صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » جادوی کلمات خبرنگاران به کادر درمانی برای مقابله با کرونا کمک می کند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:

جادوی کلمات خبرنگاران به کادر درمانی برای مقابله با کرونا کمک می کند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: فشار روانی، استرس و فشار روانی زیادی به همکاران ما در مقابل بسیماری کرونا که عمده آن ها جوان هم هستند وارد می شوند و یکی از چیزهایی که به آن ها کمک می کند همین جادوی کلماتی است که خبرنگاران می آفرینند.

تاریخ انتشار: ۱۳:۱۳ - سه شنبه ۱۳۹۹/۰۵/۲۱

به گزارش صاحب نیوز؛ قدرت الله نوروزی پیش از ظهر امروز در نشست آنلاین بزرگداشت روز خبرنگار در استانداری اصفهان  گفت: خوشحالم که در این جمع هستنم و این جلسات با تقویت اصحاب رسانه می تواند باعث خیر و برکت برای مردم باشد، از تلاش های مجدانه خبرنگاران که شاهد بخشی از آن بودم تشکر می کنم؛ این قشر ایثارگرانه در همه صحنه ها بودند و شرایط کرونایی را مدیریت کردند.

شهردار اصفهان  با بیان اینکه برای همه افراد و به خصوص خبرنگارانی که به این ویروس مبتلا شدند آرزوی سلامتی می کنم و امیدارم که هر چه زود تر که به عرصه خدمت بازگردند، خاطرنشان کرد: دوست داشتیم امروز در این جلسه ارشاد و خانه مطبوعات مرامنامه اخلاقی روزنامه نگاران جهان را به عنوان هدیه برای ما اول و به همه خبرنگاران اهدا کنند، این مرام نامه باید الگو خبرنگاران قرار بگیرد.

وی با توضیح اینکه 26 نشست خبری در سال 98 برای مجموعه شهرداری و مدیران شهری کم نیست، بیان کرد: ملاقات های خصوصی متعددی با خبرنگاران داشتیم که این فعالیت ها را باید گفت و پس از آن باید تداوم داشته شود.

شهردار اصفهان با بیان اینکه موفقیت های اصفهان را که از زبان وزیر و وکیل می شنویم،  نتیجه انعکاس شما خبرنگار است، گفت: اصفهان که در این ایام سخت انقلاب عمرانی و هر هفته یک افتتاحیه دارد، انعکاس و بازخورد این افتتاحیه ها نتیجه کار خبرنگاران است.

وی اضافه کرد: امیدوارم هستم که قسمتی از مشکلات شما در این جلسات رفع شود و ما در مجموعه شهرداری اصفهان برای تثبیت جایگاه نهاد خبرنگاری، هر کاری که در حیطه ما باشد را انجام می دهیم.

جادوی کلمات خبرنگاران به فشار روانی، استرس و فشار روانی زیادی کادر درمانی کمک می کند

طاهره چنگیز هم در این نشست با بیان اینکه مقوله سلامت یک مقوله اجتماعی است، اظهار کرد: ما در  مقوله سلامت، خبرنگاران را همکاران خود می دانیم و اگر هدف های مشترکی داشته باشیم، بهتر می توان این هداف را محقق کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تصریح کرد: خبرنگاران تهیه کنندگان خوراک فکری برای سلامت مردم هستند و آنچه که آن ها تولید کنند یک جامعه هوشیار و در عین حال آرام را ایجاد می کند.

وی با بیان اینکه در حوزه سلامت باید به تقدس واژه ها اهمیت بیشتری داد، عنوان کرد: همکاران ما در بیمارستان ها شش ماه است که بی وقفه در حال تلاش هستند و واژه های دلگرم کننده ای که همکاران رسانه ای برای آن ها می فرستند به مراتب بیشتر از کمک های مادی است که ما تلاش می کنیم برای آن ها تهیه کنیم.

چنگیز با بیان اینکه کار در این عرصه پزشکی بسیار سخت و طاغت فرسا است، خاطرنشان کرد: فشار روانی، استرس و فشار روانی زیادی به همکاران ما در مقابل بسیماری کرونا که عمده آن ها جوان هم هستند وارد می شوند و یکی از چیزهایی که به آن ها کمک می کند همین جادوی کلماتی است که خبرنگاران می آفرینند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد