صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » گمشده امروز بشر حیات و زندگی طیب است

امام جمعه نجف ‌آباد:

گمشده امروز بشر حیات و زندگی طیب است

امام جمعه نجف ‌آباد گفت: گمشده امروز بشر حیات و زندگی طیب، طاهر و زیبا است، این زندگی را شهیدان با خوبی داشتند و به ما نشان دادند.

تاریخ انتشار: ۰۹:۴۳ - چهارشنبه ۱۳۹۹/۰۵/۲۲

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت‌ الاسلام مصطفی حسناتی شامگاه سه شنبه در دیدار مجازی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با خانواده شهید محسن حججی با تبریک عید غدیر و ولادت امام کاظم (ع) اظهار کرد: پس از پشت سر گذاشتن اعیاد قربان و غدیر، وارد ماه محروم، ماه شهادت عزت و سرافرازی می شویم.

امام جمعه نجف ‌آباد گفت: از افرادی که این برنامه جدید و ارزشمند را در سالگرد شهید محسسن حججی در شهرستان نجف آباد برنامه ریزی کردند تشکر می کنیم؛ امیدوار هستیم که این کار مانند طرح ‌های قرآنی و فرهنگی زمینه ای برای الگو گیری از شهید و شهادت باشد.

وی افزود: امروز شهیدان و خانواده آن ها نیاز به اینگونه برنامه ها ندارند اما جامعه اسلامی و نسل جوان نیازمند این جلسات هستند.

گمشده امروز بشر حیات و زندگی طیب است

حجت‌ الاسلام حسناتی بیان کرد: گمشده امروز بشر حیات و زندگی طیب، طاهر و زیبا است، این زندگی را شهیدان با خوبی داشتند و به ما نشان دادند.

وی اضافه کرد: طبق آیات قرآن زنده بودن، والاترین عظمتی است که شهدا دارند؛ آیه خداوند در قرآن کریم می ‌فرمایند که مبادا زبان بگشایید و بگویید شهید مرده است؛ خداوند همچنین در خطاب به پیامبر اکرم (ص) شدیدتر و مهمتر بیان می کند که گمان مبره که شهدا مردند بلکه آن ها زنده و در نزد خود روزی می گیرند.

شهدا با ایمان و هجرت از دلبستگی ها مقابل دشمن خدا ایستادند

امام جمعه نجف آباد با توضیح اینکه رزق توحید جاودانگی، کرامت و عزت است و بشر به آن نیاز دارد، بیان کرد: شهید زمانی به این رزق رسید که مقدماتی در آن ایجاد شد؛ شهدا ابتدا ایمان آوردند و سپس از همه وابستگی ها هجرت کردند و با همه دارایی خود در مقابل دشمن خدا ایستادند و با خدا معامله کردند از جان، مال، فرزند، همسر و آبرو و آسایش خود را تقدیم کردند و به آسایش و آرامش جاودانه رسیدند.

وی خاطر نشان کرد: ما باید خانواده شهدا را بیش از خود شهدا یاد کنیم، این ها باعث تربیت شهیدان شدند؛ رزق حلال والدین و تربیت و دامن پاک مادرانی فرزند و پاره تن خود را تربیت کردند و با اخلاص و رضایت آن ها را تقدیم خداوند کردند و پس از شهادتشان سجده شکر کردند؛ این عزمت انسان است که به نمایش گذاشته می شود.

حجت‌ الاسلام حسناتی با بیان اینکه اینگونه برنامه ها باید بتواند نیازی که نسل جوان و خانواده ها را دارد را تأمین کند، تأکید کرد: دشمن امروز برای تضیف نهاد خانواده برنامه ریزی های متعددی دارد که با این الگو گرفتن از خانواده شهدا می تواند جلو این تضیف و تخریب خانواده را گرفت.

حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) اولین خانواده شهدا در تاریخ اسلام 

وی افزود: اولین خانواده شهدا در تاریخ اسلام حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) است که الگوی تعداد متعددی از خانواده شهدا، حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) است.

امام جمعه نجف آباد ادامه داد: شهید سردار سلیمانی فرمودند که هرکسی می خواهد شهید شهید شود باید مانند شهیدان زندگی کنند و شهدا در ابتدا شهدایی زندگی کردند.

وی در پایان گفت: اینگونه برنامه جدید و با انگیزه را باید برگزار کنیم تا بتوانیم گوشه‌ای از عظمت شهدا را نشان و ادامه‌ دهنده راه آن ها باشیم.

برگزاری برنامه های ملی در سالروز شهادت شهید حججی و روز بزرگداشت شهدای مدافع حرم

فرماندار نجف آباد هم در این دیدار اظهار کرد: شهید محسن حججی برای حفاظت از این مبین اسلام و حریم و حرم اهل بیت (ع) و آزادی و امنیت مهین اسلامی جان خود را تقدیم کرد.

مجتبی راعی با بیان اینکه شهید حججی با شهادت مظلومانه ای که داشت عزتی برای مهین و کشور شد، گفت: درخواستی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی داشتم، با توجه به اینکه روز شهادت شهید محسن حججی، روز بزرگداشت شهدای مدافع حرم نامگذاری شده است بتوانیم برنامه ملی را در سطح شهرستان نجف آباد هر ساله برگزار کنیم.

وی افزود: امروز در درگاه الکترونیکی سامد که ارتباط تلفنی با مردم شهرستان را داشتیم، خواهر بزرگواری از آذربایجان شرقی تماس گرفت و با اشاره به جایگاه و نقش مهم و مکتب سازی که شهید حججی به در زندگی جوانان داشته است، تقاضایی داشت که برنامه هایی که در مزار شهید برگزار می شود بتواند انعکاس کشوری و ملی داشته باشد؛ ما هم تقاضا داریم اگر ممکن است که این کار در سطح رسانه ملی انجام شود.

فرماندار نجف آباد اضافه کرد: همچنین پیشنهاد داشت که زائر سرایی در کنار مزار شهید محسن حججی ایجاد شود تا افرادی که از سراسر کشور برای زیارت حضور پیدا می کنند، مشکلی نداشته باشند.

وی با توضیح اینکه امیدوار هستیم که خداوند به ما هم عنایت کند تا راه شهید حججی را ادامه دهیم و از سیره و روش زندگی ایشان بهره ببریم، خاطر نشان کرد: خانواده شهید مسئولان را برای انجام خدمت گذاری به مردم دعا کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99