صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » 1300 دانشجو کارشناسی مجوز ورود به دانشگاه فرهنگیان اصفهان می گیرند/ ترم آموزشی این دانشگاه مجازی خواهد بود

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان:

1300 دانشجو کارشناسی مجوز ورود به دانشگاه فرهنگیان اصفهان می گیرند/ ترم آموزشی این دانشگاه مجازی خواهد بود

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان گفت: امسال هزار و ۳۰۰ دانشجو کارشناسی جدید در ۱۱ رشته به ظرفیت دانشگاه اضافه می شود و حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ مهارت آموز و دو دوره هم کارشناسی ارشد اضافه خواهد شد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۴۸ - چهارشنبه ۱۳۹۹/۰۵/۱۵

به گزارش صاحب نیوز؛ شهرام عروف زاد پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اشاره به اهمیت جایگاه خبرنگار اظهار کرد: بر این باور هستیم که دانایی، توانایی است و خبرنگاران مردم در مسیر دانایی قرار می دهند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان با بیان اینکه خداوند در قران کریم به قلم قسم می خورد، تصریح کرد: رسانه یک ابزار و امانت از سمت جامعه است که خبرنگاران باید امانت دار خوبی باشند.

وی رعایت اخلاق حرفه ای را بسیار مهم عنوان کرد و افزود: خبرنگار به عنوان چشم بینای جامعه است و زمینه رشد توسط خبرنگاران در ابعاد مختلف در جامعه فراهم می شود.

عروف زاد خاطر نشان کرد: یک خبرنگار می تواند جریان ساز باشد و این بسیار مهم است؛ یک خبرنگار رویدادهای تلخ و شیرینی را تجربه کرده است که بر زندگی شخصی او هم تاثیر گذار است؛ خبرنگاران به عنوان چشم بینا و با امانت داری می توانند یک نقد سازنده را در جامعه ایجاد کند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: خوشبختانه دانشگاه فرهنگیان در ماموریت گرا با توجه به برنامه های ابلاغی به خوبی عمل کرده است که خوشحال هستیم که دانشگاه در مسیر تعالی قرار دارد.

وی با بیان اینکه  ترم آینده به صورت مجازی برنامه ریزی شده است، تصریح کرد: با توجه به شرایطی که کرونا به وجود آورد سامانه های خوبی برای سامانه های الکترونیک‌ فراهم شده و آسیب شناسی شد.

عروف زاد با بیان اینکه امسال ۲۰ هزار جذب دانشجو ظرفیت کشور است، ادامه داد: امسال هزار و ۳۰۰ دانشجو کارشناسی جدید در ۱۱ رشته به ظرفیت دانشگاه اضافه می شود و حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ مهارت آموز و دو دوره هم کارشناسی ارشد اضافه خواهد شد.

عروف زاد ادامه داد: امسال ۶۰۰ نفر فارع التحصیل داریم؛ دانشگاه در زیر ساخت ها نشستی با دانشگاه صنعتی داشته و در کارورزی دانشجویان یک برنامه اجرایی تحت شبکه شاد را دنبال کرده است.

وی افزود: سال گذشته تا این لحظه رشد خوبی از لحاظ شاخص ها بوده است و دانشجویان اصفهان توانستند در سطح کشور بدرخشند.

عروف زاد عنوان کرد: سامانه کارورزی با آموزش پرورش استان آماده کردیم که خوشبختانه این سامانه ملی می شود؛ یکی دیگر از برنامه، اقدامات فرهنگی در کرونا بود که ۱۵ هزار دانشجو در گروه های مختلف در آن شرکت کردند.

شهرام عروف زاد با بیان اینکه با افزایش ظرفیت هیات علمی داشتیم که نسبت استاد به دانشجو بهبود پیدا کرد، اذعان کرد: بنیاد خیرین دانشگاه و اعضای کمیته استانی مشخص شدند؛ جشنواره ایده پردازی ملی در حال اجرا و سوم شهریور به پایان می پذیرد.

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان در مورد دانشگاه گفت: در این دانشگاه دانشجو بورسیه می شوند و به آن ها شهریه پرداخت می شود و امکانات از جمله خوابگاه تخصیص داده می شود و استخدام رسمی دارند و دوران دانشجویی سنوات خدمت و از سربازی نیز معاف خواهند بود.

وی با اشاره به اهمیت دانشگاه فرهنگیان بیان کرد: هر چقدر در این زمینه هزینه و تخصیص اعتبار کنیم، سرمایه گذاری است؛ در حال حاضر از دانشجویان دو نوع کسورات داریم، دانشجویی که خوابگاه می گیرد ۴۵ درصد و دانشجویی که از خوابگاه بهره نمی برد ۲۰ درصد از دانشجو کسر می شود.

عروف زاد با اشاره به سونامی معلمان بازنشسته که از سال ۹۶ بوده است، گفت: همه ورودی ها در این باره از دانشگاه فرهنگیان است؛ در حال حاضر 5 هزار و 400 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تدریس هستند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان بیان کرد: 99 درصد از دانشجویانی که پذیرفته می شوند موفق به فارغ التحصیلی می شوند و آن ها منعی برای ادامه تحصیل ندارند و مدارک جدید آن ها نیز اعمال خواهد شد

میر حیدری در ادامه این نشست در مورد وضعیت خوابگاه های دانشگاه فرهنگیان اظهار کرد: مشکلاتی در خوابگاه وجود داشته که ایده ال  و مطلوب این است که هر اتاق با توجه به فضا دانشجو را بپذیرد؛ آنچه امروز با آن رو به رو هستیم ظرفیتی هست که بیش از درخواست ما بوده است؛

رئیس پردیس فاطمه الزهرا (س) در پایان گفت: در مورد خوابگاه ها اقدامات بسیار زیادی انجام داده ایم و اتفاقات خوبی نیز رخ داده است؛ در این چند سال نقاشی خوابگاه ها، سیستم گرمایشی و سرمایشی و در شرایط کرونا فرش های خوابگاه هم تعویض شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99