صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » جوانان به مسئله دفاع مقدس و جنگ با بعثی ها ریز بینانه می نگرند/ رشادت های رزمندگان باید بازگو شود

رئیس شورای شهر شهرضا:

جوانان به مسئله دفاع مقدس و جنگ با بعثی ها ریز بینانه می نگرند/ رشادت های رزمندگان باید بازگو شود

رئیس شورای شهر شهرضا با بیان اینکه رشادت های جوانان این مرز و بوم و این قدرت لایزال الهی که به دست جوانان ایجاد شده بود باید نشان داده شود، گفت: جوانان امروز باید با این رشادت ها و مردانگی ها و اقتدار جوانان آن روز آشنا شوند.

تاریخ انتشار: ۱۲:۲۰ - شنبه ۱۳۹۹/۰۶/۲۹

به گزارش صاحب نیوز؛محمد رضا الهیان در جلسه صبح امروز ستاد بزرگداشت هفنه مقدس با اشاره با اشاره به نقشه های دشمن در جهت نابودی وحدت بین عراق و ایران گفت : دشمن امروز از وحدت برادرانه بین عراق و ایران هراس دارد و در صدد این است که این وحدت را از بین ببرد . نکته حائز اهمیت  این است که از لفظ جنگ ایران و عراق را بکار نبریم بلکه جنگ ما با بعثی های عراق بود.

رئیس شورای شهر شهرضا با تاکید بر استفاده ازکلمات مناسب و جامع برای بیان خاطرات دفاع مقدس اظهارکرد: بسیاری از دانش آموزان و جوانان ما به مسئله دفاع مقدس و جنگ با بعث ریز بینانه می نگرند و واژه ها با بار معنایی متفاوت؛ برداشت های متفاوت دارد. اصل جنگ ما ؛ ایران و عراق نبوده ؛ اصل جنگ ما ایران با بعث بود ؛بعث عراق که دست پرورده ی کشورهای غربی و مستعمره است.

وی دوران مقدس را دوران ایثار، شهادت، مردانگی و اقتدار جوانان ایرانی خواند و گفت: در برخی از گویش ها و فیلم های تولید شده در سینمای ایران یا در خاطرات ناخواسته فقط جنبه های مصیبت و ناراحتی های جنگ بیان شده است، این درحالی است که بهترین کار این است که قوت ها و رشادت های دوران دفاع مقدس را هم بازگو کنیم.

محمدرضا الهیان با بیان اینکه رشادت های جوانان این مرز و بوم و این قدرت لایزال الهی که به دست جوانان ایجاد شده بود باید نشان داده شود، گفت: شما اگر به شاهنامه نگاه کنید؛ انسان را به وجد می آورد و در ذهنش قدرت و مردانگی بوجود می آید، جوانان ما باید با این رشادت ها و مردانگی ها و اقتدار جوانان آن روز آشنا شوند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد