صفحه اصلی » سیاسی » روایت فرمانده لشکر زرهی ۸ نجف اشرف از تعریف سپهبد سلیمانی برای عملیات شبانه شهید حججی

روایت فرمانده لشکر زرهی ۸ نجف اشرف از تعریف سپهبد سلیمانی برای عملیات شبانه شهید حججی

فرمانده لشکر زرهی ۸ نجف اشرف در بیان خاطره ای از شهید حججی و سردار سلیمانی گفت: شهید حججی آنچان اهداف را مورد هداف قرار داد که روز بعد شهید حاج قاسم سلیمانی فرمودند که شب گذشته چه کسی این ماشین ها را مورد هدف قرار داده بوده، اشاره کرده بودند که شهید حججی این کار را انجام داده است، سردار فرموده بودند که دیشب «لیلة الفتحی» بوده است.

تاریخ انتشار: ۰۹:۳۶ - چهارشنبه ۱۳۹۹/۰۵/۲۲

به گزارش صاحب نیوز؛ سردار سیف الله رشید زاده امشب در دیدار مجازی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با خانواده شهید محسن حججی گفت: امیدوار هستیم که با دفع شر ویروس کرونا بتوانیم برنامه هایی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برگزار کنیم.

فرمانده لشکر زرهی ۸ نجف اشرف با بیان اینکه بررسی کردم که چگونه یک پاسدار با سابقه محدود پنج ساله توانستند که یه عالم را به شگفتی وا می دارد، تصریح کرد: همه دنیا در عظمت کار و شهادت شهید حججی انگشت به دهن ماندند؛ من در مطالعاتی که داشتم جز اخلاص عمل در معامله با خداوند و اعتقاد و معرفت چیز دیگر در محسن حججی پیدا نکردم.

وی افزود: لحظه به لحظه زندگی شهید از دوران مجردی تا متاهلی و شهادت، اگر نگاه کنیم اخلاص و معرفت را می توان مشاهده کرد.

سردار رشید زاده با توضیح اینکه به نظر من هر کسی می خواهد شهید حججی را بشناسد باید فایل صوتی سه دقیقه ای شهید را با دقت بشنود، اظهار کرد: این صوت یک دایره العمارف سبک زندگی اسلامی است، توصیه های مکرری که برای فرزند و در واقع برای فرزندان کشورهای اسلامی می تواند مورد بهره برداری قرار بگیرد.

وی خاطر نشان کرد: شجاعت شهید محسن حججی در تصاویری که اولیه که به ظاهر به اسارت در آمده بود، می توان دید؛ زمانی که شهید به اسارت در آمده بود، تیر به پهلوی ایشان خورده بود و در حالی که از هوش رفته بود، مجدد به هوش آمده بود با صلابت و نگاه نافذ و رشادت خود در مقابل دوربین ها دشمن شجاعت خود را نشان می دهد.

فرمانده لشکر زرهی ۸ نجف اشرف با توضیح اینکه شهید حججی بار اولی نبود که به منطقه اعزام می شد و ددمنشانه داعشی ها در برخورد با رزمندگان و جنازه آن ها را دیده بود، گفت: شهید حججی با اینکه می دانست که داعشی ها چه افراد خبیثی هستند، عاشقانه التماس می کرد که حتما در خط مقدم حضور پیدا کند.

وی افزود: در یکی از عملیات هایی که دشمن در تصرف شهر العیس با اذحام زیادی از نیروها هجوم خود را شروع کردند، شهید حججی با جمعی از لشکر نجف در تپه العیس مقاومت کردند و با تبحر و مهارت در دل شب اهداف را از چند کیلومتری منهدم می کرد که این مهارت نیازمند اطلاعات نظامی زیادی است.

سردار رشید زاده اضافه کرد: شهید حججی آنچان اهداف را مورد هداف قرار داد که روز بعد شهید حاج قاسم سلیمانی فرمودند که شب گذشته چه کسی این ماشین ها را مورد هدف قرار داده بوده، اشاره کرده بودند که شهید حججی این کار را انجام داده است، سردار فرموده بودند که دیشب «لیلة الفتحی» بوده است.

وی در پایان گفت: شهید حججی و مدافعان حرم الگوهایی هستند که رزمندگان ما از چنین دلاورمردانی تأسی می گیرند و الگوی خود قرار می دهند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99