صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » معرفی برگزیده و برگزاری نمایشگاه عکس جشنواره ملی عکس مهرستان

معرفی برگزیده و برگزاری نمایشگاه عکس جشنواره ملی عکس مهرستان

دبیر جشنواره ملی عکس مهرستان گفت: ۴۸ اثر از ۳۹ عکاس در بخش تک عکس، چهار مجموعه از چهار عکاس در بخش مجموعه عکس و هشت عکس از هفت عکاس در بخش موبایلی برگزیده شد که این آثار در نمایشگاه به نمایش گذاشته می شود.

تاریخ انتشار: ۱۰:۵۳ - یکشنبه ۱۳۹۹/۰۵/۱۲

به گزارش صاحب نیوز؛ اولین جشنواره ملی عکس مهرستان با موضوع نوجوان ایرانی و سبک زندگی ایرانی اسلامی به مناسبت روز نوجوان، مهر سال گذشته در اصفهان برگزار شد.

محمدعلی طیب نیا در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این جشنواره در سه بخش مجموعه عکس، تک عکس، حرفه‌ای و موبایلی برگزار شد، اظهار کرد: سه هزار و ۸۱۶ اثر از ۴۳۵ عکاس از ۲۹ استان در بخش‌های تک عکس حرفه‌ای، مجموعه عکس و عکس موبایلی به دبیرخانه این جشنواره رسید.

دبیر جشنواره ملی عکس مهرستان گفت: کرونا در برگزار این جشنواره اثر گذاشته است و تعداد آثار رسیده به جشنواره نسبت به دوره گذشته کاهش یافته است.

وی افزود:  دو هزار و ۳۳۱ اثر از ۳۲۱ عکاس در بخش تک عکس حرفه‌ای، ۶۶۱ اثر از ۷۹ عکاس در بخش مجموعه عکس و ۸۲۴ اثر از ۱۴۶ عکاس در بخش موبایلی دریافت شد.

طیب نیا بیان کرد: ساسان جوادنیا از تالش، سارا جعفری از سنندج و داوود کهن ترابی از کرج به ترتیب در بخش تک عکس حرفه‌ای رتبه‌های اول تا سوم جشنواره ملی عکس مهرستان را به خود اختصاص دادند.

وی اضافه کرد: محمد آهنگر از اهواز، داوود کهن ترابی از کرج، بتول فروتن از اصفهان، سلیمان گلی از تربت حیدریه و علی اصغر یوسفی از اراک به ترتیب مقام‌های اول تا پنجم بخش موبایلی جشنواره را کسب کردند.

دبیر جشنواره ملی عکس مهرستان با بیان اینکه به دلیل تطابق نداشتن آثار ارائه شده با اهداف جشنواره در بخش مجموعه عکس، جایزه ویژه به هیچکدام از آثار ارائه شده تعلق نگرفت، تصریح کرد: تقدیر هیئت داوران در این بخش به خانم ژاله بهرامی از سقز اختصاص یافت.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه آثار خاطر نشان کرد: ۴۸ اثر از ۳۹ عکاس در بخش تک عکس، چهار مجموعه از چهار عکاس در بخش مجموعه عکس و هشت عکس از هفت عکاس در بخش موبایلی برگزیده شد که این آثار در نمایشگاه به نمایش گذاشته می شود.

طیب نیا بیان کرد: پردیس هنری مهرستان در موضوع‌های فیلم کوتاه، نماهنگ، موسیقی و عکس فعالیت می‌کند که برگزاری این جشنواره هم یکی از اقدامات این مجموعه محسوب می‌شود؛ آقایان ناصر محمدی، محسن کابلی و امیرحسین کمالی، وظیفه داوری آثار ارائه شده به جشنواره را بر عهده داشتند.

وی با بیان اینکه اهداف برگزاری این جشنواره جریان سازی و ترویج پرداختن به مسائل و چالش‌ های خانواده بین جامعۀ هنرمندان و اصحاب رسانه بود، ادامه داد: احیای فرهنگ دستیابی به خانواده‌های پرجمعیت به‌عنوان نماد هویت و سنت فراموش‌ شده ایرانی، ترویج فرهنگ اعتماد بیشتر به خانواده برای حل مسائل بنیادی جامعه امروز ایرانی، الگوسازی مناسب با استفاده از ظرفیت آثار هنری برای دستیابی به سبک زندگی ایرانی اسلامی در عرصه ‌هایی مانند آداب ‌و رسوم، تفریح و نشاط خانوادگی، ازدواج، مهمانی ‌ها از اهداف مهم برگزاری این جشنواره بود.

دبیر جشنواره ملی عکس مهرستان اظهار کرد: این جشنواره به همت مرکز آفرینش‌های هنری مهرستان وابسته به مرکز احیاء اندیشه و سیره علوی با همکاری سازمان فرهنگی- تفریحی شهرداری، فولاد مبارکه، مرکز کنترل سرطان آلا و انجمن عکاسان مطبوعاتی اصفهان برگزار شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد