صفحه اصلی » اقتصادی » نواقص استاندارد؛ علت تعطیلی همزمان 6 جایگاه CNG در اصفهان

نواقص استاندارد؛ علت تعطیلی همزمان 6 جایگاه CNG در اصفهان

در روزهای گذشته 6 جایگاه سوخت CNG در استان اصفهان به طور همزمان به دلایل نواقص استاندارد و البته به دلیل ناهماهنگی‌ها غیرفعال شده بود.

تاریخ انتشار: ۰۹:۰۵ - چهارشنبه ۱۳۹۹/۰۵/۲۹

به گزارش صاحب نیوز؛ با گران شدن و سهمیه بندی بنزین، مصرف سوخت گاز در اولویت بسیاری از رانندگان و مالکان وسایل نقلیه به ویژه وسایل نقلیه عمومی قرار گرفته است. اما در هفته گذشته شاهد تعطیلی همزمان پنج جایگاه سوخت CNG درمرکز اصفهان و یک جایگاه در شهرکوهپایه بودیم.

این تعطیلی‌ها در این ایام کرونایی که همه جا سفارش به عدم اجتماع جمعیت می‌شود موجب ایجاد تراکم جمعیت در سایر جایگاه‌های سوخت گیری CNG و ایجاد صف‌های طولانی برای سوخت گیری گاز شده بود. این اتفاق که در نوع خودش مثال زدنی بود، در شرایط امروز که مردم در فشار مسائل اقتصادی و معیشتی هستند هم حساسیت‌زا بوده و هم باری بر مشکلات مردم اضافه می‌کند.

خبرنگار صاحب نیوز به بررسی علت این مسأله پرداخت که متوجه شدیم این جایگاه‌های سوخت‌گیری CNG با دستور سازمان استاندارد تعطیل شده‌اند. اما حتی اگر این جایگاه‌ها ایراد و نواقص استانداری هم داشتند می‌شد مرحله به مرحله بازرسی، تعطیل، رفع ایراد وبازگشایی شوند و یک باره شاهد تعطیلی همزمان پنج جایگاه سوخت در مرکز استان نباشیم.

روابط عمومی شرکت فرآورده‌های نفتی استان اصفهان در این رابطه در گفتگو با صاحب نیوز با اشاره به اینکه چهار جایگاه CNG در هفته گذشته در کلانشهر اصفهان به دلایل لزوم استانداردسازی و با توجه به دستورالعمل جاری توسط اداره استاندار تعطیل شده بود، اظهار کرد: گاز جایگاه‌های سوخت‌گیری ردانی، گلستان، شفق و همدانیان قطع شده بود که جایگاه های همدانیان و ردانی در تاریخ 99/5/28 راه اندازی و جایگاه‌های گلستان و شفق در آینده نزدیک فعال خواهد شد.

وی همچنین در رابطه با جایگاه‌های CNG سایر نقاط استان نیز گفت: جایگاه شهر کوهپایه و جایگاه لطیفی بدلیل استانداردسازی و تست مخازن برای مدت حداکثر 10 روز غیر فعال که پس از تست مخازن جایگاه ها فعال خواهد شد

روابط عمومی شرکت فرآورده‌های نفتی استان اصفهان تصریح کرد: جایگاه‌های سوخت باید به صورت سالیانه توسط اداره نمایندگان اداره استاندارد بازرسی شوند و گاهاً تعطیلی یک هفته‌ای جایگاه در طول این بازرسی‌ها اجتناب‌ناپذیر است چرا که گاهی لازم می‌شود مانند جایگاه کوهپایه مخازن آن برای تست هیدرواستاتیک به کارخانه منتقل شود و در آن‌جا پارامترهای استاندارد بر روی مخازن آزمایش شود و این فرایند مستلزم صرف وقت بوده و موجب تعطیلی یک هفته‌ای جایگاه می‌شود.

علی‌پور با بیان این که دو جایگاه کوهپایه و لطیفی ظرف یک هفته آینده بازگشایی خواهند شد، گفت: اقدامات مذکور و ملزم نمودن جایگاهها به استاندارد سازی جهت حفظ سلامت مراجعه کنندگان و ایمنی تجهیزات می باشد.

کارشناسان سازمان استاندارد می‌توانند بازدیدها و بازرسی‌های خود را طوری تنظیم کنند که یکباره شاهد تعطیلی همزمانی شش جایگاه سوخت در محدوده مرکزی استان نباشیم. توزیع مناسب زمان بازرسی از جایگاه‌های سوخت در طول سال می‌تواند به این مسأله کمک کند و البته این موضوع، چیزی نیست که استانداری اصفهان نیز نسبت به آن بی‌تفاوت باشد و با توجه به اهمیت آن باید با پیگیری این موضوع نسبت به عدم تکرار تعطیلی همزمان شش جایگاه سوخت در محدوده مرکی استان اصفهان اقدام کند.

بیش از ۱۶۰ جایگاه سی.ان.جی در استان اصفهان وجود دارد که از این بین 36جایگاه در مرکز استان واقع شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد