صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » جامعه بی خبر یک جامعه منزوی و ایستا است/ خبرنگاران صبوری و عقلانیت را در جامعه ترویج دهند

معاون سیاسی استانداری اصفهان:

جامعه بی خبر یک جامعه منزوی و ایستا است/ خبرنگاران صبوری و عقلانیت را در جامعه ترویج دهند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان گفت: خبرنگاری فراتر از یک شغل، افتخار آمیز و یک کار ایثارگرانه است؛ امروز جامعه بیش از هر زمانی دیگر به تحمل نیازمند دارد؛ ترویج صبوری و عقلانیت باعث می شود که فعالیت ها با سرعتی بیشتری انجام شود.

تاریخ انتشار: ۱۶:۰۴ - سه شنبه ۱۳۹۹/۰۵/۲۱

به گزارش صاحب نیوز؛ حیدرعلی قاسمی پیش ظهر امروز در نشست آنلاین بزرگداشت روز خبرنگار در استانداری اصفهان با گرامی داشت و تبریک عید غدیر و میلاد امام کاظم (ع) و روز خبرنگار، گفت: سلام استاندار را به خبرنگار می رسانم، آقای رضایی به واسلطه کسالت، امکان حضور در این نشست رار نداشت؛ هدف از این نشست، بزرگرداشت و تشکر از خدمات خبرنگاران است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان گفت: واقف هستیم که امروزسرعت در انتقال و تنوع اخبار بیش از هر زمان دیگری است؛ جامعه بی خبر یک جامعه منزوی، ایستا و سکون است.

وی افزود: نقش و رسالت شما خبرنگاران بسیار مهم و ارزشمند است و اگر این نقش به درستی انجام شود باعث رشد و توسعه هر شهری می شود؛ زمانی که اعتماد بین مسئول و خبرنگار فراهم شود، انتقال مفاهیم به درستی انجام می شود.

قاسمی اضافه کرد: خبرنگاری فراتر از یک شغل، افتخار آمیز و یک کار ایثارگرانه است؛ امروز جامعه بیش از هر زمانی دیگر به تحمل نیازمند دارد؛ ترویج صبوری و عقلانیت باعث می شود که فعالیت ها با سرعتی بیشتری انجام شود.

وی با توضیح اینکه مسئله های جزئی مانع مسئولان برای پرداختن به مسائل کلان و مهم، مصالح عمومی و ملی است، خاطر نشان کرد: مسئولان را با مسائل حاشیه ‌ای درگیر و از مسائل مهم دور می ‌کند؛ باید از فضای عنکبوتی پرهیز کنیم و مسائل کوچک و کم اهمیت را دنبال نمی کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان گفت: با اشاره به ضرورت امانتداری خبرنگار در انتقال پیام، تاکید کرد: تولید نشاط، ایجاد فضای اعتماد و امید به آینده نقش مؤثری در افزایش سرمایه‌های اجتماعی دارد؛ خبرنگاران نقش مهمی در ترویج اخلاقیات و حرکت سوق دادن به رشد و تعالی و امید آفرینی دارند.

وی با بیان اینکه در آستانه هفته دولت هستیم و اصحاب رسانه دستاورهای دولت را انعکاس دهند، گفت: دولت در حوزه درآمدی با مشکلاتی مواجه شده است و مردم هم در این حوزه بیشتر از همه دست و پنجه نرم می کند؛ اقداماتی خوب انجام شده است که باید انعکاس درستی داده شود تا فضای اعتماد در جامعه افزایش یابد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان با اشاره به فرارسیدن محرم، گفت: محرم و عاشورا در فرهنگ ما تداعی یاد و خاطره و فداکارهای است که در نهضت حسینی وجود داشته است و در بین جامعه ما این فرهنگ زنده است؛ امسال با شیوع ویروس کرونا مواجهه هستیم و باید ملاحظلاتی را در این مزنیه داشته باشیم و کمک کنیم تا این اوضاع بهبود پیدا کند.

وی گفت: با توجه به اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند که من هم تابع دستورات ستاد کرونا هستم، تجمعات و مراسمات امسال باید به گونه ای باشد که ستاد ملی کرونا تعیین می کند.

قاسمی اضافه کرد: مردم ما نذرهای زیادی در این ایام دارند با توجه به دستورات ستاد کرونا، کمک کنیم به تشکل هایی که اخیرا فعال شده است تا این نذرها و کمک ها و به خانوده های نیازمندان رسیده شود و یا اینکه نذرهای محرم در بحث بهداشت و درمان در این اوضاع هدایت شود.

وی تصریح کرد کرد: خبرنگاران در ترسیم فضای عاشورایی و حماسی جامعه در عین رعایت موازین بهداشتی نقش موثری دارند.

معاون استاندار اصفهان با اشاره به امنیت شغلی و آرامش خبرنگاران افزود: مسائل و مشکلات خبرنگاران با احصا و دسته بندی مشکلات و مسائل حوزه رسانه و خبر قابل پیگیری است از طریق کمیته ای ویژه پیگیری می شود.

وی گفت: شورای اطلاع رسانی در استانداری اصفهان مظولم واقع شده است که شاید دلیل این مظلومت به ما بر گردد؛ طبق آیین نامه که هیئت دولت آن را تصویب کرده است، سه عغضو افتخاری در این شورای می توانیم داشته باشیم که دسوتان از خانه مطوباعات و یا انجمن روزنکامه نگار استان می توانند حضور پیدا کنند و به ما کمک شود که شورای اطلاع رسانی از این ظرفیت کمک بگیریم.

فعالیت یک هزار و 500 نفر در اصفهان

حمید زندآور هم در این نشست با تبریک روز خبرنگار اظهار کرد: در اصفهان  چهار مجموعه رسانه ای فعال است که یک هزار و 500 نفر به صورت رسمی و غیر رسمی در آن فعالیت می کنند.

مدیر خانه مطبوعات اصفهان با اشاره به مشکلات پیش روی خبرنگاران  تصریح کرد: متاسفانه هرچه پیش رفتیم مشکلات خبرنگارها در این سال ها لاینحل ماند، برای مسکن خبرنگاران قطعه زمینی در بهارستان و اصفهان آزاد سازی شده و مسیری را دنبال می کنیم که مشکل مسکن خبرنگاران حل شود.

زندآور با بیان اینکه مذاکراتی با وزیر راه در سفری که احیراً به استان داشتند، انجام شد که وی قول داد در سطح کشور مشکل خبرنگاران حل و همچنین به رئیس اداره راهداری استان اصفهان دستور دادند که مشکل زمین برای خبرنگاران اصفهان حل شود، عنوان کرد:  در مدت شیوع  کرونا هفت  نفر از خبرنگاران استان اصفهان به کرونا مبتلا شدند که خوشبختانه همگی بهبود یافته و در سلامت هستند؛ با تقویت اصحاب رسانه می تواند باعث خیر و برکت برای مردم باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99