صفحه اصلی » اقتصادی » شخصاً روند جذب نیروی بومی در فولاد مبارکه را رصد می‌ کنم

نماینده مبارکه در مجلس:

شخصاً روند جذب نیروی بومی در فولاد مبارکه را رصد می‌ کنم

نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی پیرامون حواشی ایجاد شده در استخدامی های اخیر فولاد گفت: شخصاً روند جذب نیروی بومی در فولاد مبارکه را رصد می‌ کنم.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۵ - شنبه ۱۳۹۹/۰۶/۱۵

پروین صالحی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوزدر خصوص قانون بومی گرایی و اجرای آن توسط شرکت هایی مانند فولاد مبارکه و جذب پرسنل بومی شهرستانی اظهار کرد: اسم آن را بومی گرایی  نمی شود گذاشت و یک حقیقتی است که صنایعی در جنب شهرستان قرار گرفتند که به تبع آلایندگی و مشکلات آن به سمت این شهرستان است و به نظر من باید در کنار تهدیدات، فرصت ها در درجه اول باید متوجه این منطقه باشد.

نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی گفت: در ابتدایی که به عنوان نماینده وارد شهرستان مبارکه شدم تأکید بر جذب جوانان این منطقه در شرکت هایی مانند فولاد مبارکه گذاشتم و همچنان بر روی این موضع هستم؛ مسئولان فولاد مبارکه قول هایی در این زمینه دادند که به خصوص در این امتحان هم جانب جوانان بیکار شهرستان مبارکه را داشته باشند و این جوانان در اولویت باشند.

وی افزود: آزمون هایی که فولاد مبارکه برای استخدامی برگزار می کند، آزاد است و هر فردی از استان های دیگر هم می تواند دراین آزمون ها شرکت کند؛ پیشنهاد ما این بود که باید برای جوانان منطقه در این استخدام ها ضریبی اعمال شود و یا حداقل سه سال آخر سکونت را در نظر بگیرند.

صالحی بیان کرد: آنچه من در ظاهر دیدم مسئولان فولاد مبارکه با آن مخالفتی نداشتند و تأیید می کنند که اولویت با جوانان همین منطقه که با بیکاری در رنج هستند، است؛ با این حال ما پیگیری ها را ادامه می دهیم.

وی در خصوص شفافیت آزمون و استخدام های اخیر فولاد مبارکه، تصریح کرد: شخصاً مسئله شفایت نتایج آزمون و استخدام های را پیگیری می کنم و مسئولان فولاد مبارکه این قول را دادند که حداقل من را در جریان نتایج آزمون قرار دهند که نتیجه آزمون و درصد که استخدام های جوانان منطقه است، چه درصدی از استخدام ها است.

نماینده مبارکه در مجلس در خصوص تعامل با فولاد مبارکه برای توسعه منطقه، خاطر نشان کرد: فولاد مبارکه معتقد است که در این زمینه همکاری خوبی می کند اما من معتقدم هستم که در کنار مردم منطقه این حد همکاری را کافی نمی دانم؛ به مسئولان فولاد مبارکه هم گفتم شهری که در جنب مجتمع فولاد مبارکه است و در هر نظرها مانند ورزشی، راه و جاده و توسعه شهری، مبلمان شهری و دیگر بحث ها باید شهری باشد که در خور این صنعت عظیم باشد و حتی افرادی که از بیرون به این شهرستان می آیند باید این هارمونی و هماهنگی را مشاهده کنند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر این شرایط را در شهرستان مبارکه نمی بینیم و جای کار بیشتری دارد.

صالحی با بیان اینکه هر صنعتی که در کنار شهری تأسیس شود می تواند فرصت و تهدیداتی داشته باشد، گفت: می توانیم جلوی تهدید را بگیریم که راهکاری فراوانی در این زمینه است، اما باید از فرصت ها هم استفاده کرد؛ یکی از فرصت های خوب صنعتی مانند فولاد مبارکه اشتغال و توسعه های اجتماعی است که صنایع می توانند ایجاد کنند.

نماینده مبارکه در مجلس با توضیح اینکه حلقه مفقوده ای از ابتدای زمانی که وارده مسئولیت نمایندگی در مبارکه شدم، احساس می کرد، بیان کرد: حلقه مفقوده، کارگاه های فنی است صنعتی به عظمت فولاد مبارکه باید این کارگاه ها را داشته باشد و دوره های آموزشی معتبر با مدرک برگزار کند که کارکنانی که در زمینه های مختلف باید مهارت داشته باشند، جوانان را برای کار در قسمت های مختلف  مجتمع فولاد مبارکه تربیت کند.

وی در خصوص ایجاد صنایع تبدیلی در شهرستان مبارکه، اظهار کرد: بزرگترین مجتمع تولید فولاد کشور در این منطقه است، از نظر صرفه جویی در حمل و نقل و … بهتر است که بتوانیم با همکاری سازمان صمت و صنایع بالادستی، یک سری کارخانجات تبدیلی در این شهرستان ایجاد کنیم تا نیازی نباشد محصولات فولادی را به شهرهای دوری که صنایع تبدیلی دارند، ارسال شود.

صالحی در پایان گفت: این بحث صنایع تبدیلی جز پیشنهاداتی است که ما به مرور در جلسات مختلف به مسئولان فولاد مبارکه اعلام کردیم و باید بتوانیم زمینه ها را در آینده نزدیک و با توجه به اینکه در سال جهش تولید هستیم، ایجاد کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد