صفحه اصلی » استان اصفهان » آران و بیدگل » برگزاری سومین دوره آموزش تخصصی چادرشب بافی در آران و بیدگل

رئیس میراث‌فرهنگی، آران‌و‌بیدگل عنوان کرد؛

برگزاری سومین دوره آموزش تخصصی چادرشب بافی در آران و بیدگل

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان آران و بیدگل از برگزاری سومین دوره آموزش تابستانی چادرشب بافی در این شهرستان در راستای حفظ و احیا این رشته صنایع‌دستی در شهرستان خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۶:۴۸ - چهارشنبه ۱۳۹۹/۰۶/۵

به گزارش صاحب نیوز؛ سید حسین چاکری‌بادی با اشاره به برگزاری برگزاری سومین دوره آموزش تابستانی چادرشب بافی در شهرستان آران و بیدگل، گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده، دوره‌های آموزش صنایع دستی به‌صورت دوره‌ای در محلات و مراکز هنری و گردشگری برگزار، تا از این طریق مردم و دوستداران مناطق مختلف شهری آران و بیدگل با هنرهای دستی نیاکان خود آشنا شده و همچنین از این طریق بتوانیم با توجه به جذابیت‌های صنایع دستی، گردشگری را در مناطق مختلف شهر تاریخی آران و بیدگل رونق دهیم.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان آران و بیدگل افزود: این دوره آموزشی که در بازارچه سرگنگه آران و بیدگل با حضور 40 نفر از هنرمندان و دوستداران هنر و میراث‌فرهنگی شهرستان برگزار شد، برای توانمندسازی هنرمندان و همچنین تربیت نیروی انسانی ماهر در زمینه حفظ و احیا رشته‌های صنایع‌دستی شهرستان است.

وی تاکید کرد: در حال حاضر در شهرستان آران و بیدگل بیش از 250 نفر هنرمند صنایع‌دستی در رشته‌های همچون: شعربافی، زری بافی، چادرشب بافی، پلاس بافی، گوی بافی، خرجین بافی، سفالگری و گیوه دوزی مشغول به فعالیت هستند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

10 + 18 =