صفحه اصلی » استان اصفهان » شهرضا » رسالت اصلی خبرنگاران مطالبه گری از مسئولان است

رئیس شورای اسلامی شهرضا:

رسالت اصلی خبرنگاران مطالبه گری از مسئولان است

رئیس شورای اسلامی شهرضا عامل اصلی رشد و توسعه در شهر را در گرو مطالبه گری خبرنگاران دانست.

تاریخ انتشار: ۱۸:۰۲ - جمعه ۱۳۹۹/۰۵/۳۱

به گزارش صاحب نیوز؛ محمد رضا الهیان رئیس شورای اسلامی شهرضا در جمع خبرنگاران شهرضا با اشاره به 17 مرداد به عنوان روز خبرنگار از 17 شاخصه مهم خبرنگاران صحبت کرد و گفت: بنده 17 شاخصه و ویژگی که ابزار های تعالی جامعه است و این مربوط به خبرنگاران است را انتشار دادم که در رأس همه ی این ویژگی ها سه ویژگی خدا محوری، مطالبه گری و صبر از همه مهم تر است.

رئیس شورای اسلامی شهرضا رسانه ها را عاملی محرک در جهت پیشرفت جامعه دانست و گفت: خوشبختانه شهرضا از رسانه های قوی مجازی و مطبوعاتی خوبی برخوردار است که این خود عاملی برای پیشبرد اهداف توسعه ای در شهر می شود. دلیل اصلی این مسئله دید متفاوت و جامعی است که خبرنگار دارد. دید خبرنگاران یک دید نقطه ای و یک بعدی نیست بلکه تمام جنبه های یک موضوع را مورد بررسی و تحلیل قرار می دهند.

محمد رضا الهیان خبرنگاران را به یک غواص تشبیه کرد و گفت: خبرنگاران غواص خبر هستند. همانطور که یک غواص در اعماق اقیانوس ها می رود تا یک مرجان و مرواریدی را صید کند، خبرنگاران هم در اعماق موضوعات مختلف بهترین راهکار را برای ارتقاء سطح جامعه و مردم صید می کنند. خبرنگاران فریادگران آرامی هستند که باید از حق الناس دفاع کنند.

وی با اشاره به مشکل اصلی بعضی از ادارات که دوری از حقیقت گویی برای مردم است و خبرنگاران باید با مطالبه گری خود، حقیقت ها را به مردم نشان دهند، گفت: متأسفانه مشکلات، کم کاری ها، فسادهای شخصی در بعضی از ارگان ها و ادارات دولتی و غیر دولتی، باعث شده تا حقایق کتمان شود. تمام مشکلات کنونی در مسئله اقتصاد که گریبان مردم و کشور را گرفته، دوری از حقیقت است. خبرنگاران در این قسمت رسالت بزرگی دارند و آن هم مطالبه گری از مسئولین مربوطه است.

رئیس شورای اسلامی شهرضا در پایان با اشاره به مشکلات حاد خبرنگاران افزود: خبرنگاران این شهر بسیار سختی می کشند و مشکلات مالی، امنیت شغلی و … باعث شده نسبت به خبرنگاری در این شهر دلسرد شوند. خواهشی که من دارم و البته این مسئله با تصویب شورا است، اینکه این بزرگواران یک انجمن صنفی برای احقاق حقوق خود تشکیل دهند و در مقابل شورا قول یک مکان مستقل و همیشگی به این صنف اختصاص می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

4 × 4 =