهین شهرداری بوشهر بودیم که این اتفاق هم افتاد.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن با بیان اینکه تیم شاهین شهرداری بوشهر با توپ‌های بلند مقداری به ما کمک کرد که برنامه‌ تیم‌مان را به خوبی پیاده کنیم، افزود: خیلی‌ها به آنالیز بها می‌دهند در حالی 11 بازیکن کار اصلی را انجام می‌دهند.

بوناچیچ با بیان اینکه کریمیان سرمربی تیم شاهین زمانی بازیکن من بود، تصریح کرد: وی یک بازیکن با استعداد کاملا تکنیکی خیلی فنی و خوب بود برای من خیلی عجیب است که الان که مربی شده مثل تیم پیکان توپ‌های خیلی بلند مورد توجه قرار می‌دهد در حالی که خودش خیلی تکنیکی و روی زمین کار می‌کرد.

وی با بیان اینکه تیم شاهین بوشهر خیلی بهتر از اینها می‌تواند بازی کند، افزود: این تیم می‌تواند حتی در رقابت‌های لیگ برتر ماندگار شود و برای کریمیان آرزوی موفقیت می‌کنم.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن با بیان اینکه کریمیان فردی با استعداد و خوب است، خاطرنشان کرد: از این سرمربی به عنوان بازیکن خودم در باشگاه‌های مختلف خاطرات خوبی دارم.

بوناچیچ در قضاوت داور بیان کرد: خوشبختانه آنقدر تیم ما از نظر گل‌های زده جلو بود که اتفاقات داوری خیلی ما را اذیت نکرد.

وی در پایان با اشاره به شایعاتی در مورد بازی در بوشهر بیان کرد: اگر قرار است بازی نشده باید برای همه تیم‌ها باشد نمی‌شود پنجاه پنجاه پیش بینی کرد که آیا بازی بشود تا نشود.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد