صفحه اصلی » اجتماعی » احتمال ترک‌تحصیل بیش‌ از 3 میلیون دانش‌آموز به‌دلیل نداشتن تبلت و گوشی هوشمند

معاون آموزش ابتدایی مطرح کرد؛

احتمال ترک‌تحصیل بیش‌ از 3 میلیون دانش‌آموز به‌دلیل نداشتن تبلت و گوشی هوشمند

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: در آستانه آغاز سال تحصیلی کماکان بیش از سه میلیون دانش‌آموز از قشر کم‌برخوردار بدون تبلت دانش آموزی مانده اند که این معضل احتمال ترک تحصیل این دانش اموزان را بالا می برد؛ لذا باید پویشی پویا در این حوزه شکل بگیرد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۲۴ - چهارشنبه ۱۳۹۹/۰۵/۲۹

به گزارش صاحب نیوز؛ معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در خصوص تامین تبلت های مورد نیاز دانش‌آموزان کم‌برخوردار گفت: با توجه به شیوع کرونا و تعطیلی مدارس و لزوم استفاده از فضای فناوارانه در امر آموزش بررسی‌هایی انجام دادیم که مشخص شد دانش آموزانی هستند که در استان ها و مناطق مختلف کشور امکان پیوستن به “شبکه شاد” را ندارند.

رضوان حکیم زاده در ادامه افزود: این دانش آموزان حدود 3 میلیون و 255 هزار نفر هستند که به دلیل نداشتن گوشی یا تبلت هوشمند امکان استفاده از فضای فناوری را ندارند. گرچه بخشی از این تبلت ها تهیه شده است اما هنوز نگران تهیه این تعداد تبلت هستیم که فاجعه ای به نام ترک تحصیل به وجود نیاید.

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اقداماتی که از سوی وزارت آموزش و پرورش برای رفع این معضل وجود دارد گفت: ما جلسه‌ای برای کاهش نیاز‌های آموزشی و پرورشی مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشور با کمیته امداد امام خمینی(ره) و برخی ازشرکت‌ها که درحوزه فناوری فعالیت دارند، برگزار کرده بودیم. و الحمدلله بخشی از این کمبود رفع شده اما هنوز معضل اصلی به قوت خود باقی  و نیازمند یک عزم ملی است.

وی افزود: در این جلسه موضوع کمبود تبلت مطرح شد؛ گفتیم شرایط، شرایط خاصی است که با توجه به شیوع کرونا این خطر وجود دارد که اگر ما نتوانیم برای دانش آموزان یاد شده تبلت فراهم کنیم، امکان ترک تحصیل آنان وجود دارد.
حکیم زاده خطاب به مردم و خیرین حوزه آموزش گفت: نکته ای که باید روی آن تاکید کنم این است که در عین حال مشکل نداشتن گوشی هوشمند و یا تبلت برای این تعداد دانش‌آموز می تواند برای خیرین و افرادی که علاقه‌مند کمک به کودکان بازمانده از تحصیل بودند؛ یک فرصت باشد.

حکیم زاده در ادامه این مبحث اظهار داشت: در گذشته خیرین برای ساخت مدرسه در مناطق محرم میلیاردها تومان خرج می‌کردند. اما در این شرایط می‌توان با یک‌ونیم میلیون تومان یک تبلت در اختیار دانش‌آموزی قرار داد و مطمئن شد که فرصت ادامه تحصیل برای آن دانش آموز فراهم شده؛ بنابراین انتظار می‌رود که یک پویش ملی در زمینه تهیه تبلت برای دانش آموزان کم برخوردار به درستی شکل بگیرد و مردم ، خیرین و شرکت‌هایی که در زمینه فناوری فعالیت دارند؛ در این پویش و مسئولیت اجتماعی و امر خیر شرکت داشته باشند

حکیم زاده در خاتمه سخنانش اظهار داشت: در صورتی که پویش یاد شده راه اندازی شود، می‌توان امیدوار بود که  دانش آموزان کم‌برخورداری که در امر آموزش مجازی در ایام کرونا فاقدگوشی هوشمند و تبلت هستند؛ این معضل ملی را رفع کرد.

انتهای پیام /

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد