صفحه اصلی » سیاسی » گلایه امام جمعه موقت از بر زمین ماندن 20 ساله طرح پخش اذان در مسیر زاینده رود

گلایه امام جمعه موقت از بر زمین ماندن 20 ساله طرح پخش اذان در مسیر زاینده رود

آیت الله مهدوی با بیان اینکه اذان یکی از بخش های اسلام است که کلیت هایی در خصوص فواید آن گفته شده است، گفت: حدود 20 سال است که اجرای سیستم پخش اذان مسیر رودخانه زاینده رود مطرح کردیم اما مسئولان این کار را اجرایی نکردند.

تاریخ انتشار: ۱۵:۴۵ - سه شنبه ۱۳۹۹/۰۵/۷

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت الله سید ابوالحسن مهدوی پیش از ظهر امروز در نشستی با شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اصفهان اظهار کرد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یک نهاد انقلابی است تاکنون برنامه های متعددی را برگزار کرده و اهمیت ویژه ای دارد.

امام جمعه موقت اصفهان گفت: این شورا برای اینکه مانند گذشته موفق باشد باید چند نکته را در سرلوحه خود قرار دهد؛ اولین نکته این است شورای باید در خط رهبری باشد و این را همیشه نصب العین خود قرار دهد.

وی افزود: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نباید جناحی باشد، دولت های مختلفی آمدند و برخی از آن تاکید داشتند که شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی باید همسوی با آن ها باشد اما شورا باید استقلال خود را حفظ کند، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مربوط به کل جناح و جریانات است، تصریح کرد: ایجاد اختلاف و مطرح کردن اصوالگرا و اصلاح طلب و جبهه گیری هر روز، کار دشمن است.

آیت الله مهدوی با بیان اینکه اصولگرا به معنای قبول داشتن اصول انقلاب و اصلاح طلب هم به معنای اصلاح کردن اشتباهات است، تاکید کرد: هم اصواگراها به دنبال اصلاح هستند و هم اصلاح طلبان اصول انقلاب را قبول دارند، بنده طبق این تعریف، خود را اصلاح طلب و اصولگرا می دانم، اینکه برخی ها ولایت فقیه و اصول نظام را قبول ندارد، در هیچ کدام از دسته بندی ها قرار نداشته و ضد انقلاب هستند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: دشمن سعی کرده تعریف اصلاحات و اصولگرا را تغییر دهد؛ همه ما طرفدار اصلاح هستیم اما برخی ها ادعای اصلاحات می کنند که ضدنظام و حکومت هستند، این ها را باید از واژگان خود خارج کنیم، خود رهبر انقلاب هم چند سال است که از این واژه ها استفاده نمی کنند؛ همه با هم هستیم و نباید دو قطبی در جامعه ایجاد کنیم.

وی با توضیح اینکه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی باید جذب حداکثری داشته باشد، بیان کرد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی باید در تبلیغات جذب حداکثری و دفع حداقلی داشته باشد؛ کسی که جاهلانه مقابل ما هستند باید جذب کنیم؛ جاهل دشمن عاقل است اما عاقل دشمن جاهل نیست،  جاهلانی که مرتکب منکرات می شوند را نباید طرد کنیم، از جمله خواهرانی که حجاب را رعایت نمی کنند باید جذب کرد.

پیش از گفتن وجوه ‌شرعی دلیل، باید دلیل عقلی آن را بیان کنیم

آیت الله مهدوی خاطر نشان کرد: حجاب اجباری نتیجه کم کاری ما است که نتوانستیم دلیل عقلی آن را بیان کنیم؛ 11 آیه قرآن در زمینه حجاب داریم اما دنیای امروز با توجه به ضعیف بودن ایمان قانع نمی شود.

این استاد حوزه علمیه با توضیح اینکه قبل از گفتن وجوه ‌شرعی دلیل، باید دلیل عقلی آن را بیان کنیم، گفت: ۲۰ دلیل عقلی در زمینه حجاب داریم، دو هزار سال قبل از اسلام حجاب در این کشور وجود داشته است و این هویت و افتخار ما است و دین اسلام هم بر این حجاب تاکید دارد.

وی تصریح کرد: بخش فرهنگی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی وظیفه سنگینی دارد، هر چقدر می توانیم فکرها را باید بیدار کنیم و چیزی را بر کسی تحمیل نکنیم؛ اگر این روند در همه ادارات باشد موفق هستیم.

کار هنری در همه ابعاد باید از اولویت های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی باشد

عضو مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: کار هنری در همه ابعاد باید از اولویت های این شورا باشد و فعالیت هنری، کار و ظاهری اما برای تاثیر گذاری است؛ مسجد هم برای جذب ابتدا باید ظاهری زیبا داشته باشد و سپس کار فکری تا اقناع شود.

وی با بیان اینکه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی باید خط مشی کوتاه و بلند مدت داشته باشد، گفت: این شورا برنامه های خاص خود را دارد اما باید برنامه ها با یک خط مشی از نظر کیفی و کمی ارتقا دهیم.

آیت الله مهدوی اضافه کرد: اذان یکی از بخش های اسلام است که کلیت هایی در خصوص فواید آن گفته شده است؛ هر چیزی را قبل از اینکه استفاده و یا توصه کنیم مصلحت آن را بدانیم.، بحث اذان فواید فراوانی دارد که در ابتدا باید به فواید آن ها توجه کرد و تا مصلحت را ندانیم کار موثر نیست؛ تاکنون مصلحت های اذان گفته نشده است.

گلایه امام جمعه موقت از بر زمین ماندن 20 ساله طرح پخش اذان در مسیر زاینده رود

امام جمعه موقت اصفهان اظهار کرد: پیامبر اکرم (ص) فرمودند که اگر بدانید ثواب اذان چقدر است، برای گفتن اذان دست به شمشیر می شوید؛ حدود 20 سال است که اجرای سیستم پخش اذان مسیر رودخانه زاینده رود مطرح کردیم اما مسئولان توانایی این کار را نداشتند.

وی تأکید کرد: هر نوع مشوقی که بوده را انجام دادیم اما تاکنون این بحث عملی نشده است؛ برخی وقتی به امور دینی می رسند، سست می شوند؛ این سیستم نه تنها در وقت اذان بلکه در سایر موارد همانند حوادث غیر مترقبه مورد نیاز حاشیه زاینده رود است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد