صفحه اصلی » سیاسی » اهداف پشت پرده آمریکایی ها در تهدید هواپیمای مسافربری ایران/ اسرائیلی ها سابقه استفاده از این مِتد را در کارنامه خود دارند

ابوترابی مطرح کرد؛

اهداف پشت پرده آمریکایی ها در تهدید هواپیمای مسافربری ایران/ اسرائیلی ها سابقه استفاده از این مِتد را در کارنامه خود دارند

نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکایی ها می خواستند یک هواپیمای مسافربری ایرانی را توسط پدافند ایرانی در سوریه و به دست سوریه منهدم کنند و با فریبکاری پدافند هوایی سوریه را فریب دهند؛ سپس این موضوع را در داخل و خارج کشور دست بگیرند و همزمان باعث اغتشاش شود.

تاریخ انتشار: ۱۱:۰۸ - چهارشنبه ۱۳۹۹/۰۵/۸

ابوالفضل ابوترابی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز در مورد تهدید هواپیمای مسافربری ایرانی توسط دو جنگنده آمریکایی اظهار کرد: مانند همین کار را پیش از این دو جنگنده اسرائیل در مورد هواپیمای روسیه انجام دادند و باعث به اشتباه افتادن پدافند هوایی سوریه در زدن هواپیمای روسی شد.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آمریکایی ها هم قصد استفاده از همین متد برای هواپیمای کشور ما بر فراز سوریه داشتند و بعد از آن با استفاده از غاصبین داخلی و منافقان رسانه ای خارجی تبلیغ کنند که ببینید در سوریه آن قدر هزینه شد، بخصوص بعد از قرارداد سردار باقری با وزارت دفاع سوریه برای پدافند دفاعی سوریه چه اتفاقی افتاد؟

وی افزود: لذا آمریکایی ها می خواستند یک هواپیمای مسافربری ایرانی را توسط پدافند ایرانی در سوریه و به دست سوریه منهدم کنند و با فریبکاری پدافند هوایی سوریه را فریب دهند؛ سپس این موضوع را در داخل و خارج کشور دست بگیرند و همزمان با گرانی دلار باعث اغتشاش شود.

ابوترابی بیان کرد: همزمان در حالی که نفوذی های داخلی دلار را گران می کنند، جرقه ای لازم است که اغتشاش ایجاد شود، سقوط هواپیمای مسافربری به دست پدافند سوریه با ساخت ایران می تواند همان جرقه باشد، همان طور که در خصوص اغتشاشات آبان ماه هم جرقه، گرانی بنزین بود؛ اینبار هم می خواستند چنین کاری انجام دهند و جرقه آن همین اتفاق باشد که خداوند لطف کرد و نقشه دشمن عملی نشد.

ابوالفضل ابوترابی عنوان کرد:  قوانین بین المللی وجود دارد که باید دولت و قوه قضاییه آن را دنبال کنند و مجلس از دیپلماسی پارلمانی و تاکید به دولت مردان داخلی و قوه قضائیه این اتفاق را پیگیری می کند؛ لازم است در مجامع بین المللی به دلیل به خطر انداختن جان مسافران هواپیمای غیرنظامی خارج از قوانین ایکائو، شکایت کنیم و باید از این ظرفیت استفاده و آمریکایی ها را محکوم کنیم.

وی در پایان گفت: بابت این اقدام مکارانه آمریکا به مسافران داخل هواپیما یک سری لطمات روحی و جسمی خورد، که البته صدمات روحی بسیار گسترده تر است، که این حق ایران محفوظ است که  لطمات و خسارت را مطالبه کند

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد