صفحه اصلی » اجتماعی » روحانیون و ائمه جمعه نایین پای کار مرحله دوم کمک مومنانه

روحانیون و ائمه جمعه نایین پای کار مرحله دوم کمک مومنانه

همایش ائمه جمعه و جماعات و هیئت امناء مساجد و حسینیه ها به منظور هم افزائی و مشارکت مساجد و هیئت های مذهبی در اجرای مرحله دوم کمک های مومنانه در نایین برگزار شد.

تاریخ انتشار: ۰۸:۳۱ - شنبه ۱۳۹۹/۰۵/۱۱

به گزارش صاحب نیوز: در آستانه ورود به دهه امامت و ولایت و به منظور هم افزائی و مشارکت مساجد و هیئت های مذهبی با بسیج در شناسایی افراد آسیب دیده از بیماری کرونا و همچنین جمع آوری و توزیع کمک های مردمی، همایش مشترک ائمه جمعه و جماعات و هیئت امناء مساجد و حسینیه ها در محل حسینیه شهدای بسیج نایین برگزار شد.

دراین همایش حجت الاسلام و المسلمین سجادی امام جمعه شهرستان نایین با بیان نقش روحانیت، ائمه جماعت و معتمدین محل دربرطرف کردن معضلات اجتماعی محلات و شهرستان، رسیدگی به معیشت نیازمندان و افراد آبرومندی که در گرانی افسار گسیخته کنونی جامعه و مشکلات پیش آمده در جریان انتشار ویروس کرونا، دچار آسیب جدی شده اند را از اهم وظایف دینی و انقلابی این قشر از جامعه دانست.

در ادامه برنامه سرهنگ دوم پاسدار محسن مهدی زاده، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نایین در سخنانی با اشاره به بخش هایی از بیانیه گام دوم انقلاب، هدف نهایی انقلاب را رسیدن به تمدن اسلامی برشمرد و گفت: پیش زمینه این تمدن اسلامی، داشتن جامعه نمونه اسلامی و کشور اسلامی است و آن هم مستلزم اسلامی شدن شهر و محلات آن است.

وی گفت: یکی از وظایف اصلی یک پایگاه مقاومت بسیج در تعامل با مسجد، حسینیه و روحانیت، عاری کردن محله از آسیب های اجتماعی و سوق دادن آن به سمت محله ای انقلابی و اسلامی است که یقینا با همکاری و همیاری همه محقق خواهد شد.

مهدیزاده در ادامه گفت : در عصر حساس کنونی شناخت دشمن کار بسیار مهمی است، دشمن سرمایه گذاری زیادی در انحراف فکری جوانان کرده و پیاده نظام آن در داخل کشور، تلاش مضاعفی در تحقق این هدف را دارند که جهادی عمل کردن و شناساندن دشمن و دسیسه های آنان ، نقطه مهمی برای فعالیت های بسیج و روحانیت و قشر تاثیرگذار است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نایین با اشاره به اقدامات خوب و موثر بسیج با همیاری مردم در شناخت آسیب ها و موانع در بحث موج اول کرونا، مساعدت و رسیدگی به معیشت کسانی که واقعا متضرر شده اند و کسی به فکر آنان نیستند را از مطالبات رهبر معظم انقلاب در کنار اقدامات مبارزه با کرونا دانست.

وی در ادامه با تاکید برفرمایش مقام معظم رهبری که  این کمک های مومنانه باید به نهضت تبدیل شود، به تبیین اقدامات سپاه و بسیج در مرحله دوم کمک مواسات مومنانه پرداخت و گفت : این مرحله در سه بازه زمانی عید قربان تا غدیر ، دهه اول محرم و دهه آخر صفر اجرا می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد