صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » اجبار ستاد کرونا به اخذ مجوز برای عزاداری ها/ غلامی: نذورات خارج از مراسم عزاداری توزیع شود

اجبار ستاد کرونا به اخذ مجوز برای عزاداری ها/ غلامی: نذورات خارج از مراسم عزاداری توزیع شود

سخنگوی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه نذورات خام و خشک در راستای کمک به اقشار آسیب‌پذیر و نیت بانیان آن جمع آوری و بسته‌بندی می‌شود،گفت: در صورتی که امکان تغییر نذر وجود ندارد، با نظارت اداره بهداشت، پخت و بسته بندی و در خارج از مراسم توزیع خواهد شد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۳ - پنجشنبه ۱۳۹۹/۰۵/۲۳

به گزارش صاحب نیوز؛  حجت الله غلامی شامگاه چهارشنبه در حاشیه برگزاری چهل و چهارمین جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، با اشاره به اینکه اصفهان در وضعیت قرمز قرار دارد، گفت: همه مراسم‌ ایام محرم تنها با اخذ مجوز می‌توانند برگزار شود.

وی  با بیان اینکه کارگروه ویژه ایام محرم با محوریت اداره کل تبلیغات اسلامی استان تشکیل و همه دستگاه‌های مرتبط با بحث مراسم‌ محرم در این کارگروه عضو هستند، گفت: مساجد، تکایا، هیات‌ها، حسینه‌ها و حتی روضه‌های خانگی که قصد دارند در این ایام مراسم برگزار کنند، باید از سازمان تبلیغات اسلامی مجوز دریافت کنند.

سخنگوی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا  با بیان اینکه برگزاری این آیین ها صرفا در فضای باز امکان‌پذیر است لذا برگزاری مراسم در فضای بسته و منازل مسقف امکانپذیر نیست، تصریح کرد: زمان برگزاری مراسم حداکثر دو ساعت است و مجریان مراسم باید با رعایت تمام موازین بهداشتی اقدام به برگزاری مراسم کنند

وی اضافه کرد: جابه جایی هیئت‌ها و حرکت دسته‌جات ممنوع است و عزاداران صرفا در یک مکان باز با رعایت فاصله‌ اجتماعی و زدن ماسک می‌توانند مراسم خود را اجرا کنند. و برگزاری مراسم در اماکن متبرکه صرفا با هماهنگی تولیت این اماکن و در فضای باز آن میسر خواهد بود.

غلامی تاکید کرد: پذیرایی در طول مراسم بطورکلی ممنوع است و فعالیت ایستگاه‌های صلواتی سابق در سطح شهر صرفا به پخش نوا و نماهای محرم و جمع آوری کمک‌های‌ مومنانه معطوف می‌شود.

سخنگوی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه نذورات خام و خشک در راستای کمک به اقشار آسیب‌پذیر و نیت بانیان آن جمع آوری و بسته‌بندی می‌شود، خاطرنشان کرد: در صورتی که امکان تغییر نذر وجود ندارد، با نظارت اداره بهداشت، پخت و بسته بندی و در خارج از مراسم توزیع خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به تجمع افراد در پارک‌ها، ادامه داد: به کلیه شهرداری‌های استان ابلاغ شده که تجمع و اطراق در پارک‌ها ممنوع است و با همکاری نیروی انتظامی از فردا با این تجمع‌ها برخورد خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99