صفحه اصلی » اقتصادی » چرا پروژه محور پرمخاطره مبارکه-بروجن کند پیش می رود؟

چرا پروژه محور پرمخاطره مبارکه-بروجن کند پیش می رود؟

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: عدم تامین منابع مالی و وجود موانعی مختلف همچون اراضی کشاورزی و منابع طبیعی، تأسیسات عامل اصلی متوقف و کند شدن پروژه محور مبارکه-بروجن است.

تاریخ انتشار: ۱۱:۳۴ - سه شنبه ۱۳۹۹/۰۶/۱۱

به گزارش صاحب نیوز؛ بهزاد شاهسوندی امروز در جمع خبرنگاران در خصوص تصادفات اخیر محور مبارکه-بروجن اظهار کرد: طبق بررسی‌های انجام شده، مهمترین عامل تصادفات اخیر در این محور، خواب آلودگی رانندگان، عدم رعایت سرعت مطمئنه، انحراف به چپ و دیگر مسائل مرتبط با ایمنی بیان شده است.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان گفت: محور مبارکه-بروجن به طول 50 کیلومتر یکی از اصلی ترین راه های مواصلاتی و شریانی استان اصفهان با استان های هم جوار و دارای بارترافیکی سنگین و تردد بالای وسایل نقلیه است.

وی افزود: عملیات احداث باند دوم این محوراز سال 1386 آغاز شد و در سال های اخیر حدود 15 کیلومتر آن با اعتباری بالغ بر 79 میلیارد ریال به صورت چهار خطه احداث شده است؛ عدم تامین منابع مالی و وجود موانعی مختلف همچون اراضی کشاورزی و منابع طبیعی، تأسیسات عامل اصلی متوقف شدن این پروژه در دوره‌ی زمانی مشخصی است.

شاهسوندی با توضیح اینکه سال 1397 عملیات اجرایی پنج کیلومتر دیگر از مسیر را با قراردادی به مبلغ 27 میلیارد ریال آغاز شد، بیان کرد: متأسفانه دوباره این موانع مانع از ادامه فعالیت پروژه شدند؛ صدمات و خسارات ناشی از تصادفات جادهای، را امری مهم و قابل ملاحظه است و به همین دلیل برای تکمیل این پروژه از هیچ تلاشی دریغ نشده است.

وی اضافه کرد: پس از پیگیری های متعددی برای باقیمانده مسیر 21 کیلومتر و تکمیل پنج کیلومتر ابتدای مسیر که به صورت پراکنده کار شده بود، آزادسازی، مطالعات تکمیلی و مناقصه انجام پذیرفته است و عملیات اجرایی در حال حاضر تا حد اجرای قشر اساس، تکمیل ابنیه فنی به مبلغ 400 میلیارد ریال توسط پیمانکار منتخب آغاز شده است.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان خاطر نشان کرد: عملیات اجرایی این پروژه از سرعت مطلوبی دارد و برای روسازی مسیر شامل اجرای بتن غلطکی و آسفالت که حدود 450 میلیارد ریال پیش بینی شده است در شرف فرآیند برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار است.

وی در پایان گفت: 41 کیلومتر از این محور 50 کیلومتری مبارکه-بروجن در حوزه راه‌های استان اصفهان است که و اداره کل راه و شهرسازی اصفهان با نگاه ویژه ای برای ارتقاء سطح کیفی، حذف نقاط حادثه خیز و تصادفات رخ به رخ، چهار خطه کردن مسیر را در دستور کار خود قرارداده است.

به گزارش صاحب نیوز؛ در هفته گذشته در محور مبارکه – بروجن در در دو تصادف شش نفر کشته و 8 مصدوم شدند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد