صفحه اصلی » اجتماعی » اعتراض رئیس پلیس راهور به مبلغ جریمه ورود به طرح زوج و فرد در اصفهان/ سردار هادیان فر: افزایش جریمه مصوبه شورای شهر است

اعتراض رئیس پلیس راهور به مبلغ جریمه ورود به طرح زوج و فرد در اصفهان/ سردار هادیان فر: افزایش جریمه مصوبه شورای شهر است

رئیس پلیس راهور ناجا، جریمه یک میلیون ریالی برای برای ورود به طرح ترافیک شهر اصفهان را بسیار زیاد دانست و گفت: شاید عددی کمتر از این برای تهران اعمال می شود ولی این رقم برای اصفهان زیاد است و من از این فرصت استفاده کرده و از شورای ترافیک شهر اصفهان تقاضا می کنم که این جریمه 100 هزار تومانی را تقلیل دهند و حداقل 60درصد آن را اعمال کنند.

تاریخ انتشار: ۱۵:۴۱ - شنبه ۱۳۹۹/۰۵/۱۱

به گزارش صاحب نیوز؛ سردار سید کمال هادیان فر با اشاره به اجرای مجدد طرح پرداخت اقساطی جرایم رانندگی به مناسبت ایام مبارک دهه ولایت، گفت: براساس اعلام پزشکی قانونی در سه ماهه اول امسال میزان جان باختگان ناشی از تصادفات در کل کشور 16.1 درصد کاهش داشته و در حوزه پلیس راه و راهنمایی و رانندگی استان اصفهان نیز به ترتیب با 25 و 23 درصد کاهش مواجه هستیم که عدد بسیار خوبی است و از شاخصی که تعیین شده بود نیز بیشتر است.

وی، مدیریت شد آمدی در سراسر کشور، کاهش سوانح و تصادفات و افزایش کمی و کیفی خدمات پلیس راهور ناجا به مردم و هوشمندسازی را چهار برنامه اصلی پلیس راهور ناجا عنوان کرد و افزود: این موضوعات از ابتدای سال به تمام مراکز پلیس راهور ناجا در استان ها ابلاغ شده و در خصوص اجرایی شدن آنها برنامه ریزی خوبی صورت گرفته است.

سردار هادیان فر، با بیان اینکه پلیس راهور ناجا مخالف افزایش هرگونه جریمه رانندگی است، گفت: در حال حاضر جریمه ها به قیمت قبلی اعمال می شوند و در هیچ گروهی افزایش جریمه نداشتیم و پیشنهادی هم به دولت ارائه نکردیم.

این مقام ارشد انتظامی در توضیح افزایش 2 درصدی به رقم برخی جرایم رانندگی در سال جاری گفت: مجلس دهم در روزهای آخر به منظور کمک به بهزیستی دو درصد بر جریمه ها اضافه کرد که الآن در برخی از جریمه ها رقم آن به طور مثال می شود 82 هزار و 500 تومان که آن دو هزارو 500 تومان همان دو درصدی است که به حوزه بهزیستی اختصاص پیدا کرده تا در واقع به این بخش از نظر بنیه مالی کمک بیشتری شود.

 افزایش جریمه طرح زوج و فرد در شهر اصفهان براساس مصوبه شورای این شهر انجام شده است

وی در خصوص افزایش جریمه ورود به طرح زوج و فرد در شهر اصفهان نیز اظهار کرد: افزایش جریمه در شهر اصفهان براساس مصوبه شورای این شهر انجام شده و این موضوع نه پیشنهاد پلیس راهور ناجا بوده و نه در مجموعه دولت مطرح و نه در شورای ترافیک استان تصویب شده است.

سردار هادیان فر، جریمه یک میلیون ریالی برای برای ورود به طرح ترافیک شهر اصفهان را بسیار زیاد دانست و گفت: شاید عددی کمتر از این برای تهران اعمال می شود ولی این رقم برای اصفهان زیاد است و من از این فرصت استفاده کرده و از شورای ترافیک شهر اصفهان تقاضا می کنم که این جریمه 100 هزار تومانی را تقلیل دهند و حداقل 60درصد آن را اعمال کنند.

این مقام ارشد انتظامی بیشتر تمرکز پلیس راهور ناجا را بر روی برخورد با تخلفات حادثه ساز عنوان و اظهار کرد: یافته های ما نشان می دهد 82 درصد جان باختگان ناشی از تصادفات به دلیل چهار عامل اصلی سرعت، سبقت، عدم توجه به جلو و واژگونی جان خود را از دست می دهند.

این مقام ارشد انتظامی افزود: هم اکنون 34درصد تصادفات در جاده های کشور رخ می دهد در حالی که 70 درصد جان باختگان ناشی از تصادفات در جاده ها جان خود را از دست می دهند که دلیل بیشتر آنها سرعت غیر مجاز است.

سردار هادیان فرد تصریح کرد: هم اکنون متوسط سرعت در کشور 78 کیلومتر در ساعت است در حالی در استان اصفهان متوسط سرعت 85 کیلومتر در ساعت بوده و بایستی اقداماتی انجام دهیم که سرعت در این استان کاهش پیدا کند.

وی در خصوص توقیف خودروهای دارای جریمه رانندگی بالای یک میلیون تومان هم اظهار داشت: براساس قانون ماموران در سراسر کشور موظف هستند که چنین خودروهایی را توقیف و به پارکینگ منتقل کنند اما در این خصوص هم به ماموران تاکید کردیم اگر خودرویی همراه با خانواده بود فقط به راننده تذکر دهند که بایستی جرایم خود را تسویه کند ضمن اینکه از سال گذشته هم ارسال پیامک اخطار به این گونه رانندگان را در دستور کار قرار دادیم تا قبل از توقیف وسیله نقلیه خود از میزان جرایم خود اطلاع پیدا کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد