صفحه اصلی » اجتماعی » حجم بالای حاشیه نشینی و مشکلات آن از زبان فرماندار اصفهان

حجم بالای حاشیه نشینی و مشکلات آن از زبان فرماندار اصفهان

فرماندار اصفهان با اشاره به حجم بالای حاشیه نشینی در شهرستان اصفهان، گفت: حجم بالای حاشیه نشینی در نقاط مختلف شهرستان، مسائل و مشکلات گوناگونی را ایجاد کرده است که باید با جدیت بیشتری به این مهم پرداخته شود.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۶ - سه شنبه ۱۳۹۹/۰۵/۲۱

به گزارش صاحب نیوز؛ حسین سیستانی  در جلسه ای که به منظور بررسی و ارائه گزارش و راهکارهایی با هدف رفع مشکلات و معضلات حاشیه نشینی و بافت ناکارآمد شهر اصفهان برگزار شد، با بیان اینکه حاشیه نشینی به عنوان یکی از مهمترین و نگران کننده ترین پدیده ها در جوامع مختلف است، اظهار داشت: حاشیه نشینی در جوامع مختلف خود را در قالب های متفاوتی نمایان می سازد و علاوه بر پیامدهای فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی، مناسبات و مسائل امنیتی نیز در این مناطق بروز می نماید و باتوجه به تحریم ها و بحران اقتصادی موجو، باید برای رفع مشکلات این محله ها، چاره اندیشی ویژه و متفاوتی داشته باشیم.

فرماندار اصفهان افزود: شکل، نوع، حجم و اندازه حاشیه نشینی متناسب با شرایط اداره امور هر جامعه و کشوری متفاوت است.

سیستانی با اشاره به حجم بالای حاشیه نشینی در شهرستان اصفهان، عنوان کرد: حجم بالای حاشیه نشینی در نقاط مختلف شهرستان، مسائل و مشکلات گوناگونی را ایجاد کرده است که باید با جدیت بیشتری به این مهم پرداخته شود.

وی تصریح کرد: ما در نظر داریم کارگروه یا تشکیلاتی را جهت حل معضل حاشیه نشینی در شهرستان ایجاد کنیم تا همه دستگاه ها و نهادهایی که به نوعی با این پدیده مواجه، درگیر و یا اقداماتی را انجام داده و یا خواهند داد، بتوانند در این کارگروه ایفای نقش کنند.

فرماندار اصفهان با بیان اینکه مأموریت هایی در هر سازمان پیرامون پدیده حاشیه نشینی تعریف شده که در حال انجام است، افزود: علیرغم اینکه برخی از دستگاه های شهرستان خدمات خوبی را در نقاط حاشیه نشین ارائه داده اند و با این پدیده به طور بنیادین و با مطالعه آن، به راهکارها و نتایج خوبی دست یافته اند، متأسفانه تاکنون با مسائل و مشکلاتی مواجه بوده ایم و آمار و ارقام موجود، نیز حاکی از نگران کننده بودن روند این موضوع است.

سیستانی تأکید کرد: دستگاه های ذی مدخل شهرستان با ارائه راهکارهای عملی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت، بستر لازم را برای برون رفت از موضوع حاشیه نشینی و رفع آسیب های ناشی از آن در مناطق مختلف شهرستان فراهم سازند.

وی با تأکید بر اینکه باید سیاستگذاری هایی در ابعاد فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در مناطق حاشیه نشین شهرستان صورت پذیرد، گفت: باید با همکاری بین دستگاهی و با حداقل امکانات و در کوتاه مدت، بستر لازم برای ارائه خدمات بهتر به مردم در مناطق حاشیه نشین شهرستان و توانمندسازی و خودکفایی آنان مهیا شود.

فرماندار اصفهان افزود: نقش و تأثیر اقدامات هر دستگاه در مناطق حاشیه نشین باید ارزیابی و میزان پیشرفت امور رصد شود تا بتوانیم اثربخشی بیشتر اقدامات انجام شده را مشاهده کنیم.

سیستانی اقدامات محله محور را به عنوان یکی از اساسی ترین موضوعات حل مسائل فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در مناطق حاشیه نشین دانست و اذعان کرد: با تکیه بر ظرفیت های محلی اعم از روحانی محل، معتمدین، بسیج محل، کانون های فرهنگی مساجد و هیئات مذهبی و سپردن امور به خود مردم، می توان زمینه را برای حل مشکلات ناشی از حاشیه نشینی فراهم کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99