صفحه اصلی » اجتماعی » تصمیمات جدید کرونایی در اصفهان/ استاندار: با اجتماعات برخورد شود

تصمیمات جدید کرونایی در اصفهان/ استاندار: با اجتماعات برخورد شود

استاندار اصفهان با اشاره به نقش برخی اجتماعات مثل عروسی‌ها و مراسم‌های ترحیم‌ در انتقال بیماری کرونا، گفت: فرمانداران از اجتماعاتی که عامل انتقال کرونا است ممانعت و با آن برخورد جدی داشته باشند.

تاریخ انتشار: ۱۶:۰۵ - شنبه ۱۳۹۹/۰۴/۲۱

به گزارش صاحب نیوز؛ عباس رضایی روز شنبه در حاشیه جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، که به ریاست حسن روحانی رئیس جمهور از طریق ویدوئو کنفرانس برگزار شد گفت: متاسفانه برخی گزارش‌ها حاکی از انتقال گسترده ویروس کرونا از طریق برخی اجتماعات مثل عروسی ها و مراسم های ترحیم و امثال آن وجود دارد و ضروری است که که به منظور حفظ سلامت جامعه از این اجتماعات جلوگیری شود.

وی با اشاره به جدیت استان در برخورد با تجمعات و واحدهای صنفی متخلف از موازین بهداشتی، اظهار کرد: از اول تیرماه ۱۴۷ واحد صنفی به دستگاه قضایی معرفی که از این تعداد ۶۷ مورد پلمب شده است و فرمانداران موظف هستند با واحدهای متخلف برخورد و آنها را به مردم معرفی کنند.

استاندار اصفهان افزود: کمیته های سیار نظارتی در ۲۴ شهرستان تشکیل شده است و بر روند اجرای پروتکل‌ها در دستگاههای مختلف نظارت و حتی در ادارات با کارمندانی که این پروتکل ها را رعایت نکنند به عنوان تخلف اداری برخورد و در پرونده آن ها ثبت خواهد شد.

وی اظهار کرد: اجرایی نشدن برخی پروتکل های بهداشتی و اجتماعات بی مورد عامل انتقال ویروس کرونا در برخی نقاط کشور از جمله اصفهان شده است که لازم است از این تجمعات جلوگیری شود.

استاندار اصفهان با بیان اینکه بیش از هر چیزی خود مردم باید در این خصوص اهتمام داشته باشند، تاکید کرد: مردم اصفهان توجه داشته باشند که دوری از تجمعات و رعایت پروتکل‌های بهداشتی عامل سلامتی خود و دیگران و دستور شرعی، اخلاقی و عقلانی است.

وی ادامه داد: برگزاری مجالس ختم و ترحیم به عنوان یک عمل مستحب در این شرایط هیچ ضرورتی ندارد و همچنین برگزاری مراسماتی مثل جشن تولد و امثال آن یک می تواند در یک زمان مناسب‌تری برگزار شود.

رضایی با بیان اینکه مساله کرونا تمام شده نیست، افزود: این امر نباید عادی تلقی شود و از سوی دیگر نباید موجب هراس و ترس جامعه شود.

وی تاکید کرد: افراد مبتلا موظف هستند ابتلای خود به اطرافیان اعلام کنند زیرا این اعلام نه تنها مایه شرمندگی نیست بلکه حاکی از شجاعت و اعتماد به نفس است و حتی مراکز درمانی و آزمایشگاهها نیز موظفند ابتلای افراد به کرونا را به اطرافیان، محل کار و محل تحصیل فرد اطلاع رسانی کنند.

استاندار اصفهان گفت: شهروندان تلاش کنند حتی المقدور از حضور در اماکن پرهیز کنند و درصورت ضرورت از ماسک استفاده و پس از حضور در منزل دستهای خود را شستشو و یا ضدعفونی کنند.

وی تصریح کرد: ابتلای به کرونا علاوه بر هزینه‌هایی که بر فرد و جامعه به دنبال دارد، سلامت فرد و جامعه را نیز به خطر میاندازد و چه بسا موجب مرگ فرد شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد