صفحه اصلی » اجتماعی » توسعه هایپرهای عرضه صنایع‌دستی در اصفهان

توسعه هایپرهای عرضه صنایع‌دستی در اصفهان

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان از برنامه‌ریزی به منظور توسعه هایپرهای عرضه صنایع‌دستی در اصفهان خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۶:۱۸ - سه شنبه ۱۳۹۹/۰۵/۲۱

به گزارش صاحب نیوز؛ فریدون اله‌یاری با اشاره به رنامه‌ریزی به منظور توسعه هایپرهای عرضه صنایع‌دستی در اصفهان، گفت: طرح ملی تکاپو در سال 1395 در وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی مطرح و براساس آن طرح اشتغال‌زای بر مبنای برنامه‌ریزی و جلوگیری از اتلاف ملی مطرح شد.

مدیر کل میراث‌فرهنگی با اشاره به آسیب‌های وارده به فعالان صنایع‌دستی استان بر اثر شیوع بیماری کرونا، عنوان کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و کاهش شدید فروش صنایع‌دستی در اصفهان به عنوان اصلی‌ترین قطب تولید صنایع‌دستی کشور، در هماهنگی با اداره کار، تعاون و رفاه‌اجتماعی استان و در راستای حمایت از تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان صنایع‌دستی استان در ایام پسا کرونا، درحال برنامه‌ریزی به منظور اجرای طرح ارائه گروهی محصولات صنایع‌دستی استان در قالب هایپرهای صنایع‌دستی با مشارکت مستقیم اداره کل کار استان هستیم.

وی در خصوص اهداف این طرح تاکید کرد: اتصال تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان صنایع‌دستی به زنجیره‌های بزرگ فروش کالا، افزایش دسترسی مصرف‌کنندگان به محصولات صنایع‌دستی، حذف واسطه‌ها در چرخه فروش، توسعه و ترویج صنایع‌دستی در میان تمامی اقشار جامعه و کاهش زمان تولید از جمله اهداف اجرای این طرح است.

اله‌یاری تصریح کرد: در نظر داریم تا از توان مالی فروشگاه‌های بزرگ هایپر به منظور خرید محصولات صنایع‌دستی و حمایت از تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان صنایع‌دستی استفاده کرده تا فعالان صنایع‌دستی استان با دغدغه کمتری به دنبال افزایش تولید بوده و به صورت هدفمند به ایجاد تنوع در محصولات صنایع‌دستی خود بیندیشند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99