صفحه اصلی » اقتصادی » اجرای 4 حکم قضایی ناقضان حریم و بستر زاینده رود در 20 روز گذشته

معاون آب منطقه ای اصفهان خبرداد؛

اجرای 4 حکم قضایی ناقضان حریم و بستر زاینده رود در 20 روز گذشته

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان از اجرای 4 حکم قطعی قضایی ناقضان حریم و بستر رودخانه زاینده رود در بیست روز گذشته خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۲۸ - پنجشنبه ۱۳۹۹/۰۵/۲۳

به گزارش صاحب نیوز؛ حسن ساسانی اظهار کرد: در بیست روز گذشته، با پی گیری های شرکت آب منطقه ای استان اصفهان از حدفاصل باغ بهادران روستای چم طاق تا تالاب بین المللی گاوخونی به منظور حفظ و صیانت از حریم و بستر رودخانه زاینده رود اجرای چهار حکم قطعی صادره از محاکم قضایی در دستور کار قرار گرفت

وی افزود: با قطعی شدن احکام قضایی، آزادسازی سه مورد از احکام که به ساخت و ساز ویلا در منطقه باغ بهادران به مساحت یک هزار و 500 مترمربع و همچنین مورد دیگری که به محصور نمودن باغی به واسطه احداث دیوار در روستای اسلام آباد شهر درچه به مساحت 600 مترمربع تخصیص یافته بود، عملیاتی شد.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای استان اصفهان به توقیف ادوات تخلیه نخاله از بیستم تیرماه تاکنون اشاره ای داشت و افزود: توقیف این ادوات تخلیه بیشتر در منطقه شرق استان اصفهان گزارش شده است؛ البته، پاکسازی نخاله های تخلیه شده حریم و بستر رودخانه زاینده رود با همکاری شهرداری شهر فلاورجان و دهیاری روستای گارماسه هم از اقدامات بیست روزه اخیر است.

وی افزود: بالغ بر یک هزار و 500 متر مربع از نخاله های حاشیه زاینده رود در محدوده روستای گارماسه از توابع شهرستان فلاورجان با همکاری شهرداری، به منطقه ای مطابق با ضوابط و قوانین موجود، منتقل و بستر رودخانه زاینده رود از نخاله ها و پسماندهای موجود پاکسازی شد.

ساسانی به توقیف 6 مورد ادوات برداشت غیرمجاز آب و پساب هم در این ایام اشاره ای کرد و گفت: گشت یگان حفاظت شرکت آب منطقه ای استان اصفهان با نظارت و پایش مستمر رودخانه زاینده رود نسبت به توقیف این ادوات اقدام کرده است و ادوات غیرمجاز به انبار سد رودشتین منتقل شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99