صفحه اصلی » اجتماعی » گوش به زنگی مدیریت بحران اصفهان پس از حوادث اخیر/ شیشه فروش: الزامات ایمنی به همه دستگاه ها اعلام شده است

گوش به زنگی مدیریت بحران اصفهان پس از حوادث اخیر/ شیشه فروش: الزامات ایمنی به همه دستگاه ها اعلام شده است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: با توجه به حوادث اخیر، الزامات ایمنی در هر بخش را تدوین و به همه دستگاه ها اعلام کردیم و همچنین کارگروه شناسایی اماکن پر خطر در استان مکلف به شناسایی خطرات و نواقص و برنامه ریزی برای رفع آن شدند

تاریخ انتشار: ۱۱:۵۷ - پنجشنبه ۱۳۹۹/۰۵/۲۳

منصور شیشه فروش در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز در خصوص حادثه روز گذشته نشست گاز آمونیاک در مبارکه و انفجار در بیروت اظهار کرد: کارگروه شناسایی مکان های پر خطر در استان از سال ها قبل تشکیل شده است و امسال پس از حوادث کلینک درمانی تهران و انفجار بیروت برروی این مسئله بیشتر تأکید کردیم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: جایگاه های پمپ بنزین، صنایع بزرگ و صنایعی که در حوزه نفت و گاز فعال هستند را بر رعایت استاندارد های ایمنی تأکید کردیم و همچنین بررسی ویژه ای در این مباحث در حال انجام است.

وی افزود: یک کارگروهی برای شناسایی سازه های پر خطر هم در شهرداری ها ایجاد شده است؛ شهرداری ها و دهیاری ها موظف شدند که عوامل خطر را شناسایی و به مالکان اخطار و توصیه ها داده شود.

شیشه فروش با توضیح اینکه با توجه به حوادث اخیر، الزامات ایمنی در هر بخش را تدوین و به همه دستگاه ها اعلام کردیم، بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان قرار شد که تمام مراکز درمانی خود را کنترل و استانداردهای ایمنی را در آن پیاده سازی کند و همچنین بر کنترل و ایمنی سازی در بخش صنعت و معدن هم تأکید شده است.

وی ادامه داد: این کارگروه در سطح شهرستان های استان اصفهان مکلف شدند که همه عناصر خطر و نواقص را بشناسند و برای رفع آن را برنامه ریزی کنند؛ اگر انبارهایی وجود دارد باید با استانداردهای ایمنی حریق انجام شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه با اتاق اصناف جلسه گرفتیم و قرار شد به همراه آتش نشانی صنوف پر خطر شناسایی شود و اخطارهای لازم داده شود، تصریح کرد: باید کپسول اطفای حریق در هر مغازه و صنفی پیش بینی شود و شرکت پخش فرآوردهای نفتی پالایشگاه هم در بحث حوزه های نفتی مسئولیت شناسایی و ایمن سازی را برعهده دارد.

وی خاطر نشان کرد: دو سال قبل دانشگاه بر روی یک طرح مطالعاتی به عنوان پتانسیل خطر پذیری شهرک های صنعتی انجام شده است و تمام واحدهای صنعتی شهرک های صنعتی استان اصفهان در این طرح پایش شده است و شرکت هایی پرخطر را شناسایی کردند و دارای فعالیت های مواد قابل اشتعال داشتند، تدبیر شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99