صفحه اصلی » اجتماعی » گلایه خبرنگاران دهاقانی از ادارات دولتی/سرپرست فرمانداری: ارگان ها نهایت تلاش خود را برای همکاری با رسانه ها انجام دهند

گلایه خبرنگاران دهاقانی از ادارات دولتی/سرپرست فرمانداری: ارگان ها نهایت تلاش خود را برای همکاری با رسانه ها انجام دهند

سرپرست فرمانداری دهاقان با بیان‌ این‌که خبرنگاران ‌شهرستان‌ بدون چشم داشت مالی و با کم ترین امکانات در حال فعالیت هستند، از ادارات و ارگان‌ها خواست نهایت تلاش خود را با اصحاب رسانه انجام دهند.

تاریخ انتشار: ۱۱:۴۱ - شنبه ۱۳۹۹/۰۵/۲۵

به گزارش صاحب نیوز؛سعید طبیبیان در جلسه تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان دهاقان با تبریک ۱۷ مرداد، روز خبرنگار اظهار کرد: اصحاب رسانه بدون چشم‌داشت مالی وظیفه مهم اطلاع رسانی اخبار را بر عهده دارند و این افراد هستند که به صورت دقیق و به موقع اقدامات انجام شده در دستگاه هارا به گوش مردم می‌رسانند و از طرفی هم کاستی و مشکلات مردم عزیز را کاملا جدی و سریع پیگیری می‌کنند.
وی با بیان این‌که کشور در چند ماه اخیر شرایط سختی را به واسطه شیوع بیماری کرونا تجربه کرد، بیان کرد: خبرنگاران که وظیفه اطلاع رسانی ستاد مقابله با کرونا را داشتند، کار های بسیار زیادی را بر دوش کشیدند و اطلاع رسانی های خوبی انجام دادند.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دهاقان بیان کرد: جامعه رسانه ای شهرستان از تعامل ادارات با رسانه بسیار گله‌مند هستند و نسبت به این موضوع نارضایتی دارند و عدم تعامل با خبرنگاران موجب می‌شود تا خدمات و اقدامات دستگاه ها انعکاس خوبی در رسانه ها نداشته باشد.

وی با بیان ‌این‌که در دهاقان رسانه مکتوب وجود ندارد،گفت: کانال های مجازی پربازدیدی در شهرستان دهاقان وجود دارد که ادارات و ارگان ها باید اخبار خود را به نحو احسن در این فضاها نشر دهند.
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دهاقان همچنین با اشاره به این‌که پایگاه خبری شهرستان دهاقان دو سال است غیر فعال شده است، افزود:در حال پیگیری برای فعال‌سازی حداقل دو پایگاه خبری در شهرستان دهاقان هستیم .

مدیران همکاری خوبی با خبرنگاران ندارند

در ادامه جلسه ابوالفضل هاشمی خبرنگار و فعال رسانه ای  با گلایه از ادارات و ارگان های شهرستان به دلیل عدم ارسال به موقع اخبار و همچنین عدم اطلاع رسانی به خبرنگاران در برگزاری جلسات شهرستانی، خاطر نشان کرد: در اکثر مواقع هنگام تولید گزارشات و مطالبات مردمی مدیران ادارات همکاری مطلوبی با خبرنگاران ندارند و گزارش ناتمام می‌ماند که نیاز به این دارد که ادارات تعامل بیشتری با رسانه‌ها داشته باشند.

الهام هاشمی دیگر خبرنگار دهاقانی‌ با بیان این‌که در ادارات شهرستان روابط عمومی قوی وجود ندارد، گفت: به دلیل نبود مسئول روابط عمومی در ادارات شهرستان، خبرنگاران در تهیه و انتشار اخبار با مشکل مواجه می‌شوند.

وی ادامه داد: در شهرستان دهاقان محلی به عنوان اتاق خبر وجود ندارد و خبرنگاران نمی‌توانند در زمان های نیاز با یک‌دیگر نشست و همفکری داشته باشند و نیاز است مکانی برای خبرنگاران فراهم شود.

هاشمی‌ با بیان‌ این‌که خبرنگاران بومی شهرستان دهاقان در حال فعالیت رسانه‌ای در سطح ملی هستند، افزود:افراد با استعداد زیادی در بحث رسانه در شهرستان دهاقان وجود دارد که باید شناسایی شودند چرا که می‌توانند‌ خوش بدرخشند و پله‌های ترقی را طی کنند.

وی همچنین از بخشدار مرکزی خواست تا نسبت به اگاه سازی دهیاران جهت انعکاس مشکلات قشر روستایی و همکاری با خبرنگاران اقدام کند.

محمد امین جعفری نماینده خبرگزاری صدا وسیما نیز در این جلسه با بیان این‌که مسئولان شهرستان باید انتقاد پذیر باشند، گفت: اگر این موضوع توسط مسئولین رعایت شود خبرنگاران همگام‌ با مسئولان می‌توانند انعکاس خوبی را در مورد کاستی و مشکلات داشته باشند.

وی همچنین با گلایه از مسئولین به خاطر عدم اطلاع رسانی بازدید های استانی و کشودی به خبرنگاران، از مسئولین خواست حضور مدیران ارشد استانی و کشوری را به خبرنگاران اطلاع دهند.
امین‌جعفری همچنین از مسئولین روابط عمومی خواست اخبار را به موقع و کامل برای خبرنگاران ارسال کنند و اخبار ناقص را ارسال کنند .

محل اسکان خبرنگاران به زودی در اختیار این قشر قرار می گیرد

سرپرست فرمانداری دهاقان با حضور در این جلسه با بیان‌ این‌که خبرنگاران شهرستان بسیار کم توقع هستند و بدون چشم‌داشت مالی در حال فعالیت هستند، خاطر نشان کرد: ادارات دهاقان نهایت تلاش خود را برای همکاری با خبرنگاران و فعالان رسانه ای انجام دهند.

سید علی سجادی با اشاره به این‌که دهاقان شهرستان کوچکی است، گفت: نیاز است اقدامات و فعالیت های انجام شده انعکاس خوبی در رسانه های کشور داشته باشد تا دیده شود.

وی همچنین از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌ خواست مکانی که در ماه های اخیر برای تحویل به خبرنگاران در نظر گرفته بود را هرچه سریع‌تر‌ جهت بهره وری خبرنگاران در اختیار آن‌ها قرار دهد.

سرهنگ رستگار بخشدار مرکزی دهاقان نیز در این جلسه با تبریک روز خبرنگار گفت: به واسطه حضور خبرنگاران و فعالیت آن‌ها در جامعه است که مردم از اخبار و رویداد ها مطلع می‌شوند که واقعا اقدام فعالان عرصه خبر و رسانه قابل تحسین است .

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99