صفحه اصلی » اقتصادی » افتتاح قطعه ‌های یک و دو کنارگذر شرق اصفهان با حضور جهانگیری

افتتاح قطعه ‌های یک و دو کنارگذر شرق اصفهان با حضور جهانگیری

مجری طرح‌های زیربنایی استان اصفهان گفت: قطعه ‌های یک و دو طرح ملی کنارگذر شرق اصفهان به طول ۵۵ کیلومتر با حضور معاون اول رئیس جمهوری افتتاح می شود.

تاریخ انتشار: ۲۱:۲۲ - شنبه ۱۳۹۹/۰۵/۱۱

به گزارش صاحب نیوز؛ اجرای پروژه آزاد راه کنارگذر شرق اصفهان سال ۹۴ در تفاهم نامه ای بین وزارت راه و شهرسازی و صندوق بازنشستگی کشوری کلنگ خورد.

این پروژه حدفاصل آزاد راه نطنز – اصفهان تا اتصال به بزرگراه اصفهان- نایین به طول ۶۳ کیلومتر است که بار حمل و نقل کریدور شمال جنوب را از مجاورت شهر اصفهان هدایت می‌کند و به آزاد راه اصفهان – شیراز ختم می شود.

قطعه اول آزادراه شرق اصفهان از آزادراه اصفهان- نطنز تا آزادراه اصفهان- اردستان به طول ۳۰ کیلومتر، قطعه دوم آن در ادامه تا جاده اصفهان- نایین به طول ۳۳ کیلومتر و قطعه سوم این کنارگذر از جوار باغ رضوان تا گردنه لاشتر پس از بهارستان، به طول ۳۰ کیلومتر است.

این طرح در کاهش آلاینده‌ها، تصادف‌ها و ترافیک بسیار موثر خواهد بود و با توجه به اینکه روزانه ۶۰۰ هزار تردد خودرویی در جاده‌های اصلی کلانشهر اصفهان انجام می‌شود، برآورد تردد روزانه ۸۰ هزار وسیله نقلیه از این مسیر، نقشی مهم و گره‌گشا خواهد داشت.

علیرضا صلواتی در این زمینه به خبرنگار صاحب نیوز گفت: قطعه ‌های یک و دو طرح ملی کنارگذر شرق اصفهان به طول ۵۵ کیلومتر با حضور معاون اول رئیس جمهوری افتتاح می شود.

مجری طرح‌های زیربنایی استان اصفهان اظهار کرد: طول قطعه نخست این پروژه ۳۰ کیلومتر و طول قطعه دوم ۲۵ کیلومتر است و بر اساس برنامه ‌ریزی ها ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای قطعه یک و ۲ این طرح مصوب شده بود که ۱۷ میلیارد تومان آن تاکنون تخصیص یافته است.

وی افزود: طبق قولی که مدیران شرکت ساخت دادند قرار است که ۸۰ میلیارد تومان باقیمانده در روزهای آینده به این طرح اضافه شود.

صلواتی با توضیح اینکه این طرح به عنوان یکی از طرح‌ های مهم کشور است که ۲۰ کیلومتر مسیر اصفهان و تهران را کاهش می دهد، بیان کرد: این کاهش ۲۰ کیلومتری حدود ۳۰ تا ۴۰ دقیقه از زمان سفر را کم می ‌کند.

وی اضافه کرد: ساماندهی، نورپردازی و زیباسازی محوطه پل فرودگاه به عنوان یکی از دروازه‌های مهم ورودی شهر اصفهان در این طرح از اهمیت زیادی دارد که طرح‌های آن آماده شد و قرار است در این زمینه اقدامات عملیاتی صورت پذیرد.

مجری طرح‌های زیربنایی وزارت راه و شهرسازی در اصفهان خاطر نشان کرد: پاکسازی حاشیه مسیر، پارکینگ‌های مسیر و پد هلی کوپتر در طول مسیر کنارگذر شرق اصفهان درحال انجام است.

وی ادامه داد: تبلیغات در خصوص استفاده مردم از این آزادراه و روشنایی مسیر مورد توجه بوده و ضرورت دارد در این خصوص اقداماتی عملیاتی انجام پذیرد.

صلواتی در پایان گفت: آیین افتتاح طرح ملی کنارگذر شرق اصفهان با حضور معاون رئیس جمهو و وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی و راه و شهرسازی برگزار می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد