صفحه اصلی » اجتماعی » ساماندهی بندهای رودخانه زاینده رود نیازمند ماشین آلات سنگین

ساماندهی بندهای رودخانه زاینده رود نیازمند ماشین آلات سنگین

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان در تشریح حادثه تلخ غرق شدن مأمور آتش نشانی گفت : ساماندهی بندهای رودخانه زاینده رود تنها با استفاده از ماشین آلات سنگین و بیل مکانیکی امکان پذیر است. 

تاریخ انتشار: ۱۱:۲۲ - شنبه ۱۳۹۹/۰۶/۱

به گزارش صاحب نیوز؛ حسن ساسانی با ابراز تأسف از غرق شدن مأمور آتش نشانی در منطقه لنجان و همدردی با خانواده مرحوم ، اظهار کرد: با توجه به مصوبات کارگروه سازگاری با کم آبی و برای ساماندهی رودخانه زاینده رود که از سال 1393 آغاز شده  و به منظور به حداقل رساندن پرت مسیر رودخانه ، تسهیل آبرسانی به کلیه مناطق حقآبه بر و بهره بردار زاینده رود و جلوگیری از قطع آب زاینده رود، پنج شنبه ، سی ام مرداد ماه ،  ضمن هماهنگی با مسئولان شهر لنجان نسبت به اعزام ماشین آلات سنگین به منطقه اقدام شد.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان با بیان این که کارشناسان آب منطقه ای در شهرداری باغبهادران با مسئولان شهرستان جهت نحوه ی انجام کار در حال مذاکره بودند ، خاطر نشان کرد : متأسفانه یکی از غواصان آتش نشانی منطقه بدون اطلاع عوامل شرکت آب منطقه ای و به دعوت یکی از اهالی برای در آوردن چوب و درختچه های که به بند سنگی حدود چهار متری بعضاً ارتفاع دارند وارد آب می شود که متأسفانه این حادثه تلخ اتفاق می افتد .

وی با تأکید بر این که این قبیل کارهای فنی با غواصی اصلاح نخواهد شد و نیاز به ماشین آلات سنگی و بیل مکانیکی دارد، گفت: دعوت از غواص مرحوم از طرف آب منطقه ای نبود و استفاده از غواص جهت ساماندهی کاملا غیرفنی و اصولی است.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان با بیان این که از سال 93 حدود 71 بند کوچک و بزرگ توسط تیم مهندسی ساماندهی رودخانه برداشت شده است، گفت: در طول این مدت هم چنین بیش از 170 کیلومتر آزاد سازی بستر رودخانه انجام شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد