صفحه اصلی » استان » شهرداری به دنبال ساخت امیرکبیر جدید/ ساخت کوثرهای 15 و 16 در شهرک زاینده و شهید کشوری

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری اصفهان:

شهرداری به دنبال ساخت امیرکبیر جدید/ ساخت کوثرهای 15 و 16 در شهرک زاینده و شهید کشوری

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری اصفهان گفت: سال 99 به سال جهش تولید نامگذاری شده و در این راستا معتقدیم حمایت از صنعتگران شهر اصفهان به خصوص در شهرک امیرکبیر باید جدی باشد که در جلساتی با صنوف مربوطه قرار است شهرک امیرکبیر دو در اصفهان ساخته شود چون کارگاه ها در امیرکبیر رو به اتمام است.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۷ - چهارشنبه ۱۳۹۹/۰۵/۱۵

به گزارش صاحب نیوز؛ محمد مجیری در سلسله نشست های با رسانه در ارتباط آنلاین با خبرنگاران با اشاره به دو ماموریت سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری اصفهان، ماموریت اول را ساماندهی 120 هزار واحد صنفی با پروانه و بدون پروانه در شهر اصفهان عنوان و اظهار کرد: برخی از این اصناف به طور صحیح مستقر نشده اند و وظیفه اصلی شهرداری در راستای ساماندهی این اصناف است تا بخشی از اصناف مزاحم را در شهرک ها مستقر کند.

وی ادامه داد: ماموریت دوم این سازمان این است که باید محصول را مستقیم از باغدار و کشاورز بدون واسطه به مصرف کننده نهایی برساند که در این زمینه میدان مرکزی میوه و تره بار 25 سال پیش افتتاح شده و تاکنون وظیفه خود را انجام می دهد و بازارهای روز کوثر شهرداری به کمک شهرداری آمده و فضایی ایجاد کرده تا محصولات مورد نیاز مردم از واحد تولیدی به مصرف کننده برسد.

راه اندازی بازار تخصصی محله ای

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اصفهان افزود: در نظر داریم در سال جدید بنا به وظیفه ای که کارگروه ستاد تنظیم بازار بر عهده شهرداری های کلانشهرها گذاشته است، بازارهای تخصصی محله ای را راه اندازی کنیم.

وی با اشاره به اینکه شش ماه است با بیماری کرونا دست و پنجه نرم می کنیم، گفت: از روزهای اول ضدعفونی بازارها را داشتیم، توزیع ماسک و دستکش در بازارها صورت گرفت تا مردم نیازهای خود را با رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی تامین کنند.

مجیری ادامه داد: امیدواریم خط 4 رقمی 3553 که برای سفارش خرید از بازارهای کوثر راه اندازی شده است، در مواقع مختلف مورد استفاده قرار گیرد. در همین راستا در عید قربان از طریق این خط مردم نذورات خود را سفارش دادند و در کشتارگاه بهداشتی کشتار انجام و با خودروی سردخانه دار به درب منزل تحویل شد.

وی افزود: همچنین در راستای مقابله با کرونا از پرسنل سازمان هم تست پی سی آر گرفته شد و چند نفر از همکاران مبتلا به کرونا تشخیص داده شدند که با قرنطینه در منزل به کار برمی گردند.

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری اصفهان گفت: در این روزها اجرای طرح کمک مومنانه را داشتیم که فروشگاه کوثر کمک هایی را به دست نیازمندان رساندند.

وی افزود: در این شرایط، برخی بازارها از جمله گل و گیاه همدانیان به علت تعطیلی دچار آسیب اقتصادی شد. در شهرداری مرکزی بخش اقتصادی ستاد مقابله با کرونا تشکیل و برای مواردی از این نوع در ستاد مطرح و تصمیمات خوبی گرفته شد.

مجیری تصریح کرد: بودجه 290 میلیارد تومانی در پایان سال قبل برای سال 99 سازمان مصوب شد که جهش سه برابری داشت. تامین هزینه و اجرای پروژه های سازمان تا پایان سال در این شرایط اقتصادی بسیار مشکل است اما کمک همکاران من در سازمان این امید را می دهد که گام به گام این مراحل را پشت سربگذاریم و در پایان تحقق بودجه درآمد و هزینه را داشته باشیم.

جابجایی 20 واحد پرنده فروشی از شهر اصفهان

وی در مورد پروژه های سال جدید سازمان اظهار کرد: یکی از مواردی که در کارگروه امنیت سلامت غذایی مطرح بود موضوع جدا شدن مکان پرندگان ذبحی از شهر است چون به بافت مسکونی نزدیک و مشکلاتی را برای ساکنان ایجاد کرده بود.

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری اصفهان ادامه داد: در همین راستا مکانی را در شهر اصفهان آماده کردیم و 20 واحد پرندگان ذبحی دارای آلودگی بهداشتی شناسایی شد و جلسات متعددی را با اصناف برگزار کردیم تا نهایتا مجموعه ای ساخته شود.

وی افزود: عملیات عمرانی این مجموعه آغاز شده و تا پایان سال 20 واحدی که در خیابان های عطار نیشابوری، میدان امام علی، مسجد سید و حکیم نظامی مستقر هستند جابجا شوند، این مجتمع صنفی، دارای یک کشتارگاه کوچک و دامپزشک مستقر است و اجرای چنین طرحی جزو پروژه های شهردار اصفهان نیز بود.

مجیری در مورد پروژه های میدان مرکزی میوه و تره بار، گفت: پروژه خروجی و ورودی از سمت شمال میدان با حدود 45 میلیارد تومان برآورد اعتبار در نظر گرفته شده است که این کار با معاونت عمران مطرح شده و با توجه به تجهیز کارگاهی که نزدیک پل های شهید سلیمانی مستقر است درصدد هستیم این طرح را آغاز کنیم و تا پایان سال شاهد بهره برداری از پروژه باشیم.

وی افزود: خودروها اغلب در خروج از میدان مرکزی در تقاطعی که باید دور بزنند دچار مشکل بودند که تصادفاتی رخ می داد که این طرح برای کاهش تصادفات تعریف شد و با توجه به ساخت مجموعه پل های شهید سلیمانی این طرح حائز اهمیت است.

ساخت کوثرهای 15 و 16 در شهرک زاینده و شهید کشوری

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری اصفهان در مورد وضعیت ساخت کوثر 2 سپاهان شهر افزود: مردم ساکن در این منطقه نیازهای اساسی را از کوثر ۲ سپاهان شهر تامین می کنند و مساحت کم این فروشگاه و تقاضای مردم، سازمان میادین، امام جمعه و شهردار منطقه 5 را برآن داشت تا زمینی را در کنار بازار با مساحت دو هزار مترمربع اختیار کرده و برای ساخت اختصاص دهند؛ تا ماه آینده مناقصه این پروژه برگزار، پیمانکار مشخص و عملیات ساخت آغاز می شود.

مجیری بیان کرد: ساخت بازار کوثر 15 در شهرک زاینده رود را به پایان رساندیم و در حال تجهیز آن هستیم تا یک ماه آینده افتتاح شود. در این شهرک تجمع و تراکم جمعیت است اما فروشگاهی برای مردم نبود و اکنون ساکنان در فضای فروشگاهی نیازهای خود را تامین می کنند.

وی افزود: فروشگاه 16 هم در شهرک شهید کشوری در حال اجراست و به واسطه تغییرات در طرح، طرح جدید نهایی شده تا پیمانکار را مشخص کنیم، تا دو ماه دیگر آغاز عملیات عمرانی کوثر شهرک شهید کشوری را خواهیم داشت.

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری اصفهان در مورد تعامل سازمان با مجموعه فروشگاه های رفاه ادامه داد: فروشگاه رفاه در شهر اصفهان چند شعبه دارد و اخیرا شعبه ای در میدان امام علی تجهیز و راه اندازی شد. در حال مذاکره هستیم تا رابطه ای را بین کوثر و رفاه داشته باشیم و جلساتی در این زمینه داشتیم که شهرداری می تواند زمین هایی را براس اخت فروشگاه های رفاه در اختیار این مجموعه قرار دهد.

مجیری افزود: قبلا از سوی شهروند این تقاضا مطرح بود و فضاهایی را معرفی کردیم تا با برند خودشان نیازهای مردم را مرتفع کنند.

وی در مورد جابجایی بازار گیاهان دارویی، گفت: با توجه به استقبال مردم از طب سنتی و گیاهان دارویی 30 غرفه در این بازار ایجاد شده و روزهای جمعه کلاس های رایگان برگزار می شود؛ همچنین تصمیم گرفتیم در بازار گل و گیاه ارغوان فضای جدیدی را برای این بازار در نظر بگیریم.

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه مجموعه شهرک خشکبار برای انتقال واحدهای صنفی خشکبار خیابان جهاد، صارمیه، ولیعصر و عبدالرزاق ساخته شد، گفت:  خودروهای حمل بار این مغازه ها اغلب کامیون هایی هستند که در انبار بارگیری می کنند و مزاحمت برای مردم دارند؛ در همین راستا مجموعه خشکبار با نظر اتحادیه ساخته و بخشی از این واحدها واگذار شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99