صفحه اصلی » استان اصفهان » تساوی نتیجه دیدار ذوب‌آهن و نفت مسجدسلیمان

تساوی نتیجه دیدار ذوب‌آهن و نفت مسجدسلیمان

دیدار تیم‌های ذوب‌آهن اصفهان و نفت مسجدسلیمان از هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

تاریخ انتشار: ۲۲:۳۲ - جمعه ۱۳۹۹/۰۵/۱۰

به گزارش صاحب نیوز؛ تیم‌های ذوب‌آهن اصفهان و نفت مسجدسلیمان از ساعت 20:30 امشب و در چارچوب هفته بیست و هفتم لیگ برتر در ورزشگاه فولادشهر به مصاف یکدیگر رفتند. حواشی نیمه دوم این دیدار به شرح زیر است:

* چند عکاس در ورزشگاه فولادشهر حضور داشتند و این دیدار را پوشش دادند.

* در دقیقه 51 اشکان خورشیدی داور این دیدار سرپرست تیم نفت مسجدسلیمان را به دلیل اعتراض با کارت زرد جریمه کرد.

* نیمه دوم این دیدار پربرخوردتر از نیمه نخست دنبال شد و داور چند بار از کارت‌های رنگی خود استفاده کرد.

* در دقیقه 86 محمد نژادمهدی به دلیل خطا روی مهاجم نفت مسجدسلیمان چسبیده به محوطه جریمه، با کارت قرمز داور از زمین مسابقه اخراج شد تا ذوب‌آهن ادامه این دیدار را 10 نفره دنبال کند.

* هوای اصفهان امروز بارانی بود و در دقایق پایانی این مسابقه نیز نم‌نم باران در فولادشهر شروع به باریدن کرد.

* لوکا بوناچیچ سرمربی ذوب‌آهن در دقایقی پایانی این دیدار روند بازی را با چهر‌ه‌ای نگران دنبال می‌کرد.

* این دیدار در نهایت با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

*در ۳ بازی از داوری کاملاً متضرر شدیم/ همیشه مقابل ۱۳ بازیکن بازی می‌کنیم!

لوکا بوناچیچ پس از تساوی یک – یک تیمش برابر نفت مسجدسلیمان در هفته بیست‌وهفتم لیگ برتر فوتبال اظهار داشت: مجبورم صحبت‌های خود را از جایی آغاز کنم که متعارف نبوده و نیست. 15، 16 سال است که در ایران مربیگری می‌کنم و ندیده بودم که یک تیم در سه بازی حساس خانگی به خاطر قضاوت داوران متضرر مطلق باشد.

وی افزود: در 30 سال سرمربیگری‌ام چنین صحنه‌هایی ندیده بودم. بازیکن نفت دو متر در آفساید بوده و گل می‌زند و داور چیزی نمی‌گوید! بازیکن ما هم اخراج می‌شود در حالی که جریمه او اصلاً اخراج نبود.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن ادامه داد: معذرت می‌خواهم که این را می‌گویم، ولی انگار همیشه به جای 12 بازیکن مقابل 13 بازیکن بازی می‌کنیم. بعد هم می‌گویند حق با شماست و ان‌شاءالله دفعه بعد درست می‌شود، اما این اتفاق نمی‌افتد.

بوناچیچ گفت: ذوب‌آهن تیم کوچکی نیست و تیم بسیار بزرگی محسوب می‌شود. البته تیم ما نیز اشتباه داشت، اما قرار نیست در دیداری که میزبان هستیم داور این همه اشتباهات یکطرفه علیه ما مرتکب شود.

وی تصریح کرد: البته برابر تیم خوبی بازی می‌کردیم که خوب جنگید و تلاش کرد. به نفت برای این عملکرد خوب تبریک می‌گویم، اما قرار نیست در هر بازی داور این همه اشتباه کند و این اتفاقات مدام تکرار شود.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن بیان کرد: سال اولی نیست که در فوتبال حضور دارم. 50 سال است در فوتبال هستم و 30 سال مربیگری کرده‌ام، اما متأسفانه به جای اینکه درباره مسائل فنی صحبت کنیم باید مرتب درباره مسائل داوری سخن بگوییم.

بوناچیچ ضمن تشکر از هواداران تیمش برای حضور مقابل هتل و تشویق این تیم گفت: هواداران به ما روحیه دادند و از آنها ممنونم. باز هم تکرار می‌کنم اگر قرار باشد این تلخی پس از هر 90 دقیقه ادامه داشته باشد حداقل داور در شرایط 50 – 50 و عادلانه سوت بزند. متأسفانه هرچه می‌گوییم فایده ندارد و این موضوع تنها با حرف زدن حل نمی‌شود.

وی درباره عملکرد تیمش اضافه کرد: بازیکنان در نیمه دوم با احساس مسئولیت بیشتری بازی کردند و بر حریف برتری داشتیم. موقعیت‌های خوبی هم خلق کردیم، اما دیدید که تبدیل به گل نشد. برای بازیکنان سخت بود پس از گلی که به آن شکل از حریف دریافت کردیم با روحیه بالا تلاش کنند. قبل از بازی هم زیر فشار عدم نتیجه‌گیری بودیم و با گلی که خوردیم سخت بود که بازیکنان دوباره سوار بر بازی شوند.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن افزود: پس از اخراج بازیکن تیم که اصلاً نمی‌دانم چرا اخراج شد این موضوع تشدید شد. بازیکن شماره هفت نفت چهار خطا روی یک بازیکن ما انجام داد و سرانجام داور یک کارت زرد به او نشان داد در حالی که می‌توانست با دو کارت زرد اخراج شود. مربی تازه‌واردی نیستم و داوری خوب نبود. من این موارد را گفتم و حق دارم درباره این موضوع اظهارنظر کنم و بقیه موارد بر عهده مسئولان است.

بوناچیچ درباره وضعیت بازیکن مبتلا به کرونای تیمش خاطرنشان کرد: متأسفانه بدشانسی آوردیم و یکی از بازیکنان خوب‌مان را در این بازی در اختیار نداشتیم که البته حال او بهتر است. امشب هم یک بازیکن ما اخراج شد. هر بار پس از هر بازی یک نفر را از دست می‌دهیم که باید به دنبال جانشین او بگردیم.

وی در پایان گفت: کشتی‌گیر نیستیم که اگر یک نفر را نداشتیم نفر دیگری را بیاوریم. واقعاً نمی‌دانم چه کنم. البته اینها جزو اتفاقات فوتبال است.

در آن سوی میدان نیز مهدی تارتار تیمش را با ترکیب حامد نورمحمدی، علیرضا علیزاده، حسین ابراهیمی، میثم نقی‌زاده، مجید عیدی، محمدعلی صفیا، حبیب فرعباسی، پیام ملکیان، مهدی زبیدی، آرمان قاسمی و میرهادی میرجوان به میدان فرستاده بود.

ذوب‌آهن احساسی بازی کرد/ طبیعی بود که داور کمی با ذوبی‌ها مهربان‌تر باشد

مهدی تارتار پس از تساوی یک – یک تیمش برابر ذوب‌آهن در هفته بیست‌وهفتم لیگ برتر فوتبال اظهار داشت: بازی عجیبی بود. بازی را خوب آغاز کردیم و به گل هم رسیدیم، اما نمی‌دانم چرا در ادامه به خصوص در نیمه نخست تیمم در لاک دفاعی فرو رفت.

وی با بیان اینکه «خوشبختانه در نیمه نخست گلی دریافت نکردیم»، افزود: در نیمه دوم بازی تقریباً متعادل شد، اما در یکی از حملات حریف، ذوب‌آهن به دلیل اشتباه بازیکنان ما به گل رسید.

سرمربی تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان ادامه داد: با توجه به اینکه ذوب‌آهن وضعیت مناسبی در جدول نداشت امشب احساسی بازی کرد، در حالی که کیفیت فردی بازیکنان این تیم بسیار خوب است و رتبه فعلی، جایگاه واقعی ذوب‌آهن نیست.

تارتار گفت: ذوب‌آهن از نظر ساختار، مدیریت و بازیکن تیم بسیار خوبی است و حیف است که برای سهمیه نمی‌جنگد.

وی بیان کرد: پس از گل ذوب‌آهن تیمم بازی را اداره کرد و در سیستم خود تغییراتی هم دادیم. تعویض‌های ما نیز با هدف ضربه زدن به حریف بود که اتفاقاً یکی از بازیکنان تعویضی نیز باعث اخراج مدافع حریف شد. البته زمان زیادی برای زدن گل برتری نداشتیم و نتیجه مساوی هم برای ما بد نیست.

سرمربی تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان در پاسخ به اینکه آیا گل تیمش در موقعیت آفساید به ثمر رسید، تصریح کرد: گروه آنالیز تیم بین دو نیمه فیلم گل را برای ما ارسال کرد که نشان می‌داد گل آفساید نبود. این حاصل کار خوب کمک داور بود و از گروه داوری تشکر می‌کنم. با توجه به اتفاقاتی که هفته گذشته برای ذوب‌آهن رخ داد، طبیعی بود که آقای خورشیدی با ذوب‌آهن کمی مهربان‌تر باشد، اما داوری خوبی را شاهد بودیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد