صفحه اصلی » استان اصفهان » ستاد استانی مقابله با کرونا منفعل عمل می کند/ این ستاد هیچ اقدام فوری انجام نمی دهد

ستاد استانی مقابله با کرونا منفعل عمل می کند/ این ستاد هیچ اقدام فوری انجام نمی دهد

مسئول کمیته بهداشتی کارگروه تخصصی مبارزه با ویروس کرونا در پی انتشار آمار 40 درصدی مبتلایان به کرونا از استان اصفهان، گفت: ستاد کرونا در استان اصفهان منفعل است و هیچ اقدام فوری انجام نمی دهد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۵۵ - شنبه ۱۳۹۹/۰۶/۲۹

به گزارش صاحب نیوز؛ حمیدرضا خدایی در گفتگو با خبرنگار صاحب نیوز اظهارکرد: رئیس جمهور در روز بازگشایی مدارس گفت دوگانگی سلامت و آموزش، خانه و مدرسه نادرست است، رئیس جمهور در همان جلسه گفتند برای ما مهم است که در کنار زندگی مردم و در کنار حیات جامعه، سلامت مردم و سلامت جامعه روند علم و دانش جریان داشته باشد بسیار هم خوب! اما سوال اینجاست آیا آموزش مجازی که در این شرایط کرونایی به مدد همگان از جمله والدین، آموزش و پرورش، کادر درمان و تمامی آحاد جامعه آمده است؛ موجبات حیات جامعه و جریان یافتن روند علم و دانش را فراهم کرده است، یا موجبات ممات جامعه و مهار روند علم و دانش را فراهم کرده است؟.

پیش بینی که مورد استفاده قرار نگیرد حیات جامعه را تهدید می کند

مسئول کمیته بهداشتی کارگروه تخصصی مبارزه با ویروس کرونا بسیج اساتید استان اصفهان ادامه داد: پیش بینی که مورد استفاده قرار نگیرد حیات جامعه را تهدید می کند مگر جز این است که وزارتخانه بهداشت پیش بینی پاییز سختی را کرده بود مگر جز این است که وزارتخانه بهداشت پیش بینی افزایش شیوع کرونا پس از مسافرت های اخیر را کرده بود پس چرا و با چه استدلالی حضور فیزیکی فرزندان این جامعه را در مدارس طلب می کند.

وی با بیان این که فرصت زیادی بود که زیرساخت های آموزش مجازی و الکترونیک به جای جای این کشور پهناور برود مگر قرار نبود بازگشایی مدارس و مراکز آموزش عالی آخرین مرحله از بازگشایی ها باشد، گفت: گاهی مدیر تصمیم می گیرد مردم هم اجرا می کنند اما هر دو می بایست حرف متخصص مربوطه را گوش داده و انجام دهند؛ این دقیقا فرآیند گم شده ای است که می بایستی در تمامی بازگشایی ها مد نظر قرار می گرفت که نمی گیرد.

خدایی ادامه داد: وقتی متخصص وزارت بهداشت می گوید دریای پرتلاطمی و مواجی در راه است یعنی مدیران و مردم نباید تصمیم بگیرند، یعنی مسئولان باید نقش خود را در تسهیل آموزش برای همگان فراهم کند و مردم نیز بخشی از کمک های همدلانه خود را به این مهم و به این سمت اختصاص دهند.

مسئول کمیته بهداشتی کارگروه تخصصی مبارزه با ویروس کرونا بسیج اساتید استان اصفهان بیان کرد: امروز گفته های مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نشان داد که روزهای خوبی در انتظار اصفهان نیست فقط امروز بیشتر از 40 درصد مبتلایان کشوری کرونا از استان اصفهان بوده اند خبر دیگری می گوید که دانش آموزان و معلمان عزیز اصفهانی نیز درگیر این بیماری شده اند.

خدایی گفت: تا کی قرار است که وزیر بهداشت بعنوان یک متخصص بگوید شب ها به خاطر گسترش بیماری چشم برهم نمی گذارم و خواهش می کنم از مردم که به مسافرت نروند و مدیر مربوطه بگوید مدارس حضوری و اختیاری است و مردم هم ترافیک جاده ها را رقم بزنند.

چرا ستاد کرونا در استان اصفهان تا این حد منفعل است و هیچ اقدام فوری انجام نمی دهد

وی اظهارکرد: اصل بر این است که جان آدمی عزیزترین دارای آن است پس چرا تا این اندازه دست کم گرفته می شود چرا ستاد کرونا در استان تا این حد منفعل است و هیچ اقدام فوری انجام نمی دهد چرا به بازگشایی ها، امکان پر تجمع و سفرهای غیر ضرور واکنشی اندکی مقتدرانه تر نشان نمی دهند.

مسئول کمیته بهداشتی کارگروه تخصصی مبارزه با ویروس کرونا بسیج اساتید استان اصفهان گفت:  مردم و حتی مسئولین دستگاه های مختلف به درستی و کامل شیوه نامه های بهداشتی را انجام نمی دهند از هم اکنون وضعیت توزیع موثر آنفولانزا هم زیر سوال است و نیاز است که ستاد کرونا به این امر توجه کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد