صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » جمع آوری اسناد و تدوین تاریخچه عملکرد هشت سال دفاع مقدس توسط دستگاه های اجرایی

فرماندار اصفهان خبرداد؛

جمع آوری اسناد و تدوین تاریخچه عملکرد هشت سال دفاع مقدس توسط دستگاه های اجرایی

فرماندار اصفهان گفت: کلیه دستگاه های اجرایی طبق برنامه زمان بندی تعیین شده موظف به جمع آوری اسناد و تدوین تاریخچه عملکرد هشت سال دفاع مقدس در سراسر کشور و مصاحبه سالانه حداقل با 20 درصد از ایثارگران پیشکسوت جهت ثبت و ضبط و تدوین تاریخ شفاهی آنان هستند.

تاریخ انتشار: ۱۳:۱۲ - چهارشنبه ۱۳۹۹/۰۶/۱۲

به گزارش صاحب نیوز؛ حسین سیستانی معاون استاندار و فرماندار اصفهان در نشست مشترک شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت و ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس شهرستان با بیان اینکه ارزش های دفاع مقدس از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و با مؤلفه های امنیت ملی ما گره خورده است، خاطرنشان کرد: دفاع مقدس از ارزش و جایگاه والایی برخوردار است و در پیشبرد اهداف انقلاب نقش بسزایی دارد.

فرماندار اصفهان با تأکید بر لزوم زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار و شهادت، افزود: فرهنگ ایثار و شهادت باید احیاء شده و به طرق گوناگون به نسل جدید منتقل شود.

وی تصریح کرد: طبق دستورالعمل تعیین شده به مناسبت بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس، برای هر یک از دستگاه های شهرستان وظیفه  و شرح حالی تعریف شده است که باید بومی سازی و اجرا شود.

سیستانی عنوان کرد: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان اقدامات خوبی را پیرامون حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس انجام داده است که دستگاه های اجرایی باید از این ظرفیت به نحو مطلوب استفاده کنند.

وی با اشاره به نقش دستگاه های اجرایی در دوران دفاع مقدس، تأکید کرد: دستگاه های اجرایی شهرستان باید با حساسیت بسیاری در نمایشگاهی که به مناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس برگزار می شود، حضور فعال و چشمگیری داشته باشند.

فرماندار اصفهان با اشاره به نامه معاون محترم اول رئیس جمهور به کلیه وزارتخانه ها، سازمان ها، مؤسسات و شرکت های دولتی در راستای جمع آوری اسناد و تدوین تاریخچه عملکرد و ثبت و ضبط تاریخ شفاهی ایثارگران پیشکسوت اعم از رزمنده، جانباز و آزاده 8 سال دفاع مقدس، تأکید کرد: کلیه دستگاه های اجرایی طبق برنامه زمان بندی تعیین شده موظف به جمع آوری اسناد و تدوین تاریخچه عملکرد هشت سال دفاع مقدس در سراسر کشور و مصاحبه سالانه حداقل با 20 درصد از ایثارگران پیشکسوت جهت ثبت و ضبط و تدوین تاریخ شفاهی آنان هستند.

گفتنی است، در پایان این نشست، از فرزندان شهید شاغل در فرمانداری اصفهان تجلیل شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد