صفحه اصلی » اجتماعی » نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی در مدارس/ اوليا خود سلامت سرویس‌ مدارس را بررسی کنند

نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی در مدارس/ اوليا خود سلامت سرویس‌ مدارس را بررسی کنند

مدیر گروه سلامت مدارس گفت: خانواده های دانش آموزان از سلامت راننده، رعایت فاصله اجتماعی، ضدعفونی و گند زدایی و دیگر مسائل بهداشتی اطمینان داشته باشند و اگر تخلفی در این زمینه مشاهده کردند در اولین فرصت به سامانه ۱۹۰ اعلام کنند

تاریخ انتشار: ۰۹:۰۲ - چهارشنبه ۱۳۹۹/۰۶/۲۶

راضیه امیدی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز در خصوص نظارت بر اجرای پروتکل بهداشت در مدارس سطح استان اظهار کرد: نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشت و مراقبت کنترل و پیشگیر از بیماری کرونا در مدارس با عنوان بازدید های بازگشایی مدارس توسط بازرسان بهداشت انجام می شود.

مدیر گروه سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس گفت: برای تشویق مدارس در رعایت و انجام پروتکل های بهداشتی، مدارس برتر در اجرای پروتکل های بهداشتی هر ماه توسط رسانه ها اعلام می شود.

وی افزود: همچنین لینک فایل الکترونیک چک لیست بازدید از مدارس در اختیار اداره کل آموزش و پرورش برای ابلاغ به مدارس در انجام خوداظهاری مسئولان مدرسه در خصوص پروتکل های بهداشتی پیگیری کرونا ویروس در مدراس قرار گرفته است.

امیدی همچنین در خصوص انجام فاصله گذاری در سرویس های حمل و نقل دانش آموزان، خاطر نشان کرد: در هماهنگی با اداره کل آموزش و پرورش برای توجیه رانندگان در خصوص عدم انتقال دانش آموز مبتلا یا مشکوک به کرونا انجام شده است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار صاحب نیوز در خصوص اینکه پیشنهاد شما برای حضور و یا عدم حضور دانش آموزان در مدارس و بحث استفاده از سرویس های مدارس چیست، بیان کرد: حضور یا عدم حضور دانش آموزان از نظر آموزشی باید براساس ضوابط اعلام شده به آموزش و پرورش است، از طرف دیگر و همه آگاه هستند که پیش بینی اولیه برای مدارس امسال آموزش مجازی بود و بازگشایی مدارس با محدودیت زمانی اعلام شد؛ در حال رایزنی با تاکسیرانی شهرداری هستیم تا آموزش ها و تمهیدات لازم برای انجام پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی در این خصوص دیده شود.

مدیر گروه سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس اضافه کرد: توصیه می شود خانواده های دانش آموزان از سلامت راننده، رعایت فاصله اجتماعی، ضدعفونی و گند زدایی و دیگر مسائل بهداشتی اطمینان داشته باشند و اگر تخلفی در این زمینه مشاهده کردند در اولین فرصت به سامانه ۱۹۰ اعلام کنند.

وی در پایان گفت: معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی با پیگیری های جدی برای شناسایی زود هنگام افراد مبتلا یا مشکوک به کرونا از گروه های هدف مدرسه مانند دانش آموزان، مسئولان مدرسه، معلمان و سایر کارکنان مدرسه و پیشگیری از حضور آنان در مدرسه بطور روزانه انجام می دهد و جای نگرانی نیست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99